Geschreven door:

Emma

Datum ingestuurd:

26 april 2004

Woorden:

285

Opvragingen:

5273 (87 deze maand)

Waardering:

3.3/5 (74 stemmen)

Wat is Anorexia Nervosa?
Anorexia Nervosa betekent letterlijk: ‘gebrek aan eetlust door nerveuze oorzaken.’ Maar dat is niet de juiste naam want het probleem is juist dat iemand wel een hongergevoel heeft maar zijn uiterste best doet om dat onder controle te krijgen en dus ondanks de honger niet te eten. Het begint gewoon met lijnen, maar neemt al snel extreme vormen aan. Iemand met anorexia stelt hoge eisen aan zichzelf. Ga maar eens na hoe sterk je moet zijn om jezelf uit te hongeren.

De gevolgen van Anorexia Nervosa:
- Je lichaamstemperatuur wordt lager dan normaal.
- Je bloeddruk wordt lager, polsslag en ademhaling.
- Je darmen gaan trager werken. Daardoor kun je last krijgen van ontstoppingen en daardoor kun je weer meer laxeermiddelen gebruiken.
- Je huid word droog en schilferig.
- Je haar valt uit.
- Er kunnen donsachtige haartjes op je huid verschijnen.
- Bloedarmoede.
- Je weet niet meer wat honger is.
- Door braken verdwijnt het glazuur van je tanden, waardoor je gebit ernstig word aangetast.
- Je kunt zelfs doodgaan aan anorexia.

Wat kun je er tegen doen?
-Individuele psychotherapie: Met behulp van gesprekken wordt er gewerkt om wat normaler om te gaan met eten, meer zelfvertrouwen te krijgen en een minder grote behoefte om er perfect uit te zien.
-Groepstherapie: Een groepje meisjes/jongens die met elkaar hun angsten kunnen delen en die wat van elkaar kunnen leren.
-Gedragstherapie: Het eetprobleem wordt direct aangepakt. Het eten en aankomen word beloont en bij het slecht eten of laxeren/braken word niet beloond
-Cognitieve gedragstherapie: De verkeerde lichaamsbeelden en verkeerde gedachte worden aangepakt.

Weetje
Per 1000 jongeren hebben er 2 Anorexia Nervosa.

Bronvermelding
We hebben eerst zoveel mogelijk informatie van het internet en uit boekjes gehaald. Dat hebben we bij elkaar gelegd en een samenvatting van gemaakt en daar is deze presentatie uitgekomen.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons dan weten.

zoeken

a d v e r t e n t i e

Win beltegoed met Cash


Cash helpt je slimmer met je geld omgaan. Zodat je minder snel zonder beltegoed komt te zitten. Probeer nu de tools van Cash! Met de Cashculator Mobiel ontdek je wat voor beller je bent. Of speel de Cash Battle op Hyves, daag je vrienden uit en maak kans op €500 beltegoed! De game duurt maar een minuutje!

a d v e r t e n t i e


Wat ga jij later doen voor je poen? Het liefst wil je een uitdagende baan met een goed salaris. Misschien iets met economie en biologie. Met mensen werken, in een team van experts of als zelfstandig ondernemer. Niet alleen op kantoor, maar ook buiten aan de slag. Wil je weten hoe? Check www.beleefbuiten.nl, doe mee met de actie en win een VIP-dag!

help mee!

Zonder jouw bijdrage kan Scholieren.com niet bestaan. Help andere scholieren door je eigen samenvattingen en ander huiswerk op te sturen.



Joost heeft slapeloze nachten door Frans. Had hij maar aardrijkskunde mogen kiezen.

geef je mening: Dag van de leerplicht

Bekijk het één keertje van de andere kant: wat vind jij leuk aan school?



» resultaten poll