Geschreven door: | Sjak (4 havo) [meer] |
Datum ingestuurd: | 20 januari 2004 |
Taal: |  |
Woorden: | 350 |
Bekeken: | 11296 keer (22 deze maand) |
Waardering: |
|
Deel op: |
|
In veel tijdschriften staan korte verhalen over abortus van vrouwen die dat gedaan hebben. Naderhand is er vaak negatief commentaar over zo’n verhaal. Zelf vind ik dit iets waar mensen niet zulke vooroordelen over moeten hebben. Er zijn namelijk ook een heleboel goede argumenten waarbij abortus toch echt geoorloofd is. Hier zal ik er een paar noemen:
- Als een meisje van zeer jonge leeftijd ongewenst zwanger raakt en abortus wil plegen, begrijp ik heel goed, want als je een kind krijgt, zal dat je hele leven gaan beheersen. Je kunt je school waarschijnlijk niet afmaken en aan je jeugd word abrupt een einde gemaakt.
-Wanneer meisje/vrouw verkracht is, vind ik dat een abortus zeker mogelijk moet zijn. Want de verkrachte persoon moet de verkrachting kunnen verwerken en een kind dat uit een verkrachting voort komt zal de moeder steeds weer aan de verkrachting terug doen denken.
-Wanneer mensen een erfelijke ziekte hebben en dat een zeer grote kans is dat de baby dezelfde ziekte ook heeft. Als de abortus hierbij niet toegepast zou worden, zou je de moeder eigenlijk dwingen om een ziek kind ter wereld te zetten.
-Wanneer iemand aan alcohol of drugs verslaafd is en niet goed voor het kind kan zorgen, vind ik dat er ook over een abortus nagedacht moet worden, want het kind zou bijvoorbeeld verwaarloosd kunnen worden.
Sommige mensen vinden dat als jonge meisjes zwanger raken dat het dan hun eigen schuld is. Dan hadden ze maar niet onveilig moeten vrijen. Ze vinden dat die meisjes het kind dan ook zelf op moeten voeden en geen abortus mogen laten plegen.
Het is inderdaad dom als ze onveilig gevreeën hadden, maar het kan ook zo zijn dat bijvoorbeeld het condoom gescheurd is. En iedereen maakt wel eens fouten, moeten ze voor zo’n fout dan hun hele leven boeten?
In onze wet staat geschreven dat abortus plegen toegestaan is. Ik zelf sta hier achter, want ik denk dat het in sommige gevallen beter is om een abortus te plegen. Wel vind ik dat er lang over nagedacht moet worden, maar als de abortus vergoed afgeschaft zou worden zou dat voor veel mensen verschrikkelijk zijn…
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen.
Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten.
Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons weten door een reactie te geven.