laatste reacties

Je zit al 4 jaar op school. (0 reacties)

Politiek is iets voor oude lullen en grijze mutsen? (0 reacties)

Normaal gesproken spijbelen leerlingen omdat ze het nut van school op dat moment niet inzien. (6 reacties)

Amerikanen zijn het domst van alle westerlingen. (14 reacties)

Kom je eindelijk in de fase dat je grote zus méér blijkt dan slechts een wandelend ruzie-object, wordt ze ineens smoorverliefd. (11 reacties)

Hoewel ik 5 minuten voor mijn interview nog in blinde paniek allemaal mensen afbelde omdat ik zijn telefoonnummer nog niet had, lukte het me toch om mijn interview met Jan Terlouw (77), natuurkundige, (ex-)politicus en beroemd schrijver, op tijd te beginnen.

Het afgelopen jaar werd de verfilming van zijn Oorlogswinter een grote bioscoophit, maar dat vindt Jan niet zijn beste boek.

De oorlog

"De oorlog heeft mijn jeugd echt bepaald," begint hij. Op school was hij, doordat hij op de lagere school 2 klassen had overgeslagen, veruit de jongste. "Er waren twee meisjes in mijn klas die over mij gingen moederen!" Maar toen begon de oorlog. "Ik was acht en door het laatste oorlogsjaar had ik een achterstand opgelopen die ik in de jaren erna met veel moeite weer heb ingehaald." Door hard werken in de jaren erna begon hij toch nog als zeventienjarig broekie aan de studie wis- en natuurkunde.

Wetenschapper

Jarenlang vertelde hij zijn kinderen zelfverzonnen verhaaltjes, tot zijn vrouw hem overhaalde de verhalen te publiceren. "Ik heb mezelf vroeger nooit als schrijver gezien. Ik was een natuurkundige, een wetenschapper!" Als kind las hij heel erg veel, "en dat is ook de beste tip die ik aankomende schrijvers kan geven. Lees!" Waarom hij zoveel las weet hij ook direct. "Wij hadden geen tv! Lezen was ons enige ‘vertier’. De jeugd van tegenwoordig is zo ongelofelijk welvarend!" Op de vraag waarom dan wel, komt hij met een simpel voorbeeld. "Ik kreeg vroeger één waterijsje en één glas ranja per jaar. De jeugd van tegenwoordig trekt de koelkast open en heeft cola light! Je wordt toch wel een beetje getekend door die welvaart."

Beste boek

Alleen al in Nederland zijn super veel mensen fan van zijn boeken, maar wat hij zelf nou zijn beste boek vindt, kan hij niet zeggen. "Er zijn boeken die echt heel veel media-aandacht hebben gehad (zoals Koning van katoren en Oorlogswinter, red). Maar ik vind "De kloof" of "Eigen rechter" ook best geslaagd."
Wat mij toch het allermeest verbaasde, was het feit dat Jan Terlouw nog steeds heel erg aardig en geïnteresseerd was tijdens het interview, terwijl hij toch al wel een keertje of honderd geïnterviewd zal zijn. Wil je meer weten over Jan Terlouw? Zoek niet verder.
2 reacties | doorsturen | terug naar het weblog


» "Op school had ik helemaal níets met geschiedenis." (7 maart 2010 - 4 reacties)
» Chatten en schrijven met Kluun (22 september 2009 - 11 reacties)
» Nederland moet lezen (17 november 2008 - 2 reacties)
» Interview Maren Stoffels: 'Terwijl ik moest leren, schreef ik Cocktails en Ketchup' (21 maart 2008 - 87 reacties)

ook iets te zeggen?

Naam:

E-mail:

Bericht: 

Herhaal: 

 
reacties
Anouk
quote

19 oktober 2009 om 11:50 uur
Ik moet hem gelijk geven... we zijn ook wel een beetje verwend tegenwoordig, toch?
 
Mik
quote

27 oktober 2009 om 11:58 uur
Interessant interview! Was volgens mij een leuk gesprek .
Verstuur
WAT: dit is wat mij op het vwo verteld werd een paar jaar geleden, nadat een aantal mensen er interesse in getoond hadden. in: High School Amerika
Halflight: Ex is weer verdwenen uit mijn hoofd, opgeruimd staat netjes, tot over een half jaar maar weer (y). in: Hoe voel je je op relationeel gebied #108
Jasmijn.: wat een leuke naamzoek hier :cool: Jongen: Souhaïl Meisje: Fayrouse Yasmine op z'n Frans, maar worden uitgesproken als Soehei-il, Feiyroez en Jesmien in: Hoe gaat jullie toekomstige nageslacht heten?


a d v e r t e n t i e

Win beltegoed met Cash


Cash helpt je slimmer met je geld omgaan. Zodat je minder snel zonder beltegoed komt te zitten. Probeer nu de tools van Cash! Met de Cashculator Mobiel ontdek je wat voor beller je bent. Of speel de Cash Battle op Hyves, daag je vrienden uit en maak kans op €500 beltegoed! De game duurt maar een minuutje!



Jarenlang organiseerde Scholieren.com de Docent & Conciërge van het Jaar verkiezing. Het werd tijd voor een ode aan deze geweldige mensen. Die is er nu.

geef je mening: Dag van de leerplicht

Bekijk het één keertje van de andere kant: wat vind jij leuk aan school?



» resultaten poll