Douanedrama: Onschuldige meisjes kunnen alles smokkelen


Warning: getimagesize(/home/speeltuin/public_html/assets/upload/security_check_1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/scholieren/public_html/main/magazine.processtags.inc.php on line 67

Warning: getimagesize(/home/speeltuin/public_html/assets/upload/security_check_1_original.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/scholieren/public_html/main/magazine.processtags.inc.php on line 71

De zomervakantie is ons land binnengedrongen en vier miljoen Nederlanders hebben hun huis tijdelijk verruild voor een tent, hotel of appartement in het buitenland. Helaas kunnen detectiepoortjes en security checks op vliegvelden de vakantiestemming behoorlijk de kop in drukken. Scholieren.com stuurde een groep slinkse redacteuren naar Kenia en bekeek hoe secuur de security nou écht is.

Het doel is een vakantie bedrijfsbezoek in Kenia, inclusief vier binnenlandse vluchten. Na het inchecken op Schiphol gaan we door het allereerste detectiepoortje. Piéép... Met het schaamrood op de kaken stappen we naar de vrouwelijke douanier om gefouilleerd te worden. Nou ja, gefouilleerd…de bedrijfs-iPod blijft onopgemerkt in de broekzak zitten door het zachtzinnige geaai. De handbagage wordt ook gecontroleerd, maar over het aanwezige pincet – zwáár verboden volgens de geelzwarte bordjes – wordt met geen woord gerept.

Na een vliegreis van negen uur, moeten we nog officieel het land (zien) binnen (te) komen. Een norse vrouw bestudeert de paspoorten aandachtig voordat ze de identiteitsbladzijde op de scanner legt. Zodra de computer NO MATCH aangeeft mogen we doorlopen. Deze woorden duiden aan dat we niet op de ‘zwarte lijst’ staan, tussen Bin Laden, Holleeder en andere crimineeltjes.

Twee weken, vier binnenlandse vluchten en twaalf security checks later (handbagagecontrole én detectiepoortjes) is het pincet nog steeds onopgemerkt, evenals de verdwaalde schaar en deodorantbus. Goh, dus tassenscanners met x-rays en douaniers achter de computer blijken hun taak niet altijd even goed te volbrengen.

vakantie benodigdhedenPas bij de terugreis blijken we verdacht te zijn. Met slaperige oogjes staan we om half 6 ’s ochtends bij een handbagage check. Als de rugzak van Kim tussen de zwarte flappen is verdwenen gaat er een luide piep af: “Check the girls bag for a knife!”. Mijn tas wordt omgekeerd: tijdschriften, iPod, portemonnee, water, deodorant, kauwgum en een schaartje rollen alle kanten op, maar het mes blijkt onvindbaar. De medewerker, die ironisch genoeg onder het bordje met verboden spullen staat, stopt keurig de spullen weer in de tas van Kim, inclusief de ‘verboden’ deodorantbus…

Pas bij de vierde controle die dag wordt het mogelijke moordwapen – het pincet – eindelijk afgepakt. Tja, blijkbaar heeft Kim toch het uiterlijk van een crimineel-in-de-dop. Andere reizigers hebben ook pech: het zakmes, de schaar en aansteker van een gevaarlijk uitziende Nederlander worden zonder pardon afgepakt en in een grote glazen ton gegooid, naast honderden andere verboden voorwerpen. Een zevenjarig knulletje draagt trots een pijl en een boog: handgemaakt van hout en nog ongevaarlijker dan een brilpoot, maar ook deze worden in eerste instantie afgepakt. De douane is ongenadig: met dit kan je zó de cockpit overmeesteren en een wolkenkrabber binnenvliegen. Uiteindelijk mogen de pijl en boog mee, als ruimbagage.

Terug op Nederlandse bodem wordt het criminele uiterlijk van Kim nog eens benadrukt: “Waarom reis je alleen?”. Dit terwijl de rest van de Scholieren.com redactie achter haar in de rij staat. Na de bagage verzameld te hebben kunnen we zonder problemen door de laatste douanecheck gaan, waar niemand aanwezig blijkt te zijn. Er zit nog een halve kilo tropische schelpen in de koffers (zelf gevonden, maar alsnog illegaal om in te voeren), maar wegens gebrek aan douaniers wordt er niet eens gevráágd of we iets aan te geven hebben. Tja, da’s nou komkommertijd: de douaniers zijn op vakantie...


reacties

Gepost door Kaa op 14 augustus 2006 @ 15:07

Damn...Dus als je cocaine meeneemt en zegt dat het bloem is kom je er vast ook doorheen?


Gepost door tututututu de muuuuuuug op 14 augustus 2006 @ 18:17

ooogjess seg we sijn geen babayzz kimmetjeh :wtf:


Gepost door ikke op 14 augustus 2006 @ 20:39

Kim een crimineel wie had da gedacht ?


Gepost door Milou op 15 augustus 2006 @ 14:39

Kimmmmm!! Wat een ontzetend leuk stukje zeg!!!! Kusjee je ex-collega'tje van Spam!!


Gepost door emma op 15 augustus 2006 @ 19:48

maar dat is nu toch weer allemaal veranderd door die verijdelde aanslagen?


Gepost door Ro op 15 augustus 2006 @ 21:53

Ja man, shit stelt geen flikker voor, ik had een keer flesje Anthrax meegenomen van vakantie..

Kicke!


Gepost door jaap op 15 augustus 2006 @ 22:12

deodorantbussen mag je meenemen als de dop er maar op zit heeft een stewardess mij verteld


Gepost door angela op 16 augustus 2006 @ 20:49

Ik ben het niet echt eens met de titel (al kun je het daar natuurlijk niet mee eens zijn).
Ik denk dat het echt aan de bestemming ligt waar je naartoe gaat. Verder vind ik het ook niet zo sterk, een pincet en een deodorant bus. De douaniers zullen echt wel maatregelen treffen als je 'echt' gevaarlijke voorwerpen meeneemt.
Verder ben ik een keer met een vriendin naar amerika gegaan, we waren toen alletwee 16 jaar. We hebben de gekste vragen gekregen en zijn van top tot teen onderzocht. En wij zijn toch ook maar onschuldige meisjes?


Gepost door Jan op 18 augustus 2006 @ 12:22

Leuk, lekker vlot geschreven!


Gepost door nienke op 19 augustus 2006 @ 09:04

woow..ja echt leuk stukje maar wel super stom dat ze daarover gaan zieken zeg!


Gepost door Ivor op 23 augustus 2006 @ 23:20

Goed stuk kim, zo word weer eens benadrukt over hoe een domme onzin al die beveiliging is, bijv. ik ben een keer met het vliegtuig door alle duanes heen gekomen met een super scherp mes uit zwitserland in me voorvak van me tas. Is dat dan niet gevaarlijk?


Gepost door Mevrouw Zeny op 25 augustus 2006 @ 21:46

Nou, die zijn duidelijk niet door de test gekomen, die douaniers. Als ze dit lezen zijn ze zeker weten stil. Leuk geschreven trwns.


Gepost door jordi op 28 augustus 2006 @ 16:49

En hoe flink voelen de redacteuren zich nu na deze zinloze test? Goed gedaan, jongens en meisje, volgend jaar naar Nieuw Zeeland.


Gepost door sfsnvjhg op 12 september 2006 @ 18:54

nou ja net als die reclame van
4 uur cup a soup hah


Gepost door retegaaf op 15 september 2006 @ 11:35

hej


Gepost door Jessie op 21 september 2006 @ 12:44

Echt dom dat ze dat niet opmerken, Zo zie je maar weer dat al die beveiliging toch nie zoveel voorsteld.

Groetjes Jessie


Gepost door I-YO op 23 september 2006 @ 10:00

Goed geschreven. Knap dat jullie zover gekomen zijn, ik had een schaar in mn handbagage die werd bij de eerste douanepost al dr uit gehaald. Ik mocht m na onze vakantie weer mee naar huis nemen Zal wel aan de bestemming liggen (en aan de vakantieperiode van douaniers )!
De mzzl


Gepost door lkkr op 23 september 2006 @ 15:38

:3 :x :b


Gepost door nes0oooooooo op 27 september 2006 @ 18:42

goed geschreven leuk


Gepost door uahuah op 27 september 2006 @ 18:46

altijd weten dat het douane het vvor onze veilig heid doet, als ze dat niet deden waren de meesten de mensen al stoot en waren er hier veel mensen met pistolen en zo en er waren dan ook veel bom aanslagen ze doen het allemaal voor onze veilig hei d


Gepost door mene god op 27 september 2006 @ 18:47

ik kan zo veel bericgtjes scrijven als ik wil


Gepost door klaas jan stuntelaar op 29 september 2006 @ 17:10


Gepost door Yoh@n op 2 oktober 2006 @ 18:34

haha grappug gaak ok n x uitprobere


Gepost door DILARA op 2 oktober 2006 @ 21:29

soooowww heeeeee


Gepost door fredrick op 14 oktober 2006 @ 12:35

ja man ik ben keer naar aruba geweest ik van die coole tropische schelpen megenomen en meer aan 200 euro aan kleren 3 psp`s en ik kwam er gewoon langs die douane van tegen woordig haha


Gepost door Vissen op 17 oktober 2006 @ 23:42

Damn, waar zeuren jullie over. Eerst is de douna te streng dan weer te mild.


Gepost door mel op 18 oktober 2006 @ 18:26

gaaf


Gepost door groesbeek op 22 oktober 2006 @ 17:26

opzich stelt smokkelen ook geen reet voor. ik heb in egypte hasj gekocht, naar jordanië meegenomen. vanuit daar terug gevlogen naar Nederland. als het in je broekzak zit is het enigste wat je kan ontmaskeren een hasjhond zijn, mja..wie heeft er ooit een gezien..


Gepost door pipo op 24 oktober 2006 @ 12:06

dus die douane doet zijn werk niet zo goed.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! anders kunnen ze die meisjes tog ook ondervragen. latrzzzzzzzzz


Gepost door norg op 25 oktober 2006 @ 10:17

Inefficient handelen van een burocratische overheid ligt hieraan ten grondslag. Er komt zoveel belastinggeld binnen dat dit soort verleidingen er al heel snel in sluipen. Sta maar eens even stil bij zo n controle post en kijk eens rustig hoe e.e.a. te werk gaat. Als het bedrijfsleven zo zou werken zou het fallisementen regenen. Maar het levert wel veel werkgelegenheid op want wat moesten ze anders met de mensen doen die voorheen aan de vele landsgrenzen stonden?!. Dus de koopkracht wordt zo kunstmatig met belastinggeld in stand gehouden!.


Gepost door jan met de lange achternaam op 5 november 2006 @ 19:24

wtf?? xP heb je zeker lang over gedaan om dat op te zoeken lol. t was wel lachen om te lezen maar echt veel heb k er niet aan aangezien ik nooit met het vliegtuig ga.
MZzlz


Gepost door raw op 6 november 2006 @ 09:30

mag je ook een kettingzaag mee?


Gepost door assie uit opgezwollywood op 6 november 2006 @ 13:24


Gepost door meiss op 30 november 2006 @ 16:07

Helaass is nie iedere douane-gast zoo.. mijn pa heeft diabetes.. en had 'n x zakJ zuiker meegenomen,, (voor het geval hij heel laag zou komen te zitten) Kome hij & mn mam bij de douane-gap aan.. die vonden dat zakje "suiker" nogal vreemd, drugs..,, moestee ze ong. 'n uur w88 tot ze verder mochtee.. die gastt moes t gwoon proevee voordat ze verder mochtee.. Dass wel sneuu.. -xxx- Ciao[K]


Gepost door angela op 11 december 2006 @ 11:43

Eens snel proberen wat mee te smokkelen dan haha !
nee dat is mij iets te riskant..


Gepost door ********* op 2 februari 2007 @ 16:46

neeeeeeee dit is gewoon het stomste verhaal wat ik ooit heb gelese .en dit is geen complliment


Gepost door taaazz op 25 april 2007 @ 11:15

ajaajajja
ik heb je gezien neulkne met een khab


Je kunt niet meer reageren.

a d v e r t e n t i e


Ik wil alles weten over…
• het eerste jaar
• boeken
• colleges
• de stad Leiden
• docenten
• studentenleven
• nog veel meer

Op de Open Dagen van de Universiteit Leiden kun je alles te weten komen over studeren in Leiden. Kom op 20/21 november naar de opleiding van jouw interesse.

www.opendageninleiden.nl

geef je mening: Sinterklaas

Hoe vier jij Sinterklaas?



» resultaten poll