geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

ff n studiebreak

Meiden, laser je binnenste schaamlippen lekker weg joh. Want je vriendje wil een playboypoesje.

Geschreven door:

Aikkie (2e klas)

Datum ingestuurd:

9 maart 2002

Taal:

Woorden:

650

Bekeken:

3904 keer (2 deze maand)

Waardering:

3.3/5 (49 stemmen)

Deel op:

Naam:


Klas/niveau:


E-mail:


Bericht:


Bestemd voor

Geheime code: 


 

TITEL Khalid
AUTEUR Karlijn Stoffels
JAAR (1e druk) 1998

PLOT
Evelien is van een groot en mooi huis in Utrecht verhuisd naar een hoge, saaie flat in Amsterdam. Het is vakantie en Evelien verveelt zich dood. Alles is slecht aan de flattenwijk: er zijn bijna geen kinderen, er is alleen maar een plein in plaats van een tuin, je hebt er geen privacy... . Evelien komt op een gegeven moment een jongen, Khalid, tegen, samen met zijn zusje Hind. Hij is precies goed: aardig, mooi, bruin en weet alles van planten en dieren. Evelien trekt met hem op en merkt, dat ook een saaie flattenwijk geheimen van Moeder Natuur kent. Evelien haat het dat alle mensen vanuit de flats hen op het plein in de gaten houden. In de bosjes, een zogenaamd ‘onderbooms pleintje’, maakt Khalid daarom voor haar een ondergrondse hut. Evelien houdt niet van hutten, maar als Khalid hem maakt, dan is alles goed. Het leven lijkt warempel nog romantisch te worden, maar dan ontdekken ze wat er met het gekke meisje Jackie aan de hand is. Ze wordt mishandeld door haar vader en huilt `s nachts naar de maan vanaf haar balkon. Opeens durft ze niet meer naar huis. Evelien wil haar wel helpen, maar heeft liever niet dat ze achter het geheim van ‘haar’ huisje komt. Jackie mag uiteindelijk toch slapen in de hut, al doet het Evelien wel pijn. Als Jackie tegen haar alleen vertelt over de relatie tussen Jackie en Khalid, begint Evelien aan Khalid te twijfelen. Maar als Khalid er is, stelt ze hem op de proef en dan komt ze erachter dat Jackie er alleen maar bij wil horen en het hele verhaal van Khalid en haar verzonnen heeft. Met dreigbrieven krijgen ze met zijn drieën Jackie` s vader uit huis en Jackie keert naar huis terug. Ze schakelt de politie in en wil Khalid en Evelien laten vervolgen voor ontvoering, alleen maar uit jaloezie. Zelf wordt ze ineens heel goed behandeld thuis en krijgt alle aandacht. Evelien weet zich eruit te praten en verraadt Khalid niet, maar de ergste straf is nog wel dan Khalid niet meer met Evelien om mag gaan, van zijn Turkse vader. De hut is weg, de vakantie is afgelopen en Evelien is weer alleen.

PERSONAGES
NAAM KARAKTERBESCHRIJVING
1. Evelien Verlegen, beetje wantrouwend
2. Khalid Vriendelijk, stil, ijverig maar niet in leren.
3. Jackie Jaloers, gesloten, gemeen

TIJD In de zomervakantie, in deze moderne tijd
PLAATS In een flattenwijk in Amsterdam
THEMA(`S) Liefde, kindermishandeling, jaloezie

EIGEN OORDEEL
Ik vond het een heel mooi boek, dit was het eerste en zeker niet het laatste boek dat ik van Karlijn Stoffels heb gelezen. Waarom ik het zo` n mooi boek vond, heeft verschillende redenen.
Doordat het in de ik-taal is geschreven, leef je heel erg mee met de hoofdpersoon, in dit geval Evelien. Zo komt het verhaal beter over.
Op het laatst vertelt Khalid aan Evelien dat hij nog steeds in groep acht zit, omdat hij dyslectisch is. Dat vind ik wel gek, als je heel veel weet van van alles en nog wat, moet je toch niet kunnen blijven zitten omdat je een taalachterstand hebt? Toch denk ik dat dit wel op de realiteit gebaseerd is, omdat er vaak niet wordt gekeken naar wat je allemaal weet, waar je kennis van hebt, maar naar wat je allemaal kan, qua schrijven en rekenen.
Ik vind het heel gemeen dat Jackie op het laatst begint te liegen, alleen maar uit jaloezie. Ze is ook niet dankbaar voor de hulp van Khalid en Evelien. Door de gedachtes en gevoelens van Evelien, komt Jackie sowieso gemeen over.
Ik vond het een pracht boek, één van de mooiste die ik heb gelezen. Als je zo goed gevoelens kunt oproepen, ben je wel een hele goede schrijfster, vind ik.

BIJZONDERHEDEN
GEBRUIKTE DRUK 1e, 1998, Amsterdam, Antwerpen, aantal p.p. 108
VERKLARING TITEL Evelien wordt verliefd en denkt alleen nog maar aan Khalid.
COMPOSITIE Chronologisch, 11 hoofdstukken
SFEER Er heerst de hele tijd een gespannen sfeer.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.