CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

ff n studiebreak

Klasgenoten stonden vroeger als hongerige hyena's om Jorieke heen. Klaar om het jonge hertje aan te vallen dat nog scoubidoutouwtjes had.

Geschreven door:

Nico Speelman

Datum ingestuurd:

16 september 2001

Taal:

Woorden:

350

Bekeken:

4061 keer (2 deze maand)

Waardering:

3.1/5 (72 stemmen)

Deel op:

Naam:


Klas/niveau:


E-mail:


Bericht:


Bestemd voor

Geheime code: 


 

Alistair Maclean
Fontana/Collins, 1985 1e druk:1959
312 blz.


Samenvatting
Keith Mallory wordt van Kreta gehaald voor een bijna onmogelijke opdracht: hij moet met zijn team de grote kanonnen op het eiland Naverone vernietigen. Die kanonnen bestrijken de doorgang naar het Griekse eiland Kheros. Op Kheros zitten twaalfhonderd geallieerde soldaten die dreigen gevangengenomen te worden door de Duitsers. Zijn team  bestaat uit Dusty Miller, Andy stevens, Casey Brown, Andrea en Keith Mallory zelf. Allen, op Dusty Miller na, kunnen heel goed bergbeklimmen. Dusty Miller is meegegaan, omdat hij de allerbeste is  met explosieven.
Om op het eiland te komen moet het team de verraderlijke Zuid-klif beklimmen. Daarbij komt Stevens ten val en breekt beide benen. Mallory kan nog net voorkomen dat Stevens te pletter valt. Maar ze moeten toch een gewonde meenemen, want Mallory wil niet dat de Duitsers hem  gevangennemen en hem helemaal uit gaan horen.  Ze worden één keer gevangen genomen maar ze ontsnappen door een list van Andrea. Stevens heeft een mitrailleur gevraagd en blijft gewond ergens achter om de Duitsers weg te houden. Dat lukt een aardige tijd maar zoals door de rest van verwacht wordt Stevens toch gedood. Ze ontmaskeren in één van de dorpjes één van hun Griekse contactpersonen als spion van de Duitsers. Mallory en Miller infiltreren het fort, dat half in de rotswand boven de haven is gebouwd. In die rotswand is een grot en in die grot staan de gigantische kanonnen, die met één schot een geallieerde kruiser uit het water knalden. Samen met Miller lukt het Mallory om de deur te blokkeren. En Miller brengt explosieven aan op de kanonnen, terwijl Mallory een touw naar beneden laat zakken de haven in. In de haven wacht de rest van het team op een boot.

Mening
Ik vond het een mooi boek. Het was ook erg spannend en interessant. Ik vind dat de schrijver ook goed de bepalende sfeer, die een oorlogsboek mooi en interessant maakt, weet op te roepen. Alles in het boek komt natuurgetrouw over en er zit ook een bepaalde vaart in. Het is een boek dat ik zo uit had, omdat het leuk is en aanspoort tot uitlezen.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.