geef je mening
Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?
ff n studiebreak
Bankhangende Justine steekt loom haar duim op voor niet-sportende jongeren. Want wie sport er tegenwoordig nou nog?

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.
1. Het boek dat ik gelezen heb heet: "Im Westen, nichts neues". Het boek is in 1929 geschreven. Het boek dat ik gelezen heb is in 1987 uitgegeven door Kiepenheuer en Witsch.
2. De schrijver van het boek is Erich Maria Remarque. Zijn echte naam is Erich Paul Remark en hij werd op 22 juni 1898 in Osnabrück geboren. De zoon van Peter Franz Remark zat van 1904 tot 1912 op een volksschool en later zat hij op een katholieke school om zijn latere beroep te gaan leren: dominee of leraar. Hij gaat in 1916 tijdens de Eerste Wereldoorlog als oorlogsvrijwilliger naar het front. (Net zoals de hoofdpersoon Paul in het boek: Im Westen, nichts neues"). Na de Eerste Wereldoorlog was hij leraar, koopman en journalist. Erich Paul Remark maakt in 1929 het boek: "Im Westen, nicht neues" en hij zou daar later wereldberoemd mee worden. In 1930 wordt het boek in Duitsland verboden, maar Erich Paul Remark is dan al vertrokken. Hij emigreerde n.l. eerst naar Zwitserland en later naar de Verenigde Staten. Zijn andere boeken worden door de nazi's vanaf 1933 verboden en verbrand. Na de Tweede Wereldoorlog wordt Remarque een Amerikaanse staatsburger, maar hij brengt zijn verdere leven tot aan zijn dood in 1970 door in Zwitserland. Hij is vooral beroemd om zijn maatschappij kritische (oorlogs)boeken die in meer dan 30 talen vertaald werden. Andere boeken van Erich Maria Remarque zijn:
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.