ff n studiebreak
Maandag begint de nieuwe Weg Over Rozen! Hier vast al het tergende, romantische, schokkende, suïcidale en strontvervelende uit seizoen 1 op een rij.

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.
geef je mening
Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?
Personen:
Peter heeft samen met 3 andere vrienden (die ook in zijn klas zitten) een club opgericht om boeven op te pakken.
De club heet S.T.O.P. dat zijn de eerste letters van hun namen Stefan.Tom.Otto.Peter. ze hebben een clubhuis waar ze elkaar ontmoeten en plannen kunnen maken wat ze gaan doen.
Het is een leuke vrienden club die altijd goed met elkaar om gaan.
Verder krijg je in het boek niet echt een duidelijk idee over karakter eigenschappen van de jongens zelf.
Commissaris Rolandt is een strenge baas die erg kwaad kan worden als de jongens niet naar hem luisteren maar die verder wel interesse voor de jongens toont.
Het bleekgezicht is de grote boef die door iedereen achtervolgd en bespiedt wordt. Ook over hem krijg je niet veel te horen. Als hij op het eind de drukker gijzelt blijkt het een gevaarlijke crimineel te zijn.
Samenvatting:
Het boek gaat over een club vrienden die de politie helpen bij het vangen van boeven die geld vervalsen.
Bij toeval maakt Peter mee dat een meneer in een winkel betaalt met een vals 50 briefje en hij schakelt gelijk zijn vrienden in.
Commissaris Rolandt is al enige tijd bezig met de zaak en verteld dat die man “Bleekgezicht” wordt genoemd, en hij verbiedt de jongens zich ermee te bemoeien. Maar dat doen ze natuurlijk niet.
Ze maken een plan dat 2 jongens naar drukkenrijen op zoek gaan om te kijken of ze daar geld aan het drukken zijn, en de 2andere zouden langs winkels gaan. Peter en Tom zien per toeval dat het Bleekgezicht in een café een andere man ontmoet en hem een zwart lederen tasje geeft, dat er zeer verdacht uitziet. De jongens besluiten om elk een man te volgen. Tom ontdekt waar het Bleekgezicht woont en wat zijn schuilnaam is. Peter ontdenkt dat in het zwarte tasje van de andere man geldbiljetten van 50 zitten die waarschijnlijk vals zijn. Hij waarschuwt de politie en de man wordt opgepakt.
De andere 2jongens ontdekken een kleine drukkerij in een kelder die van een oude meneer is. Die meneer wou vroeger bankbiljetten drukker worden maar zijn hand raakte verminkt. Na jaren kon hij weer graveren en maakte een 50 mark biljet voor zijn eigen reclame. Als ze de volgende dag weer in de club bij elkaar zijn vraagt Otto zich af of het serienummer van het valse biljet en van het reclame biljet van de oude drukker gelijk zijn. Als ze bij de drukkerij aankomen zien ze dat het Bleekgezicht de drukker gijzelt en met hem in een busje wegrijdt.
Er komt net een taxi aan en 2jongens gaan erin en achtervolgen het busje. De twee anderen waarschuwen de politie en men volgt het busje verder tot een oude verlaten boerderij. Met behulp van politie wordt de drukker bevrijd en de bende opgepakt.
De oude drukker had zijn gravuren platen uitgeleend aan het Bleekgezicht voor 1000 mark. Omdat het Bleekgezicht deze wilde gebruiken als reclame voor zijn zogenaamde supermarkt.
Het Bleekgezicht en zijn zus hadden de biljetten gedrukt en wel in de verlaten boerderij en gebruikten kleine boeven om de valse biljetten om te ruilen in echt geld.
Het verhaal speelt zich af in onze tijd alleen iets eerder zonder computers en mobile telefoons.
Het speelt zich af ergens in Duitsland in een stadje die aan de rivier de Basche ligt.
De titel “STOP den Falschmunzern” betekent dat ze de mensen die vals geld drukken willen stoppen en zo heet hun club ook: “STOP”.
De schrijver vertelt het verhaal maar maakt het wel spannend.
BLZ 50
Otto is 1 van de vier jongens van de club en hij onderzoekt veel.
Stefan is ook 1 van de vier jongens van de club.
Eigen mening:
Ik vond het nog best een spannend boekje met die geldvervalsers en hoe de jongens er zelf nog achteraan gingen.
In het begin vond ik het wel moeilijk om te lezen en wist ik veel woorden niet maar later werd het wel iets gemakkelijker.
Ik vond het een leuk boekje om te lezen.
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.