Boekverslag Carry Slee

Spijt!

1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 ...

Info over dit verslag

Geschreven door:

anoniem [meer]

Niveau:

2VMBO/HAVO

Kwaliteit:

Waardering:

Taal:

Nederlands

Woorden:

1693

Opvragingen:

10

Hulpmiddeltjes

Openen in tekstverwerker Openen in tekstverwerker

Printen Printen

Emailen Emailen

Waardering

Gemiddelde waardering: 4 uit 5 (491 stemmen)

Heb je er iets aan gehad? Geef zelf je waardering:
Erg goed bruikbaar
Goed bruikbaar
Bruikbaar
Een beetje bruikbaar
Niks aan gehad

Titels van Carry Slee

Laatst gewijzigd op 14 juni 2001

Auteur: Carry Slee
Illustrator: Roelof van de Schans
Uitgever: Holkema & Warendorf
Jaar van Uitgave: 1996

Inleiding

Is het een Nederlands boek of is het uit een vreemde taal vertaald?
- Het is een Nederlands boek geschreven door een Nederlandse auteur.
Is het boek in de Ik-vorm of in de Hij-vorm geschreven?
- Het verhaal is in de Hij-vorm geschreven.
Waar speelt het verhaal zich af?
- Het verhaal speelt zich gewoon in Nederland af lijkt mij, want er wordt geen plaats genoemd. Natuurlijk speelt het zich vooral op school af, maar ook bij Jochem en David thuis. Op het eind speelt het zich af op de plek van het schoolfeest en op de plek waar Jochem zelfmoord heeft gepleegd. Het speelt zich het meest af bij de klasgenoten van Jochem, leraren en soms bij de ouders van Jochem of David.

Informatie over de schrijver

Carry Slee werd in 1949 geboren in Amsterdam. Al op jonge leeftijd was ze veel met verhalen en boeken bezig. Toen ze nog niet kon schrijven, bedacht ze verhaaltjes voor haar knuffeldieren. Ze zette haar knuffels in een kring om zich heen en las voor van wat ze had bedacht. Op de lagere school had ze een schrift waarin ze korte verhalen en gedichten in opschreef.
Na de middelbare school ging ze naar de Academie voor Woord en Gebaar in Utrecht. In 1975 slaagde ze voor deze opleiding. Ze werd dramadocent in het middelbaar onderwijs. Haar schrijverskwaliteiten kwamen toen goed van pas, want samen met haar leerlingen bedacht ze verhaallijnen waar ze vervolgens compleet uitgewerkte toneelstukken van maakte. De toneelstukken werden, vaak met groot succes, opgevoerd door de leerlingen.
Carry Slee schrijft voor kinderen van alle leeftijden. Soms zijn haar boeken gebaseerd op dingen die echt gebeurd zijn; in andere gevallen zijn de verhalen verzonnen. Carry Slee schrijft taal die kinderen aanspreekt. De situaties die ze beschrijft, zijn heel herkenbaar en de personages zijn zo goed uitgewerkt dat de lezer zich makkelijk kan identificeren. Haar boeken zijn altijd spannend en zo geschreven(zo realistisch) dat je ze in een keer uit wilt lezen.

Hoofdpersonen

David - David is een jongen van ongeveer 14 jaar en zit in de 2e van de middelbare school. David is vanaf het begin van het boek al verliefd op Vera een meisje uit z地 klas.
In het boek word niet verteld hoe David er uit ziet. David vindt het vanaf het begin van het boek al heel erg dat Jochem word gepest maar hij durft er nooit wat van te zeggen. En als hij Jochem een keer aanbied om hem te helpen denkt iedereen dat het een grap is en bedenkt hij zich dus. David zit in de redactie van schoolkrant. Als Jochem zelfmoord heeft gepleegd verwijt hij dat zich zelf en hij beloofd dat hij later opkomt voor kinderen die worden gepest. Dat gebeurt later in het boek
dan ook.

Jochem - Over Jochem kom je niet veel te weten in het boek omdat hij zo erg wordt gepest dat hij nooit wat durft te zeggen. Dit wordt wel verteld in het boek. Jochem is ongeveer 14 jaar en zit in de 2e van de middelbare school. Hij wordt vanaf groep 6 gepest. Hij is behoorlijk dik en niet een van de knapste van de klas. Daarmee wordt hij ook vooral mee gepest. Hij gedraagt zich afzonderlijk en trekt zich van niemand wat aan. Hij durft nooit wat terug te zeggen en komt nooit voor zichzelf op. Hij schrijft wel alles op in een dagboek daaruit kun je ook een beetje halen hoe Jochem zich gevoeld heeft. Jochem heeft wel een vriendin. Die kent hij nog uit z地 oude buurt waar hij vroeger woonde. In het verhaal wordt Jochem steeds onzekerder over zichzelf en als hij het niet meer aan kan pleegt hij dan ook zelfmoord.

Bijpersonen

De bijpersonen in dit boek zijn Vera, Manon, Niels, Youssef, Nienke, Tino, Justin, Remco en Sanne.
Vera is iemand waar bijna iedereen wel verkering mee wil en Vera kan met iedereen goed omgaan. Ze is een goede vriendin van Manon en allebei zitten ze in de redactie van de schoolkrant. Een tijdje heeft ze verkering met Youssef gehad, maar dat gaat uit en dan krijgt ze met David verkering. Vera is een belangrijke bijpersoon omdat David zo graag met haar verkering wou dat hij niet door had dat hij z地 belofte verbrak door Jochem te negeren toen hij om zijn hulp vroeg.
Niels een goede vriend van David. En is net Vera iemand waar iedereen wel verkering mee wil. Ook heeft hij een band: Punt uit! Maar die is aan het eind van het boek uit elkaar gegaan. Ook Niels zit in de redactie van de schoolkrant.
Youssef zit ook Youssef zit in de redactie van de schoolkrant. Maar tijdens die vergaderingen zit hij meestal achter de computer.
Nienke is de enige en beste vriendin van Jochem. Jochem kent haar uit zijn oude buurt. Nienke nam het altijd voor Jochem op ook al werd ze er zelf mee gepest.
Tino is de mentor en gymleraar van de klas 2a. Hij heeft zelf een hekel aan Jochem en pest mee. Aan het eind van het boek heeft hij door wat hij gedaan heeft en krijgt er spijt van.....maar dan is het al te laat.
Over Justin, Remco en Sanne is bijna niet meer te zeggen dan dat ze Jochem heel erg hebben gepest. Hoe Jochem op het eind van het boek ook tegenstribbelde tegen hun laatste grap ze deden er niets op uit. Na de dood van Jochem zijn ze alle drie geschorst van school.

Samenvatting

Jochem wordt heel erg gepest op school, dat komt omdat hij zo dik is en omdat hij nooit voor zichzelf durft op te komen. Wat ze ook met Jochem doen, hij durft er nooit wat van te zeggen. Jochem wordt vooral door Sanne, Remco en Justin gepest. De rest van de klas vindt eigenlijk dat ze te ver gaan met hun gepest, maar ze durven er niets van te zeggen. David is ook een van de kinderen die het te ver vindt te gaan maar er eigenlijk niets van durft te zeggen. Op een dag fietst David naar school. Hij is nog net op tijd voor de gymles. Als hij binnen komt ziet hij dat Jochem er nog niet is. Hij hoopt eigenlijk dat hij ook niet meer komt want vandaag word de klassenfoto gemaakt en Justin, Sanne en Remco waren niet van plan om met Jochem op de foto te gaan. Op het laatste moment komt Jochem binnen. Meteen lopen Justin, Remco en Sanne naar de kleedkamer, ze hangen z地 kleren in de boom en vertellen er gelijk bij dat hij ze na de klassefoto terug kan krijgen. Zo is Jochem dus niet op de klassenfoto gekomen.
Tino hun mentor en gymleraar doet er niks tegen en pest zelfs gewoon mee. Hij heeft namelijk een hekel aan Jochem omdat hij zo dik is en omdat hij zich niet voldoende inzet voor gym. Als David een paar dagen later bij Frans in de les zit, merkt hij dat hij z地 boek is vergeten. Sanne ziet het en pakt voor hem Jochems boek. David wil het terug geven maar durft het niet omdat hij bang is om uit gelachen te worden. Als zijn moeder s誕vonds z地 woordjes overhoort, ziet ze dat het boek van Jochem is. David verteld haar hoe hij er aan is gekomen, en moet het terug brengen van z地 moeder. Als hij bij Jochem aan komt zet z地 moeder vrolijk allerlei lekkers neer. David snapt het niet. Hij komt er achter dat Jochem z地 ouders niks over het gepest verteld, omdat z地 moeder al eens hartaanval heeft gehad omdat Jochem zo werd gepest. Jochem vertelt David dat hij een goede vriendin heeft: Nienke. David heeft medelijden en zegt dat Jochem bij hem moet komen als hij hulp nodig heeft. Eindelijk is het zover het is de avond van het klassefeest. David weet nu zeker dat hij Vera verkering gaat vragen. Als het feest is begonnen zoekt hij Vera op. Als hij in de gang komt ziet hij Vera zoenen met Youssef. David kan het niet geloven. Ondertussen dwingen Sanne, Remco en Justin Jochem bier te drinken. Hij staat te kotsen bij een boom en valt later in z地 eigen kots. Hij roept David om hulp, maar David is met z地 hoofd bij Vera en zegt dat ie op moet donderen.
De volgende dag komt de rector binnen met de mededeling dat Jochem die avond niet thuis was gekomen. Iedereen is stil en weet dat het hun schuld is. Ze zijn te ver gegaan. De politie is al aan het zoeken maar zonder resultaat. David kan het niet langer aanzien en belt Nienke op. Samen gaan ze Jochem zoeken. Ze gaan langs alle plekjes waarvan Nienke weet dat Jochem er komt als hij verdrietig is. Dan is er nog maar een plek over , het meertje. Ze gaan er naar toe en krijgen de schrik van hun leven. In het water drijft de tas van Jochem. David en Nienke beginnen te huilen, ook al is het nog niet zeker ze weten genoeg; Jochem is dood.........
De duikploegen duiken het lichaam van Jochem op. Iedereen kan het niet geloven en treurt, de een omdat hij te ver ging met pesten de ander omdat hij er niets aandeed. David voelt zich het meest schuldig, omdat hij zijn woord heeft verbroken. De klas komt niet op de crematie, dit willen de ouders van Jochem niet. Ze nemen met zijn allen afscheid van Jochem op de plek waar hij zelfmoord pleegde. De redactie van de schoolkrant vindt dat ze iets moeten doen om dit een volgende keer te voorkomen. Ze zetten een pestlijn op. Zo helpen ze veel kinderen. Na een tijdje vraagt Vera David verkering. Eindelijk kan hij zeggen: Babe I Love You.

Slot

Wat vond ik van het boek?
- Het was een leuk boek net zoals andere boeken van Carry Slee, want er wordt vaak gepest of andere mindere dingen in haar boeken.

Waarom heb ik deze keuze gemaakt?
- Ik heb dit boek gekozen omdat het een realistisch verhaal is het kan echt gebeuren of het is echt gebeurd.

Heb ik iets van het boek geleerd?
- Nee, want ik wist al wel dat als je te ver gaat met pesten dat het zo kan aflopen.

Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.

Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.