ff n studiebreak

Bij klassieke muziek moet je niet aan je grijze oma denken, maar aan YouTube. 5 tips van Lucas en Arthur Jussen.

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

Boekverslag Carry Slee

Razend

Geschreven door:

windowlicker

Datum ingestuurd:

9 juni 2001

Taal:

Woorden:

700

Bekeken:

15328 keer (7 deze maand)

Waardering:

3.6/5 (252 stemmen)

Deel op:

  • Door kakhead (mavo) op 25-04-2011
    tofdral kei leuk
  • Door weenie op 14-11-2002
    je uittreksel was goed gebruikbar ben je dankbaar ik ahd een 9.5 gekregen voor deze op school had hem natuurlijk wel iets veranderd want anders zo ze er achter komen maar bijna niks groeten moi
  • Door Ginger op 16-04-2002
    hey, ik vind het heel tof dat ik je boekbespreking kan gebruiken!!! bedankt dat je het dus op deze site hebt gezet!!! thxxxxxxx slukes
  • Door linda op 15-04-2002
    mooi verslag!! beter,nou hoef ik niet te pennen! groetjes xxxxxxxxxxx en heel veel liefs linda. TH@NX!!
  • Door melanie op 23-03-2002
    hoi hoi Bedankt voor je uitreksel je bent me redder in nooit xxx!

Titel: Razend

Auteur: Carry Slee

Uitgeverij: Van Holkema & Warendorf

Jaar van uitgave: 2000

Waarom heb je dit boek gekozen:

Toen ik de flaptekst had gelezen leek het me wel een leuk boek.

Samenvatting:

Sven is niet gelukkig thuis. Zijn broer Lennart wordt steeds voorgetrokken en krijgt wat hij wil, terwijl Sven steeds in elkaar wordt geslagen door zijn vader. Lennart doet aan zwemmen en wint wedstrijden, hij doet wat zijn vader wil. Tegelijk is Sven heel verliefd op Roosmarijn, maar vindt het moeilijk om zomaar aan haar verkering te vragen. Hij heeft een plan: door een film te maken waar Roosmarijn in speelt, zo zou hij haar kunnen krijgen. Maar dat gaat ook al mis, want zijn vader neemt steeds zijn camera in omdat hij daarmee Lennart tijdens het zwemmen wil filmen,
en geeft hem niet aan Sven ook al is het zijn camera. Op school is hij ook steeds heel erg stil
omdat hij geslagen wordt en probeert zijn plekken zo goed mogelijk te verbergen. Hij raakt zijn vrienden kwijt omdat hij zich steeds terughoudt en hij wil ook niet mee zwemmen, want dan zien
ze de striemen op zijn rug. Het gaat helemaal slecht met hem als zijn broer Lennart Roosmarijn afpakt. Hij wordt ook geschorst van school omdat hij tegen de directeur heeft verteld dat Roosmarijn werd aangeraakt door de wiskundeleraar Bob, maar Roosmarijn die niet weet dat Sven dat heeft gezegd zegt dat het wel goed tussen Bob en haar is. Svens moeder komt nergens voor op, maar eigenlijk durft ze ook niets tegen zijn vader. Sven wil wegvluchten en schrijft een briefje voor zijn moeder, over wat hij allemaal mee heeft gemaakt. Maar onderweg ontdekt hij dat vluchten ook geen zin heeft. Roosmarijn die door Bob de wiskundeleraar steeds werd aangeraakt en door niemand geloofd werd was seksueel geïntimideerd door Bob in de lerarenkamer toen die leeg
was, maar de directeur kwam binnen, en toen hoorde roosmarijn dat het haar schuld was dat Sven geschorst werd en ging naar hem toe om het goed te maken. Thuis bij Sven las ze het briefje
en wist nu alles hoe het eigenlijk met Sven ging. Sven heeft een groot mes gekocht en is weer naar huis toe gegaan, toen iedereen aan het eten was. Zijn vader werd kwaad, maar toen trok hij het mes dat zijn vader niet gezien had, en gaf het aan hem, dat hij Sven dood moest steken, dat kon hij niet en toen vond hij het wel genoeg, er moest wat aan alles gebeuren, Sven kreeg verkering met Roosmarijn en hij kon de film weer verder maken en zijn vrienden had hij ook weer terug.

Hoofdpersoon: Sven. Hij wordt steeds door zijn vader geslagen en is verliefd op Roosmarijn. Hij is bang voor zijn vader en bang dat ze op school zijn plekken ontdekken. Hij voelt zich ook eenzaam.

Bijpersonen:

Vader: Hij slaat Sven steeds en beschuldigt Sven steeds van dingen die hij helemaal niet heeft gedaan.

Lennart: Dit is Svens 11 maanden jongere broer die steeds voorgetrokken wordt en zijn zin steeds krijgt.

Moeder: Die vangt Sven steeds op als hij klappen heeft gehad en durft niets tegen zijn vader terug
te doen.

Roosmarijn: Zij wordt aangeraakt door de wiskundeleraar Bob, maar niemand gelooft het. Zij is verliefd op Sven en Sven op haar.

Bart: Dit is Svens beste vriend maar hij raakt hem kwijt zodra hij niet mee wil naar het zwembad.

Halim: Dit is Roosmarijns beste vriendin.

Waar en wanneer speelt het zich af:

Meestal speelt het zich op school af, bijvoorbeeld als Roosmarijn door Bob wordt aangeraakt, het speelt zich ook thuis af bij Sven, bijvoorbeeld als hij inelkaar wordt geslagen.

Wat is de belangrijkste zin uit het boek en waarom:

'Sven!' Als hij bij de voordeur is, komt zijn vader hem achterna.

Deze zin heb ik gekozen omdat dit het punt is waar zijn vader het goed met hem wil gaan maken.

Geef je eigen mening:

Ten eerste vond ik het een leuk boek, want je kan je er wel mee inleven, ook hoe Sven zich zou voelen. Maar sommige dingen vind ik wel vreemd, bijvoorbeeld dat Sven dacht dat hij in een normaal gezin verkeerde, dat zjn broer werd voorgetrokken en dat zijn vader hem sloeg. Ik vind het ook goed dat alles aan het einde goed is gekomen, maar er is toch een ding dat er niet in verteld wordt, en dat is hoe de film afloopt. Maar alles bijelkaar vond ik het een leuk boek.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.