ff n studiebreak
Het mooiste crimiboek van 'onze' agent Don Heins? Die over de ontvoering van Alfred Heineken. Type in-één-ruk-uit.

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.
geef je mening
Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?
Titel: Kappen
Auteur: Carry Slee
Hoofdpersonen: Sander en Indra
· Sander: Hij is erg aardig, maar soms ook erg onzeker, vooral is hij onzeker over zijn grote liefde Indra. Soms kan hij bot overkomen maar bedoelde dat niet zo.
· Indra: Zij zit bij Sander in de klas, en is smoorverliefd op hem. Ze heeft de ziekte van Pfeiffer, sommige vinden dat ze zich aanstelt als ze zegt dat ze moe is, maar Sander steunt haar.
Samenvatting:
Sander en Indra zijn verliefd op elkaar maar weten dat niet van elkaar. De broer van Indra’s beste vriendin Heike is René, hij is ook verliefd op Indra. Als het blijkt dat Indra de ziekte van Pfeiffer heeft gelooft niemand haar, behalve Sander. Hij steunt haar en komt zo in contact met haar. Sander gaat nog steeds om met zijn oude schoolvrienden Maarten en Chris. Na een tijdje hebben zij een nieuwe vriend van hun school, Emiel, en stellen ze hem voor aan Sander. Als Sander door krijgt dat Emiel niet echt aardig is en dat Maarten en Chris veranderd zijn wil hij geen contact meer met hen. Als hij dat gaat vertellen zijn Maarten, Chris en Emiel dronken en betrekken ze Sander in een vechtpartij, waarin Emiel iemand in een rolstoel in elkaar trapt. Voordat Sander er iets van kan zeggen is het al gebeurd en trekken zijn ‘vrienden’ hem mee. Ondertussen gaat het goed tussen Indra en Sander, ze krijgen zelfs verkering.
Later blijkt dat René hun weg heeft zien rennen en hij vertelt dat aan iedereen die het horen wil omdat hij ook boos is dat Indra niet voor hem heeft gekozen. Niemand gelooft Sander als hij eronderuit wil komen en ze laten hem vallen. Alleen Indra gelooft hem, en net op tijd neemt Indra het voor hem op door te zeggen dat hij bij haar was, tijdens de vechtpartij. Iedereen neemt alles terug en wil het goed maken met Sander, maar Sander voelt zich nu helemaal schuldig omdat hij het misschien had kunnen voorkomen en Indra er nu ook bij betrokken is. Hij durft het haar niet te zeggen uit angst dat ze het uitmaakt. Indra krijgt ruzie met Heike als ze in het bijzijn van de hele school René afkraakt en het opneemt voor Sander. Nu voelt Sander zich nog schuldiger en overweegt om alles te vertellen. Hij neemt zich voor om altijd in te grijpen als zoiets nog een keer gebeurt. Een tijd later komen Maarten en Chris het weer goed maken en vragen ze of hij mee gaat naar de winkels. Alles gaat goed tot ze Emiel tegen komen. Hij is met nog een vriend en heeft een fles Malibu mee. Sander lust het niet en drinkt niks, maar bij zijn maatjes gaat alles in een keer naar binnen, ze zijn dan ook snel dronken. Als de vier jongens besluiten om naar een disco te gaan heeft Sander geen zin. Maarten, Chris, Emiel, en zijn vriend moeten dezelfde kant op als Sander maar Sander piekert er niet over om met Emiel mee te lopen. Daarom wacht hij tot ze weg zijn. Maar als de jongens ongeveer 100 meter verderop een fietser tegenkomen willen ze hem niet doorlaten en beginnen hem in elkaar te slaan. Sander rent erop af en probeert ze te stoppen, maar dat lukt niet. Opeens herinnert hij zijn telefoontje en belt hij de politie. Emiel en zijn vriend krijgen dat door en gooien zijn telefoon op de grond. Als ze de sirene horen verspreiden ze zich en vluchten. Sander raakt in Paniek en vlucht ook. Verderop in een straat komt hij Emiel en zijn vriend tegen. Die volgen hem. Na een tijd heel hard rennen komt hij bij het huis van Indra terecht. Als hij in de tuin Indra’s aandacht trekt en ze komt naar beneden verteld hij haar alles. Maar Indra wordt boos omdat hij had gelogen en gooit hem eruit. Als Indra weer terug naar bed is zijn Emiel en zijn vriend bij Sander en slaan hem in elkaar. De volgende ochtend moet Sander naar het ziekenhuis en Indra krijgt langzaam in de gaten wat er allemaal is gebeurd en vergeeft hem. In het ziekenhuis komt Emiel langs en zegt Sander dat hij moet zeggen dat Maarten en Chris het hebben gedaan, maar de zuster heeft het gehoord en belt de politie en ze komen Emiel halen.
Waar speelt het: Het speelt in Nederland af. Op school, in het café en bij Indra thuis.
Wanneer: Het speelt in deze tijd af, want er zijn al mobiele telefoontjes.
Tijd: De vertelde tijd is onbekend.
Mening: Ik vond het een spannend boek omdat er veel verschillende dingen gebeurden en ik wilde maar door blijven lezen omdat ik wilde weten hoe het afliep. Ik vond het ook wel zielig dat niemand Sander en Indra begreep.
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.