Boekverslag Mieke van Hooft

Kinderen ontvoerd

... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ...

Info over dit verslag

Geschreven door:

Yvonne [meer]

Niveau:

3HAVO

Kwaliteit:

Waardering:

Taal:

Nederlands

Woorden:

561

Opvragingen:

5

Hulpmiddeltjes

Openen in tekstverwerker Openen in tekstverwerker

Printen Printen

Emailen Emailen

Waardering

Gemiddelde waardering: 3 uit 5 (171 stemmen)

Heb je er iets aan gehad? Geef zelf je waardering:
Erg goed bruikbaar
Goed bruikbaar
Bruikbaar
Een beetje bruikbaar
Niks aan gehad

Titels van Mieke van Hooft

Laatst gewijzigd op 4 april 2001

Korte inhoud:
Op een dag werden twee kinderen van de basisschool ‘de Klimop’ ontvoerd. Dat zijn Saartje en Jeroen Sommer. Ze hadden nog een oudere zus genaamd July, die ziet dat ze meegenomen worden. Dus ze belt de politie. Ze denken al snel dat de vader ze geeft ontvoerd, omdat hij va de scheiding de kinderen bijna nooit meer zag. Na een tijdje wordt er een verzoek naar losgeld ingediend. Maar dit bleek achteraf een grap te zijn geweest van mede scholieren. July’s moeder heeft dan een paar angstige dagen achter de rug, en haar ex-man is spoorloos verdwenen. Na een tijdje belde meneer Heinen, en die zei dat hij Saartje en Jeroen in de haven had gezien. Maar moeder en opa geloofden dat niet, omdat Meneer Heinen helderziend is. Maar July ging die avond nog kijken in de haven maar daar waren ze niet. Dus opa en moeder hadden gelijk. Na een paar dagen belde vader op, dat Jeroen en Saartje op de terug weg waren van een weekje in Zuid-Frankrijk logeren bij tante Angelique. Thuis werd er nog een tijd over gesproken.

De karakters van de hoofdpersonen:
-vader: geheimzinnig en behulpzaam type.
-moeder: ongerust en zorgzaam type.
-opa: geruststellend en grappig type
-Saartje: blij maar ook bedroeft type
-Jeroen: stil type
-July: verlegen type

Relaties tussen de hoofdpersonen:
Vader en moeder zijn de ouders van Saartje, Jeroen en July. Vader en moeder zijn gescheiden. July woont op kamers omdat ze studeert. Opa is de vader van moeder, en verder zijn er alleen nog kleine bijrollen zoals: meneer Heinen, rechercheur Wijngaard, Monique en de schoolmeester.

Hoofdgedachten:
Tijdens het lezen van het boek dacht ik eraan hoe het verhaal af zou lopen en wie ze ontvoerd had.

De titel:
De titel is ‘kinderen ontvoerd’. Eigenlijk verklaart de titel zich zelf al, er zijn kinderen ontvoerd. Natuurlijk komt er dus een speurtocht op zoek naar de kinderen.

Wat ik dacht leerde en voelde:
Ik begon te lezen, en in het begin is het niet zo’n spannend en leuk boek. Maar toen begon het leuker te worden, want het werd toen spannender. Ik wou het boek toen in een keer uitlezen, maar ik wist al ongeveer waar het overging, want ik had het al ooit over gelezen in een ander boek. Het is niet moeilijk om door te lezen, omdat er zoveel spanning en sensatie in zit. Ik vond het boek soms ook wel grappig. Er zit dus ook humor in het boek. Ik heb eigenlijk weinig met het boek te lezen geleerd. In het begin dacht ik dat het boek ‘kinderen ontvoerd’ in geen maand uit zou lezen, omdat het in het begin zo saai was. Er was eigenlijk weinig aan, dacht ik. Maar toen begon het veel spannender te worden, de kinderen (Saartje en Jeroen) werden ontvoerd en er gebeurde nog veel meer. Omdat het verhaal in Frankrijk voor het meest werd afgespeeld heb ik wel wat nieuwe franse woorden geleerd. Maar verder eigenlijk niets.

De tijd:
Het verhaal speelt zich af in 1985 want dat stond voor in het boek geschreven. Het klopt ook wel want dat merk je als je het boek leest.

Het cijfer:
Ik vond het een leuk maar ook spannend boek, er zat ook wel humor in. Ik heb het met plezier gelezen en als punt geef ik het boek ‘kinderen ontvoerd; een 8.

Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.

Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.