
|
Geschreven door: | |
Datum ingestuurd: | 28 maart 2001 |
Taal: | |
Woorden: | 357 |
Opvragingen: | 5389 (16 deze maand) |
Waardering: |
Titel: | Harry Potter and the philosopher's stone |
Harry Potter en de steen der wijzen | |
Auteur: | |
Jaar van uitgave: | 1997 |
Aantal pagina's: | 336 |
Prijs: | Winnaar Jubileumeditie Kinderjury 6-9jaar 2002 |
Verfilmd als: |
Auteur: | |
Pseudoniem voor: | Rowling, Joanne |
Geslacht: | vrouw |
Nationaliteit: | Engels |
Geboren: | 31 juli 1965 |
Informatie: | http://www.jkrowling.com/ http://nl.wikipedia.org/wiki/Joanne_Rowling http://www.scholieren.com/weblog/harry-potter-quiz http://www.scholieren.com/weblog/harry-potter-en-de-relieken-van-de-dood http://www.scholieren.com/weblog/harry-potter-75... |
Populaire titels: |
|
| ... | |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |
42. Harry Potter and the philosopher's stone | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |
... meer | |


Harry Potter heeft zijn ouders nooit kunnen zien!
De dag dat Harry geboren was heeft Voldemort ( een kwade tovenaar ) zijn ouders vermoord!
Sindsdien woont Harry bij zijn tante en nonkel en neefje Dirk.
Maar hij heeft het daar niet echt naar zijn zin!
Wanneer Harry zoals elke morgen de post naar de keuken brengt valt zijn oog op een brief die voor hem bestemd is. Hij vraagt zich af hoe het komt dat hij nu ineens post krijgt.
Zijn oom wil hem de brief niet geven omdat die zogezegd niet belangrijk is.
De volgende morgen komt er weer een brief voor Harry en ook deze keer krijgt Harry hem niet.
Na enige tijd wordt de familie Duffeling overrompelt met brieven.
Het wordt zelfs zo erg dat ze een vakantie huisje in de verlaten zee huren!
Wat ze echter niet weten is dat in dat huisje Hagrid woont.
Hij is de tuinman van Zweinsteins hekserij school. Hagrid vertelt aan Harry dat die brief die Harry niet mag ontvangen van zijn oom een uitnodiging is om naar de Zweinstein school te komen.
Harry is in de wolken en wil meteen naar die school.
Hagrid gaat samen met Harry naar de stad om zijn schoolgewaden te gaan kopen.
Wanneer Harry op de school aankomt bevalt het hem wel!
Hij ontmoet daar enkele jongens en meisjes en maakt nieuwe vrienden.
Na enige tijd op de school te hebben gezeten weet Harry ondertussen dat er iets verborgen wordt gehouden in hun school! Hij weet alleen niet wat
Samen met Ron en Hermelien ( zijn vrienden) komt hij erachter dat het de steen der wijzen is.
Een steen die je voor eeuwig in leven houd.
Harry ontdekt ook dat Voldemort na al die jaren wil proberen om de steen te pakken te krijgen en Harry te vermoorden.
Maar zo ver komt het allemaal niet, Harry wil ervoor zorgen dat Voldemort niet aan de steen kan geraken.
Dat lukt hem en hij wordt de held van de school.
Het schoolhoofd bedankt hem en vernietigd de steen der wijzen zodat niemand er nog misbruik van zou kunnen maken!
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons dan weten.
a d v e r t e n t i e
Win beltegoed met Cash
Cash helpt je slimmer met je geld omgaan. Zodat je minder snel zonder beltegoed komt te zitten. Probeer nu de tools van Cash! Met de Cashculator Mobiel ontdek je wat voor beller je bent. Of speel de Cash Battle op Hyves, daag je vrienden uit en maak kans op €500 beltegoed! De game duurt maar een minuutje!
Dat Scholieren.com de beste website op aarde was wist je natuurlijk al, anders kwam je hier niet. Toch zijn er altijd dingen die beter kunnen. Heb jij een uitgesproken mening over Scholieren.com en wil je die met ons delen in een groepsgesprek met andere scholieren in het midden van het land? Stuur ons dan even een berichtje met je naam, emailadres en telefoonnummer en wij nemen contact met je op. Reiskosten worden vergoed en als je niet alleen durft kun je altijd een vriend/vriendin/broer of zus meenemen. Hopelijk tot snel!