geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

ff n studiebreak

Online een chick scoren, je liefde laten zien op Whatsapp en digitale kusjes sturen. Zonder een blauwtje te lopen. Aanrader?

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

Boekverslag Thomas Harris

Hannibal

Geschreven door:

marvin (3 havo)

Datum ingestuurd:

16 september 2009

Taal:

Woorden:

400

Bekeken:

319 keer (0 deze maand)

Waardering:

2.8/5 (4 stemmen)

Deel op:

Naam:


Klas/niveau:


E-mail:


Bericht:


Bestemd voor

Geheime code: 


 

Hannibal

Zeven jaar zijn voorbijgegaan sinds de bekende seriemoordenaar aller tijden 'dr. Hannibal Lecter' spoorloos verdween. Hij loopt nog ergens vrij rond. Maar FBI-agente Clarice Starling is hun ontmoetingen nog lang niet vergeten, zijn stem klinkt nog steeds in haar dromen.
Ook Mason Verger herinnert zich dr. Lecter zeer goed. Hij was zijn zesde slachtoffer. De schatrijke Verger is geobsedeerd door wraak. Vanuit zijn beademingsapparaat maakt hij plannen om de doctor te vangen. Daarvoor heeft hij een onschuldig ogend lokaas nodig: Clarice Starling.

Thomas Harris is een Amerikaans schrijver. Hij is vooral beroemd door zijn boeken over dr. Hannibal Lecter. Harris begon zijn schrijfcarričre als misdaadverslaggever in de Verenigde Staten en Mexico. Hij was tevens verslaggever en redacteur voor de Associated Press in New York City.
Ik ben zeer enthousiast over het verhaal, omdat het een origineel boek is. Het boek gaat namelijk over een seriemoordenaar die lichaamsdelen (kannibalisme) opeet. Het boek vind ik belangrijk, omdat men zo geobsedeerd kan zijn door wraak, dat je daar een onschuldig iemand bij betrekt. Dit gebeurt ook in het dagelijkse leven.

Ik raad dit boek aan voor personen vanaf 14 tot 50 jaar, omdat het een angstaanjagend psychologisch thriller is, dus ongeschikt voor jonge kinderen en senioren. Dit is een echte aanrader voor iemand die graag thrillers leest. Bij het lezen van het boek moet je heel geconcentreerd blijven, omdat het boek van de ene gebeurtenis naar de andere gebeurtenis gaat. De spanning blijft continue het hele verhaal voortduren. Het verhaal is vrij ongewoon omdat het in het echt ook niet vaak voorkomt.

Je verwacht dat dr. Lecter aan het einde van het boek wordt opgepakt of dood gaat. De dood komt namelijk veel voor in het boek. Maar het boek heeft een open einde.
De zus van Mason heeft hekel gekregen aan het verzorgen van haar broer. Als ze dan oog in oog met Hannibal komt te staan, zegt Hannibal dat ze Mason wel kan vermoorden met het excuus dat hij het gedaan heeft. Ze gehoorzaamt hem en stopt de paling, die afkomstig is uit het aquarium van Masons kamer, in zijn mond en hij stikt.

Je kunt ook de film van dit boek zien. Maar wat is angstaanjagender, het boek of de film? De film heb ik ook gezien, maar het boek is aantrekkelijker omdat in het boek meer wordt verteld. Ook hebben ze in de film verschillende dingen weggelaten. Kortom, ik vind dit een goed boek voor mensen die van spanning houden.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.