Geschreven door:

Iris [meer]

Datum ingestuurd:

20 juni 2009

Niveau:

2 vwo

Taal:

Nederlands

Woorden:

631

Opvragingen:

96 (8 deze maand)

Waardering:

2.3/5 (3 stemmen)

Titel:

Artemis Fowl

Auteur:

Colfer, Eoin

Jaar van uitgave:

2001

Mijn boek heet Artemis Fowl en De Russische connectie en het is geschreven door Eoin Colfer.

Ik heb voor dit boek gekozen omdat ik het eerste deel van de serie al gelezen had en dat boek sprak me erg aan. In dat boek stond ook een stukje van het boek dat ik nu gelezen heb. Ik was gelijk geïnteresseerd en heb het gehuurd. Het eerste waar ik naar keek was natuurlijk de titel. Ik vind de titel goed gekozen want het gaat over de hoofdpersoon die zijn vader in Rusland gaat redden maar bij de connectie gaat iets mis. Dus vandaar Artemis Fowl en De Russische connectie. Een betere titel zal zijn: Artemis Fowl en de overname van Havenstad. Het boek paste ook bij mijn favoriete genre avontuur.

Het verhaal wordt verteld vanuit de alleswetende verteller, dat vind ik zelf heel prettig want dan is het lekker objectief. Af en toe kijk je ook in de gedachte van de hoofdpersonen en dan is het in het ik-perspectief.

De hoofdpersonen zijn: Artemis Fowl, de butler van Artemis gewoon Butler genoemd en Holly Short. Later kom Julius Root er ook veel in voor. Artemis Fowl is een hoogbegaafd tienerjongetje dat nooit iets in zijn leven heeft gedaan behalve duivelse ideeën bedenken. In het boek moet hij ook vaak zichzelf overtreffen door bijvoorbeeld in eeuwenoude mest te kruipen. Ik heb drie citaten opgezocht waarin Artemis beschreven wordt. P. 84 “kinderachtigheid was nou niet iets waar je jongheer Artemis van kon betichten.” Ik heb daaruit opgemaakt dat één, Artemis jong was en twee Artemis niet kinderachtig was. P. 94 “daar hoef jij je jeugdige hoofde niet over te breken.” Ik heb daar weer twee dingen uit opgemaakt. Één dat Artemis jong is en twee dat Artemis vaak nadenkt. P. 110 “Artemis lachte zijn vampierlach.” Daar heb ik maar één ding uit opgemaakt en dat is dat Artemis een vampierlach heeft. Nu ga ik verder met de citaten over de Butler. P. 83 “ik raad je aan grote man om je dan maar tot een bal te krullen.” Hieruit kan ik wederom twee dingen opmaken. Punt één dat hij groot is en punt twee dat hij heel lenig is. P. 228 “de echte Butler was ondergedompeld onder lagen adrenaline en brute kracht.” Hieruit maak ik op dat Butler heel sterk is. P. 84 “en als Butler ergens van overtuigd was, was het dat hij de fittest was.” Deze zin zegt letterlijk dat Butler een heel fit persoon is. Als laatste heb ik drie citaten over Holly Short. P. 83 “Holly gaf de bediende speels een stomp in zijn maag.” Deze zin zegt dat Holly een speelse elf is. P. 97 “ik ga natuurlijk mee. Zij Holly. Ik ben de beste shuttlepiloot die u hebt.” Uit deze zin maak ik twee dingen op, het eerste ding is dat Holly een behoorlijke dunk van zichzelf heeft en het tweede is dat ze een heel goede shuttlepiloot is. P. 143 “ze schoot overeind met ijspegels aan haar wimpers en aan har kastanjebruine haar.” Uit deze zin maak ik iets op over haar haarkleur want die is namelijk kastanje bruin. Ik zou graag op Holly willen lijken want ze is knap, intelligent en ze heeft een goede baan. In het boek spelen twee problemen. Het eerste probleem is dat Artemis vader ontvoerd is door de Russische maffia en dat hij hem moet redden. Het tweede probleem is dat Havenstad word overgenomen door mensen die de wereld over willen nemen. Eerst word het tweede probleem opgelost, de slechteriken knuppel en Opal Koboi te vermoorden door ze te overspoelen met hun eigen plasma waardoor ze verbranden. Het tweede probleem word opgelost door de Russische maffia om de tuin te lijden en zo Artemis vader te bevrijden.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons dan weten.

zoeken

a d v e r t e n t i e

Iets met aardrijkskunde studeren?


Oriënteer je dan goed want elke opleiding heeft z'n eigen specialisme. Heb je in A'dam of Utrecht nog niet de juiste opleiding gevonden? Kijk dan ook bij Wageningen University. Daar combineer je aardrijkskunde met technologie of economie. Bijvoorbeeld: hoe kun je de zeewering versterken tegen overstromingen? Je doet dus meer met aardrijkskunde.



Charlot had hartkloppingen voor haar interview met Carry Slee. Lees het interview hier en win een gesigneerd boek!

geef je mening: Ontbijt

Het is de week van het Nationaal Schoolontbijt. Ontbijt jij nog iedere ochtend?


Tullijk!

Meestal wel.

Eigenlijk nooit.


» resultaten poll