
Geschreven door: | |
Datum ingestuurd: | 11 maart 2009 |
Niveau: | 2 vwo |
Taal: | |
Woorden: | 596 |
Opvragingen: | 182 (17 deze maand) |
Waardering: |
Titel: | De zonnewijzer |
Auteur: | |
Jaar van uitgave: | 2002 |
Moeilijkheidsgraad: |
|
Thema: |
Auteur: | |
Geslacht: | man |
Nationaliteit: | Nederlands |
Geboren: | 23 november 1944 |
Informatie: | |
Populaire titels: |
|
| ... | |
13. De zonnewijzer | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
14. De zonnewijzer | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
15. De zonnewijzer | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
16. De zonnewijzer | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
17. De zonnewijzer | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
18. De zonnewijzer | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
19. De zonnewijzer | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
20. De zonnewijzer | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
21. De zonnewijzer | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
... meer | |


Samenvatting
Leonie Kuyper verliest haar beste vriendin, Roos Berczy, aan een zonnesteek. Roos gaf altijd heel erg veel om haar katten, ze had aan de notaris gevraagd of hij Leonie wou vragen (als Roos zelf dood was) voor Roos’ katten te zorgen. Daarom erft Leonie alles, haar geld, haar huis, haar kleren en haar katten; Tijg, Ober en Lellebel. Leonie krijgt van de notaris de opdracht zoveel mogelijk op Roos te lijken, zodat het voor de poezen net is alsof hun baasje helemaal niet dood is. Dit neemt Leonie erg serieus op zich. Ze begon de zelfde kleding als Roos te dragen, ze laat haar haren hetzelfde knippen als Roos en ze neemt zelfs nepnagels. Leonie weet niet zeker of een zonnesteek wel de echte doodsoorzaak was van Roos, want Roos hielt heel erg van zonnen en deed dat dan ook zo vaak als mogelijk was. En als Freek, een oude vriend, ook begint te twijfelen besluit ze op onderzoek uit te gaan naar de echte dood van Roos. Beetje bij beetje komt Leonie achter de waarheid, maar ze komt ook achter dingen die ze helemaal niet wilde weten. Ze dacht dat Roos Xtc maakte in de woonboot Poseidon, maar ze kwam erachter dat Roos in die woonboot aan SM deed. In de tussentijd kwam er een werkster uit Quebec, Canada, om een paar onderzoeken te doen in het bedrijf waar Roos werkte. Ze sliep bij Leonie en vertelde haar dat de mensen in Canada de uitkomsten van de proeven die in Nederland gedaan werden niet geloofden. Het gesprek onderwerp kwam een keer op de Datura, een plant die in de tuin van het laboratorium staat. De man van de werkster vertelde dat deze plant giftig was, het gif zou pas gaan werken als de persoon te maken kreeg met veel zon. De omschrijving die de man gaf, vulde de dood van Roos precies aan. Ze wist nu hoé Roos was doodgegaan, maar wie wilde haar nou dood hebben? Leonie kwam te dicht bij het antwoord en de dader besloot haar dan ook maar om te brengen. Dat mislukte en het kwam uit wie de dader was, maar om dat te weten moet je toch echt zelf het boek gaan lezen!
Karakters
Leonie Kuyper is een vrouw die gescheiden is, omdat ze geen kinderen kon krijgen. Daardoor is ze heel erg onzeker geworden, ze zag daardoor toen Roos doodging de kans om zich helemaal als Roos te gaan gedragen. Daardoor durfde ze steeds meer en veranderden in dit boek ook heel erg.
Freek Volbeda was een vriend van Roos. Zij zaten samen in dat SM-groepje. Freek helpt Leonie met het zoeken van de dader. Hij is bouwvakker, en hij vindt dat ook wel iets voor Leonie. Hij had een crimineel verleden, maar in dit boek wordt hij toch erg aardig beschreven.
Roos Berczywas met haar ouders gevlucht uit Hongarije. Haar ouders stierven vroeg en ze heeft verder helemaal geen familie meer. Ze werkte op een laboratorium. Daar was ze erg geliefd en deed goed werk. Ze was heel erg rijk doordat ze als Escort dame werkte. Ze was ijdel, door haar nepnagels en haar korset om recht te lopen. Ze droeg veel dure merkkleding. Ze had op iedereen een soort invloed waardoor ze haar aanbaden en alles voor haar deden.
Mijn mening
Ik vond het een leuk boek die lekker doorleest. Je komt steeds meer te weten over die Roos en je word steeds nieuwsgieriger over wie het nou gedaan heeft. Maar dat SM had er van mij niet bij gehoeven.
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons dan weten.
a d v e r t e n t i e

Ik wil alles weten over…
• het eerste jaar
• boeken
• colleges
• de stad Leiden
• docenten
• studentenleven
• nog veel meer
Op de Open Dagen van de Universiteit Leiden kun je alles te weten komen over studeren in Leiden. Kom op 20/21 november naar de opleiding van jouw interesse.
www.opendageninleiden.nl

Gelukkig heeft Scholieren.com nu elke vrijdagmiddag film.