ff n studiebreak

Experiment: geen Twitter, mail en Whatsapp meer voor Nina. Wel faxen, brieven in enveloppen en ouderwetsch bellen.

geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

Geschreven door:

Marielle (1 vwo)

Datum ingestuurd:

3 januari 2009

Taal:

Woorden:

900

Bekeken:

1668 keer (12 deze maand)

Waardering:

4.3/5 (14 stemmen)

Deel op:

Naam:


Klas/niveau:


E-mail:


Bericht:


Bestemd voor

Geheime code: 


 

Bibliografische gegevens

Titel: The Storm
Auteur: Elizabeth Laird;
Uitgever: Addison Wesley Longman Limited
Jaar van eerste publicatie: 1999
Gelezen publicatie: Welke druk heb jij gelezen?




Biografie en bibliografie
Elizabeth Laird is geboren in New Zeeland en is opgeroeid in zuid Londen. Ze had schotse ouders en was het 4de kind van de 5 kinderen.

Voor dat ze Frans en Duits ging studeren op de universiteit, gaf ze meisjes les op een school in Maleisië. Gedurende tot haar twintigste leefde en werkte ze in Ethiopië. Ze deed lesgeven en reizen en ze was een diskjockey op de “Late nicht muziek show”.

Ze trouwde in 1975 met haar vriend, David McDowall. Ze woonde eerste samen in Bagdad want daar werkte David. Later verhuisde Elizabeth en David weer naar Londen waar Elizabeth heel veel succes volle boeken heeft geschreven. Zowel plaatjes boeken voor jonge lezers als boeken voor volwassenen. Elizabeth’s boeken zijn 15 talen vertaald.

Samenvatting
Vroeger woonde Tessa in Inverkeld. Tessa had daar veel vrienden, ze hield van haar school en was er gelukkig. Totdat haar moeder overleed… Tessa en haar vader John waren nog met z’n tweeën. Maar toen, 2 jaar later kreeg Tessa’s vader een nieuwe vriendin: Sheena. John en Sheena gingen trouwen en verhuizen naar Seagull Island. Tessa wou niet mee, ze wou gaan werken in Inverkeld. Maar Haar vader wou dat ze bij hem ging wonen en dat gebeurde ook.

Tessa kon het totaal niet vinden met Sheena en ze hadden vaak ruzie. Als Sheena (op blz. 4) zegt dat Tessa Alleen maar aan haar zelf denkt wordt ze al helemaal boos. John zegt dat hij de volgende dag terug naar Inverkeld gaat om wat spullen te halen en Tessa wil dol graag mee maar helaas, ze mag niet mee. Ze moet op Seagull Island blijven om Sheena te helpen, haar baby is namelijk op komst.

Sheena gaat zitten. Ze legt haar handen op haar buik en haar gezicht word wit.
Het is de baby die 5 weken te vroeg komt! John moet snel een dokter bellen maar het stormt buiten vreselijk waardoor te telefoon lijnen dood liggen hij ook niet met de boot naar Inverkeld kan om een dokter te halen.
Tessa krijgt het gevoelt dat het allemaal haar schuld is en rent naar buiten. Ze moet helpen! Denkt ze bij zeg zelf. Tessa springt in de boot van haar vader om in Inverkeld een dokter te gaan halen. Een man roept haar. Tessa denkt dat het haar vader is om haar tegen te houden. De man sprint bij Tessa in de boot maar het is haar vader niet! Het is Jim, de enige andere jonge persoon op het eiland. Hij komt Tessa helpen, maar het word alles behalve makkelijk….

Ze komen vast te zitten in een zandbank. Als ze eindelijk na een uur weer verder kunnen, varen ze tegen de stenen op. De boot kan ieder moment breken en Tessa en Jim zijn in de boot niet veilig meer. Ze moeten gaan zwemmen. Een grote golf raakt de boot waardoor die kei hard tegen Jim’s hoofd knalt en hij bewusteloos raakt. Tessa zwemt met Jim naar het strand van Inverkeld Ze legt hem op het zand en zijn ogen gaan weer open. Hij heeft pijn aan zijn hoofd en heeft hulp nodig.

Er is een weg op de top van de rotsen, daar moet je heen gaan om hulp voor mij te halen,Zegt Jim.
Ze klimt en klimt en klimt. Eindelijk! Ze is er! Ze rent snel naar het eerste huis want daar is een publieke telefoon. Het is een vrouw z’n stem die antwoord aan de telefoon. Tessa verteld waar Jim ligt op het strand. Hangt de telefoon op en rent terug naar Jim en even later arriveerde de ambulance. Jim moet mee naar het zieken huis voor zijn hoofdwond. Ze zit in de ambulance en opeens herinnerd Tessa zich Sheena en de baby. Oo asjeblieft kan je een lucht ambulance bellen met jou radio? Vraagt Tessa aan de mensen van de ambulance. Ik heb een dokter nodig voor mijn stiefmoeder op Seagull island want haar baby die 5 weken te vroeg komt!!. De man van de ambulance belt het ziekenhuis en de lucht ambulance staat klaar.

“Ik vlieg naar Seagull island voor die vrouw met de baby.” Zegt een dokter.
Tessa wil heel erg graag met de man mee maar de man mag geen passagiers mee nemen. Uiteindelijk geeft hij toch toe als Tessa blijft aan dringen.
Eindelijk… ze is weer thuis. Haar ouders zijn hartstikke blij om haar weer te zien en zijn kei trots op haar! Ze leven nog lang en gelukkig met z’n 4en: John, Sheena, Tessa en haar kleine broertje!

Eigen mening

Tessa is duidelijk de hoofdpersoon in het verhaal. Het boek leest vlot en je komt snel in het verhaal. Alles was vrij makkelijk te begrijpen vond ik. Het verhaal blijf spannende momenten hebben en het is niet langdradig. Het hoofdstuk “shipwreck!” (blz. 19) vond ik het spannendste gedeelde van boek.
Het onderwerp vond ik zelf niet zo heel interessant maar als je van spanningsboeken houdt is dit boek zeker aan te raden.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.