
CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.
ff n studiebreak
Klasgenoten stonden vroeger als hongerige hyena's om Jorieke heen. Klaar om het jonge hertje aan te vallen dat nog scoubidoutouwtjes had.
geef je mening
Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?
1.
Titel: Harry Potter en de Vuurbeker
Oorspronkelijke titel: Harry Potter and the Goblet of Fire
Schrijver: J.K. Rowling
Vertaalt door: Wiebe Buddingh
Uitgegeven door: De Harmonie, Amsterdam
Gedrukt door: Drukkerij Hooiberg, Epe
Omslag illustratie: Ien van Laanen, Amsterdam
Grafische verzorging: Anne Lammers, Amsterdam
ISBN: 9076174199 (paperback)
ISBN: 9076174202 (gebonden)
D: 2000/00/368 (paperback)
D: 2000/00/369 (gebonden)
NUGI: 221
2.
De Hoofdpersonen zijn:
Harry Potter
Hermeline Griffel
Ron Wemel
3.
Harry:
Moedig – Verlegen
Zelfverzekerd – Onverzekerd
Bang – Niet bang
Hermeline:
Moedig – Verlegen
Zelfverzekerd – Onverzekerd
Bang – Niet bang
Ron:
Moedig – Verlegen
Zelfverzekerd – Onverzekerd
Bang – Niet bang
4. Er wordt een toverschool toernooi georganiseerd tussen drie scholen waaronder Zweinstein. Alleen leerlingen van 17 jaar en ouder mogen meedoen. Er wordt een vuurbeker geplaatst die onpartijdig één leerling van elke school kiest. Deze drie leerlingen moeten dan drie opdrachten voltooien. Als de namen dan door de vuurbeker worden ontbrandt komen er eerst drie winnaars uit en dan plotseling Harry’s naam terwijl hij zich niet had opgegeven. Iedereen denkt dat Harry de vuurbeker waanzichtig heeft gemaakt, maar de leraren denken dat iemand Harry wil vermoorden. Als Harry uiteindelijk bij de derde opdracht de Trofee pakt samen met Carlo blijkt deze een viavia (een verbinding tussen twee gebieden) te zijn. Harry en Carlo komen op een kerkhof samen met Pippeling. Die vermoordt Carlo en bindt Harry vast. Dan laat Pippeling Voldemort herrijzen met het bloed van Harry, botten van Voldemorts vader en zijn eigen hand. Als Voldemort tot leven komt wil hij Harry vermoorden. Doordat Harry’s toverstok dezelfde kern heeft als die van Voldemort komt er een verbinding, Voldemort valt dan krijsend op de grond en Harry pakt dan snel de trofee en keert terug op Zweinstein. Daar probeert prof. Dolleman hem te vermoorden maar hij wordt door Perkamentus ontmaskerd.
5. Je ziet de gebeurtenissen door Harry zijn ogen, omdat hij de meeste avonturen heeft meegemaakt.
6. Ik denk dat de schrijver deze titel heeft gekozen omdat het in het boek over een beker gaat waar er een hele strijd is en dat ze er met meerdere scholen voor strijden.
Je moet dan zegmaar ook tegen een draak vechten.
7. Het verhaal duurt ongeveer 1 schooljaar of 1 jaar
8. Ik denk dat het wel een aanrader is omdat het wel een spannend boek is en de boeken serie is ook verfilmt
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.