Geschreven door: | |
Datum ingestuurd: | 8 juni 2008 |
Taal: | |
Woorden: | 643 |
Opvragingen: | 325 (1 deze maand) |
Waardering: |
1: Hoe heet de schrijver/ schrijfster?
De schrijfster heet Carry Slee.
2: Wat is de titel?
De titel is Schreeuwende slaapzakken en stiekeme stropers.
3: Is het boek in hoofdstukken verdeeld? Zo ja, hoeveel?
Het boek is in 12 hoofdstukken verdeeld, van elk ongeveer 6 of 7 bladzijdes.
4: Leg de titel uit
De kinderen van groep 7 van de Grote Beer gaan op kamp, ze slapen in een slaapzak en er komen ook stropers in voor. Deze stropers zijn houden zich bezig met illegale dingen, dit doen zij stiekem. Daarom is de titel: Schreeuwende slaapzakken en stiekeme stropers.
5: Hoeveel bladzijden zijn er?
Er zijn 87 bladzijden, maar het tellen begint bij bladzijde 7 dus eigenlijk 80 bladzijden tekst en 6 bladzijden met titel en inhoud.
6: Bedenk zelf 3 nieuwe titels
• Stropers in het bos
• Het kamp van Groep 7
• De dropping
7: Hoe heet de hoofdpersoon
Er zijn eigenlijk meerdere hoofdpersonen: de kinderen uit groep 7 van de Grote Beer, meester Tom en de stropers.
8: Wat is zijn/haar rol in het boek?
Groep 7: Zij zien als eerste de stropers en ontdekken wat er de stropers doen in het bos.
Meester Tom: Hij gelooft de kinderen eerst niet, daarna gaat hij toch maar naar de politie, daarna worden de stropers opgepakt.
De stropers: Zij zetten allemaal klemmen in het bos neer, er komen allemaal dieren in, die gaan dan dood.
9. Met welke gebeurtenis begint het boek?
Het is een dag voordat groep 7 op kamp gaat, ze houden hun hoofd niet bij de les, als de meester deze vraag stelt: ‘Wat moet je bij deze som niet vergeten?’
Daan antwoord: ‘Je slaapzak!’ Ze hebben echt veel zin in kamp en raken daar niet over uitgepraat.
10. Waar speelt het zich af? Noteer de plaats/plaatsen zo precies mogelijk
In het begin speelt het zich op school af. Daarna gaan ze fietsen naar hun kamphuis, als ze aangekomen zijn, speelt het zich in en rondom het kamphuis De Bonte Specht af.
11. Vat het boek samen in 10 zinnen
Groep 7 van de Grote beer gaat op kamp voor 3 dagen, ze gaan naar het kamp op de fiets. Door een geintje van Duko en Sid, blijven Frank en Lisa alleen in het bos achter. In het bos ontdekken ze stropers, die klemmen neerzetten. Dit vertellen ze dan ook aan hun meester, hij gelooft hen niet. Ze komen erachter dat een van de mannen de kok van de Bonte Specht, hun kamphuis, is. Uiteindelijk wordt er melding gedaan bij de politie en pakt de politie de stropers op. Aan het eind van het kamp zijn de stropers dus gepakt en gaan de kinderen weer naar huis.
12. Noteer de laatste zin van het boek
De laatste zin van het boek is: ‘Nou nou, niet te bijdehand, hè meester…’
13. Ben je tevreden over het slot van het boek? Ja, want… of Nee, want…
Ja, want de kinderen hebben toch iets goeds gedaan, en het komt in de krant te staan en het loopt gelukkig nog goed af.
14. Geef de schrijver/schrijfster een advies: Wat kan beter?
Ik vind dat het boek zo al goed is, ik weet geen advies.
15. Welk cijfer geef je het boek en waarom?
Ik geef het boek een 8,5 omdat het spannend is en goed te begrijpen.
16. Maak een tekening die goed past bij het boek. Waarom past deze tekening er goed bij?
Zie de volgende pagina in het verslag voor de tekening.
Deze tekening past goed bij het verslag, omdat Lisa en Frank in het bos zijn, ze schrikken van alles wat ze horen, ook van de dieren. Ze zien ook klemmen liggen en die staan er ook op.
Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.
Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.

1. Schreeuwende slaapzakken en stiekeme stropers
2. Schreeuwende slaapzakken en stiekeme stropers
3. Schreeuwende slaapzakken en stiekeme stropers
4. Schreeuwende slaapzakken en stiekeme stropers

Wat voor geldtype ben jij?
Meer weten over jezelf en je geld? Doe dan mee aan het Scholieren onderzoek van het Nibud en steun zo kinderen in arme landen!