Info over dit verslag
Geschreven door: | |
Kwaliteit: | ![]() ![]() ![]() |
Waardering: | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Taal: | Nederlands |
Woorden: | 917 |
Opvragingen: | 3 |
Hulpmiddeltjes
Waardering
Gemiddelde waardering: 5 uit 5 (1 stem)
Titels van Dirk Bracke
'God wil het!' (1) 2003 Als de olifanten vechten (8) 2002 Black (3) 2006 Blauw is bitter (25) 1994 Buitenbeen (1) 2006 De sjoekel (0) 1998 De sjoekel 2.0 (0) 2000 Een lege brug (13) 1997 Een vlieg op de muur (10) 1995 Henna op je huid (11) 2005 Het engelenhuis (6) 2003 Het uur nul (20) 1996 Over Tijd (1) 2007 Overleven in de tros (2) 2001 Steen (1) 1993 Stille lippen (8) 1999 Straks doet het geen pijn meer (16) 2001 Vuurmeisje / Steen (2) 1993 Zij en haar (10) 2004
Laatst gewijzigd op 20 mei 2008
Gebeurtenissen van het boek:
Lina is 12 jaar en woont met haar vader, moeder en zusje in een dorpje in Manilla. Omdat haar ouders geen geld hebben verkoopt haar vader haar aan Max. Max houd haar vader een contract voor maar haar vader kan niet lezen en schrijven dus besluit Lina zelf haar handtekening te zetten, maar ze heeft niet in de gaten dat
Max zijn hand op de bovenstaande tekst legt zodat ze niet kan lezen wat er staat dus weet ze ook niet waar ze voor tekent.
Als Lina bij Max in de auto moet stappen wil ze eerst niet maar haar vader zegt dat ze mee moet gaan zodat ze een beter leven krijgt. Zodra ze in de Blauwe Lotus komt kijkt ze haar ogen uit alles is er zo mooi blauw. Ze helpt eerst een tijdje in de keuken met afwassen maar al snel moet ze als hoertje in de bar gaan zitten samen met Edith, Leila en Estelita zodat de mannen haar goed kunnen zien.
Eigelijk wil ze het helemaal niet, maar ze moet wel anders krijg ze alleen maar meer klappen van Max. Op een dag komt een jongen genaamd Jim haar huren voor vier uurtjes, ze hebben het echt zo onwijs gezellig dat Lina verliefd op hem wordt en denkt dat hij haar weg wil halen bij Max. Maar als Jim haar op haar 13e verjaardag komt halen gaan ze samen naar een hotelletje en daar word Lina op een ruwe wijzen verkracht en geslagen.
Als lina even later wakker word is Jim spoorloos verdwenen en gaat ze terug naar de Blauwe Lotus. Ze spaart de helft van al haar verdiende geld zodat ze haarzelf snel vrij kan kopen. Als ze op een dag naar huis mag word haar zusje Teresa woest als ze hoort dat haar zus een hoertje blijkt te zijn en wil ze niks meer met Lina temaken hebben.
De vader vraagt Lina voor geld maar ze zegt dat ze niks heeft. Als ze weer terug is in de Blauwe Lotus komt ze erachter dat ze zwanger is en wil Max dat ze een miskraam krijgt, maar dat wilt ze zelf niet. Ondertussen is Sergio smoorverliefd op Lina maar hij weet niet dat ze een hoertje is en zwanger is.
Als ze kennis gaat maken met zijn vader blijkt hij blind te zijn maar als hij zijn handen langzaam langs haar lichaam laat gaan lijkt het erop dat zijn handen iets langer op haar buik blijven rusten, verder zegt de vader van Sergio niks. Als ze zich expres van de trap laat vallen vermoordt ze haar eigen kind in haar buik speciaal voor Sergio. Dat ze een hoertje is overleeft hij misschien wel maar dat ze zwanger zou zijn zou hij nooit overleven denkt ze. Dat heeft ze mis want als ze erachter komt dat haar jongere zusje Teresa ook hoertje is gaat ze samen met Sergio proberen haar zusje vrij te krijgen, maar dan komt Sergio erachter dat Lina zelf ook een hoertje is en laat hij haar vallen als een baksteen.
Nu zit ze helemaal in de problemen.
Thema van het boek:
De 12 jarige Lina word door haar vader verkocht maar die weet niet dat ze als hoertje moet gaan werken bij Max.
Personen:
Lina: een lief en onschuldig meisje van 12 jaar dat als hoertje moet gaan werken nadat haar vader haar verkocht heeft aan Max.
Teresa: het jongere zusje van Lina dat nog bij haar ouders woont als Lina al in de bar werkt. Maar als snel word ook Teresa verkocht door haar vader en gaat ze een leven tegemoet als hoertje.
Leila, Edith en Estelita: de drie andere hoertjes die voor Max werken.
Max: de eigenaar van de Blauwe Lotus.
Jim: een vuile rotzak die Lina doet denken dat ze bijzonder is en hij haar weg gaat halen bij de Blauwe Lotus.
Sergio: een hele lieve jongen die smoorverliefd is op Lina en er ook maar alles voor doet om haar ook maar even te zien.
Plaats waar het verhaal zich afspeelt:
In een dorpje in Manilla en in de Blauwe Lotus.
Wanneer speelt het verhaal zich af?
Het verhaal speelt zich in deze tijd af want er is make-up en auto’s zoals een dure Mercedes. En het verhaal speelt maar anderhalf jaar want ze is maar 1 keer jarig.
Begin:
Het verhaal begint gewoon in het dorpje als Lina en Teresa naar hun huisje lopen.
Problemen en afloop:
Het probleem is dat Lina verkocht word door haar vader en als hoertje moet gaan werken in de bar van Max genaamd De Blauwe Lotus.
Het loopt goed af want Lina haalt haar zusje Teresa weg uit de bar waar haar zusje als hoertje werkt en later krijgt ze ook zelf de kans om weg te gaan uit de Blauwe Lotus.
Perspectief:
Je ziet het verhaal vanuit Lina dus met de “Ik” perspectief.
Verklaring van de titel:
In de bar waar Lina als hoertje moet werken is alles blauw en ook de naam van de bar heeft het woord blauw erin staan. De Blauwe Lotus. Daarom dus Blauw is bitter.
Beoordeling.
Ik vond het echt een heel mooi boek en het trok me echt aan. Ik had heel erg veel medelijden met Lina en ook met de andere mensen die als hoertje moesten leven. Toch ben ik blij dat het met Lina en Teresa goed is afgelopen.
Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.
Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.




Openen in tekstverwerker
Printen
Emailen