Info over dit verslag

Geschreven door:

femke

Kwaliteit:

Waardering:

Taal:

Nederlands

Woorden:

321

Opvragingen:

2

Hulpmiddeltjes

Openen in tekstverwerker Openen in tekstverwerker

Printen Printen

Emailen Emailen

Waardering

Gemiddelde waardering: 2 uit 5 (4 stemmen)

Heb je er iets aan gehad? Geef zelf je waardering:
Erg goed bruikbaar
Goed bruikbaar
Bruikbaar
Een beetje bruikbaar
Niks aan gehad

Titels van Patrick Lagrou

Laatst gewijzigd op 4 maart 2008

De poorten van Atlantis.
Patrick Lagrou

De korte inhoud:

Marijn, de zoon van een wetenschapper die voor een grote milieuorganisatie onderzoek doet, mag meevaren met een schip dat jacht maakt op illegale walvisvangers. Zo komt hij in contact met kapitein Olavson en zijn schip Tierra, die nietsontziend op walvissen en andere beschermde diersoorten jaagt. Als zijn vriendinnetje Talitha een spoor van Atlantis ontdekt, onderzoekt Martijns vader die aanwijzingen. Steeds achtervolgt de Tierra hen en een bom, geworpen vanaf de Tierra, vernietigt uiteindelijk de poorten van Atlantis. De personen zijn erg jong voor de avonturen waarin ze verzeild raken. Een bultrugwalvis zorgt vaak voor de oplossing van allerlei problemen. Dat maakt het verhaal even onwaarschijnlijk als Atlantis. Bovendien is het verhaal nogal moralistisch: goed en kwaad zijn zeer absoluut. Aan dit verhaal gingen vooraf "Het dolfijnenkind" en "Het monster uit de diepte", maar het is wel afzonderlijk leesbaar. Op de schutbladen staat een kaart van Noord- en Zuid-Amerika met de aangrenzende Atlantische Oceaan.
Dan ga ik nu even een stukje uit het boek voorlezen.(p.52)

Even over de schrijver:
Patrick Lagrou vond het op school niet leuk. Hij wilde ontdekkingsreiziger worden. Toen hij achttien was trok hij de wereld in. Hij had allerlei baantjes, schreef over zijn reizen en studeerde tussendoor rechten. Na het afronden van zijn studie ging hij verder met reizen en reportages maken. Hij reisde door Amerika, Afrika, Azië en de Stille Oceaan. Hij verbleef bij de Indianen in het Amazonewoud en had een duikbasis op de Bahama's. Hij schreef hierover artikelen en boeken voor volwassenen. Ook werkte hij een poosje als advocaat, maar dat beviel hem niet. Hij begon met het schrijven van jeugdboeken nadat zijn dochter hem vroeg waarom hij niet voor kinderen schreef. Sinds 1992 is hij fulltime schrijver. Patrick Lagrou is getrouwd en heeft twee dochters. Hij woont in Pervijse. Patrick Lagrou is geboren in Brugge op 1 oktober 1949.

Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.

Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.