Info over dit verslag
Geschreven door: | |
Niveau: | 2HAVO |
Kwaliteit: | ![]() ![]() ![]() |
Waardering: | ![]() ![]() ![]() ![]() |
Taal: | Nederlands |
Woorden: | 1242 |
Opvragingen: | 6 |
Hulpmiddeltjes
Waardering
Gemiddelde waardering: 4 uit 5 (3 stemmen)
Titels van Carry Slee
100% Timboektoe (20) 2004 Afblijven (57) 1998 Bikkels (18) 1999 Confetti conflict (13) 1993 De toegift (7) 2005 Der Drachenpfad (1) 1994 Dochter van Eva (17) 2002 Een broodje gras en linke soep (2) 2000 Geklutste geheimen met strafwerk toe (8) 1995 Hallo baby! (1) 1992 Hebbes (4) 2002 Help! Juf is verliefd (1) 1997 Het bliksemeiland (1) 1993 Het drakepad (1) 1990 Hot or not: your choice (1) 2008 Kappen (50) 1999 Kilometers cola en knetterende ruzie (13) 1994 Link (2) 2002 Lover of Loser: your choice (19) 2006 Moederkruid (33) 2001 Ooggetuigen (1) 2007 Paniek (41) 2001 Pijnstillers (50) 1997 Radeloos (35) 2003 Razend (54) 2000 Schreeuwende slaapzakken en stiekeme stropers (4) 1999 See you in Timboektoe (30) 2004 Spijt! (92) 1996 Timboektoe rocks! (9) 2007 Timboektoe rules! (25) 2005 Vals (2) 2003 Van opa mag het ook (1) 2004 Verdriet met mayonaise (12) 1991 Vervalst (3) 1997
Laatst gewijzigd op 30 maart 2008
B. Zakelijke gegevens + motivatie
1. Titel: Lover of loser, your choice
Schrijfster: Carry Slee
2. Uitgever: Pimento
Jaar van verschijning: 2006
3. Ik heb dit boek gekozen, omdat het me wel een leuk boek leek en ons onderwerp “liefde” zat erin.
C. Inhoud
1. Het boek is opgedeeld in 3 delen. Als je halverwege het boek bent moet je kiezen welk deel je wilt lezen. Mijn samenvatting gaat over het deel dat ik gekozen heb.
De hoofdpersonen zijn Eva en Mees. Het verhaal speelt zich voor het grootste deel af in de stad waar Eva en Mees wonen. In mijn deel is het ook in Breda. Er wordt niet gezegd wanneer het verhaal zich afspeelt. Het is wel rond deze tijd, dat merk je aan de moderne spullen.
Eva is bang voor Willem (haar stiefvader), omdat hij haar heeft misbruikt. Als ze het tegen haar moeder vertelt wil ze Eva niet geloven. Ze is verdrietig en loopt van huis weg. In een park ontmoet ze Ricardo. Hij vraagt of hij naast haar mag staan. Ik moest nu kiezen of ik het deel ging lezen waarin ze wel reageert of niet.
Eva antwoord dat het haar niet uit maakt. Ricardo belooft haar een baan in Parijs en geeft haar geld. Mees ziet dit en vertrouwt het niet. Eva slaapt die nacht bij Ricardo en ontmoet Maritza, die haar waarschuwt voor Ricardo. Op een dag zegt Ricardo dat hij geen geld meer heeft om naar Parijs te gaan. Hij weet een baantje voor Eva waar ze heel snel geld kan verdienen. Onderweg tijdens het tanken belt Maritza. Nu moest ik kiezen of ze op nam of dat ze de telefoon liet gaan.
Als ze de telefoon op neemt zegt Maritza dat hij een loverboy is en dat ze als prostituee moet werken. Eva schrikt hiervan en rent naar de vrachtauto’s. Ze lift mee naar het station in Eindhoven. Daar neemt ze de trein naar huis. Thuis is Mees blij haar te zien en ze krijgen verkering. Uiteindelijk wordt Willem het huis uitgezet. En dan zijn alle problemen opgelost.
2. Er zijn 2 hoofdpersonen:
- Eva: Eva is een meisje van ongeveer 16 jaar. Ze heeft kort, blond haar en wil heel erg graag modeontwerpster worden. Ze kan ook heel goed dingen ontwerpen voor T- shirts. Haar beste vriendin heet Julia. Haar moeder heeft een nieuwe vriend, hij heet Willem. In haar vrije tijd kijkt ze kraag naar films of gaat iets leuks met haar vriend(inn)en doen. Ze is een lief, maar verlegen meisje. Haar probleem is dat ze in aanraking komt met een loverboy en dat ze misbruikt wordt door haar stiefvader.
- Mees: Mees is een jongen van ongeveer 16 jaar. Hij werkt in een printshop in de stad, waar hij Eva elke zaterdag ziet. Hij weet niet dat ze Eva heet, maar denkt dat ze Julia heet. Verder houd hij van gitaar spelen. S’ avonds gaat hij meestal naar het park om wat muziek te maken. Hij krijgt daar ook een band die ze Good Vibes noemen. Mees zijn probleem is dat hij Eva en Julia door elkaar gooit, waardoor er allerlei misverstanden ontstaan.
Ze hebben beide het probleem dat ze op elkaar verliefd zijn maar allebei geen verkering durven te vragen.
Je leert ze allebei kennen van binnenuit.
3. De hoofdpersonen veranderen niet in het verloop van het verhaal.
Ze blijven allebei hetzelfde
4. Willem: Hij is de stiefvader van Eva.
de Moeder van Eva: Zij is de moeder van Eva. Haar naam staat niet in het boek.
Julia: Zij is de beste vriendin van Eva en was de vriendin van Jesse.
Jesse: Hij is het (ex)vriendje van Julia.
Max: Hij is een goede vriend van Jesse en het vriendje van Sara.
Sara: Zij is de vriendin van Max. Ze probeert Julia van Eva af te pikken. Daardoor kregen Julia en Eva ruzie ruzie.
Sem: Hij is de beste vriend van Mees en heeft ook samen met Mees een band.
Ricardo: Hij is de loverboy in het verhaal die Eva misbruikt.
Maritza: Zij is een meisje die door Ricardo werd misbruikt.
Zij waarschuwt Eva voor Ricardo.
Roos: Zij is de echte dochter van Willem.
Brett: Hij is de drummer van Good Vibes
Sharon: Zij komt later bij de band Good Vibes zingen.
Sophie: Zij hoort ook bij de groep die telkens in het park is. Later wordt
Zij een vriendin van Eva.
Charles: De nepvriend van Ricardo in Parijs.
Er zijn er nog meer maar ik heb de belangrijkste eruit gehaald.
D. Eigen mening
a. Gebeurtenissen
1. Het is een realistisch verhaal, want er worden heel vaak meisjes misbruikt en je hoort ook steeds meer over loverboys.
2. Nee, ikzelf niet en ik ken gelukkig ook niemand die zoiets ergs mee heeft gemaakt.
3. Ja het lijkt mij namelijk heel erg om zoiets mee te maken. En ik ga meer uitkijken voor dit soort jongens.
b. Personages
1. Ik vind Mees wel sympathiek, want hij wil Eva helpen en dat vind ik wel heel aardig.
Ricardo vind ik niet sympathiek, want hij is een loverboy en lokt Eva mee.
2. Ik herken geen gevoelens of gedachten van de hoofdpersoon.
3. Toen ze misbruikt was door haar stiefvader en haar moeder haar niet geloofde toen liep ze weg van huis. Dat had ik ook gedaan, maar dan was ik wel naar een bekende gegaan en niet zomaar met een wildvreemde mee.
c. Opbouw
1. Het verhaal loopt vanaf het begin tot het eind in een volgorde. Er zijn niet echt terugblikken, want je moet natuurlijk een paar keer kiezen.
2. het verhaal duurt ongeveer een week, want het speelt zich af van vrijdag t/m vrijdag.
3. Het verhaal heeft geen open einde. Het loopt goed af. Mees en Eva krijgen verkering en Willem word het huis uit gezet.
Ik vind het wel beter als het geen open einde is, want dan hoef je niet te raden hoe het afloopt.
d. Taalgebruik
1. Het boek was heel makkelijk te lezen. Dat kwam doordat het een heel leuk verhaal was waarbij je maar door wou lezen. Het kiezen maakte het verhaal wel apart.
2. Er worden regelmatig gesprekjes gevoerd tussen twee personen. Dat vind ik wel prettig lezen want het dan is net of je er bij betrokken bent.
3. Er zit niet echt humor in het boek, want het is een serieus onderwerp.
e. Eindoordeel
Spannend: Sommige stukjes zijn best wel spannend, bijvoorbeeld als ze weg loopt van Ricardo (de loverboy)
verdrietig: Meerdere stukjes gaan over verdriet, bijvoorbeeld als ze van huis wegloopt heeft ze verdriet omdat ze alles verlaat.
Gevoelig: Eva is heel erg gevoelig. Ik kan er geen voorbeeld bij geven.
Zielig: Het is heel zielig voor Eva dat ze misbruikt word.
Mooi: Ik vond het een heel mooi einde, omdat alles weer goed kwam.
Extraatje: mijn eigen menig.
Het was een heel mooi boek. Doordat je moest kiezen werd het een heel leuk boek maar soms ook wel verwarrend. Het is heel makkelijk te lezen en toen ik eenmaal was begonnen kon ik niet meer stoppen. Ik raad andere mensen zeker aan om het boek te lezen, maar dan moet je wel alle delen lezen (dan is het boek leuker).
Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.
Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.




Openen in tekstverwerker
Printen
Emailen