Info over dit verslag
Geschreven door: | anoniem [meer] |
Niveau: | 3HAVO |
Kwaliteit: | ![]() ![]() ![]() |
Waardering: | ![]() |
Taal: | Nederlands |
Woorden: | 1548 |
Opvragingen: | 0 |
Hulpmiddeltjes
Waardering
Gemiddelde waardering: 1 uit 5 (1 stem)
Titels van C.S. Lewis
It can't happen here (0) 1935 Out of the silent planet / Malacandra, ver van de zwijgende planeet (1) 1938 Prince Caspian / Prins Caspian (1) 1951 The great divorce / De grote scheiding (1) 1945 The horse and his boy / Het paard en de jongen (4) 1954 The last battle / Het laatste gevecht (4) 1956 The lion, the witch and the wardrobe / Het betoverde land achter de kleerkast (15) 1950 The magician's nephew / Het neefje van de tovenaar (7) 1955 The silver chair / De zilveren stoel (2) 1953 The voyage of the Dawn Treader / De reis van het drakenschip (3) 1952
Laatst gewijzigd op 21 maart 2008
Verklaar de titel van het boek :
Het boek heet: The horse and His Boy (Het Paard en Zijn Jongen) de Titel is makkelijk te verklaren want de jongen en het paard zijn de belangrijkste hoofdpersonen.
Waar speelt het verhaal zich af ? (plaats/land)
Het verhaal speelt zich af in een wereld die anders is als die van ons een soort van gelijke wereld met bijv. Zwaartekracht lucht enz. Maar met andere continenten de landen waar het verhaal in afspeelt is Archenland Calormen en Narnia.
Wanneer speelt het verhaal zich af ? (jaar/eeuw/toekomst)
Het verhaal is fictie maar ik denk dat de tijd ongeveer de Middeleeuwen voor het buskruit want geweren en kanonnen gebruiken ze nog niet alleen zwaarden en pijlen en boogen
Wie zijn de hoofdpersonen ? (namen+belangrijke gegevens)
Shasta: is de hoofdpersoon van het boek Shasta is avontuurlijk, moedig maar ook soms onzeker
Bree: is een paard dat kan praten. Hij komt uit Narnia, waar hij vrij was. Hij is weggelopen omdat hij nieuwsgierig was hier heeft hij later spijt van. Bree is een oorlogspaard en heeft vele strijden mee gemaakt waardoor hij ook best trots is.
Aravis: is van hoge afkomst. Ze is weggelopen omdat haar vader een huwelijk had geregeld met een man die 3 keer zo oud was als haar. Ze is arrogant en maakt veel ruzie met Shasta maar ze is ook slim en weet zich zelf goed te redden.
Hwin: is ook een pratende paard. Ze is erg slim maar verlegen. Zij wil ook terug naar Narnia waar ze is geboren. Ze is weggelopen omdat ze nieuwsgierig was net als Bree.
Welk gedeelte van het verhaal is het mooiste en waarom ?
Dit stuk:
Shasta had never seen his own face in a looking-glass. Even if he had, he might not have realized that the other boss was almost exactly like himself. At the moment this boy was not particularly like anyone for he had the finest black eye you ever saw, and a tooth missing, and his clothes were torn and dirty, and there was both blood and mud on his face. “Who are you ?” said the boy in a whisper. “Are you Prince Corin?”said Shasta. “Yes, of course,”said the other. “But who are you?” “I’m nobody, nobody in particular, I mean,”said Shasta.
Ik vindt dit wel een mooi moment omdat ze allebei niet weten dat ze tweeling broers van elkaar zijn. Alhoewel ze precies op elkaar lijken. En omdat de mensen hen verwisselen zonder het te weten.
Geef een samenvatting van het verhaal.
Shasta is een jongen die in een bootje is aan gespoeld, en daarna door een visser (genaamd Arsheesh) is geadopteerd, en woont in een hut die in de buurt van een klein dorpje staat in Calormen.
Als Shasta een jaar of 14 is komt er een Tarkaan (krijgsheer soort ridder) bij de hut op een mooi paard, Arsheesh geeft hem gelijk onderdak want z,n hoge heer kan je niet weigeren ,Shasta word naar bed gestuurd maar blijft in plaats daarvan luisteren naar het gesprek van de Tarkaan en Arsheesh, dan komt hij er achter dat hij helemaal geen zoon is van Arsheesh en dat die hem wil verkopen aan de Tarkaan, na een discussie zijn Arsheesh en de Tarkaan het eens over de prijs, voor een prijs van 13 zilver stukken zal Shasta worden verkocht.
Shasta vraagt zich af wat voor man het is, en begint hard op te denken ondertussen loopt hij naar de stal terwijl hij zichzelf afvraagt of de man goed is voor slaven.
Opeens begon het paard te praten en zei: hij is wel aardig voor mij, maar paarden zijn duur en hij is nooit aardig voor slaven geweest.
Het paard stelde voor samen te vluchten naar Narnia waar het paard oorspronkelijk vandaan kwam. Het paard hete Briehie-hinnik-brinnik-hoehie-ha maar afgekort Bree, hij wist wel ongeveer de weg naar Narnia want dat was volgens hem gewoon “het noorden”.
Shasta kon niet paard rijden en valt vaak, maar Bree leert het hem snel. Na dagen gereden te hebben, komen ze leeuwen tegen, ze vluchten zo snel ze kunnen. Onder het vluchten gingen ze naast Aravis en haar pratende paard Whin rijden.
Zij waren ook op de vlucht voor de leeuw,
Aravis was ook weggelopen omdat ze niet wou trouwen met een veel oudere man, En ze reizen samen verder. Aravis vind Shasta stom en lomp in het begin en praat zo weinig mogelijk met Shasta maar dat verandert al snel.
Ze moesten door een grote stad met de naam Tashbaan om bij de woestijn te komen die naar Narnia leidde, in Tashbaan werd Shasta aan gezien voor een prins met de naam corin en mee genomen in zijn plaats, hij hoorde plannen die hij eigenlijk niet mocht horen van de mensen die heb hadden mee genomen(het waren de Narniase koning en koningin 2 van de 4). Ze wouden ontsnappen omdat de kroonprins de koningin wou trouwen maar zij niet ze wisten dat hij hun niet zou laten gaan en bedenken een plan. Shasta kon later ontsnappen met behulp van de echte prins Corin, die eigenlijk ook zijn tweeling broer was en waar die later achter komt.
Aravis kwam een vriendin tegen die al getrouwd was met een rijke man, ze woont zelfs in een kasteel en heeft veel bedienden. Aravis werd schuil gehouden bij haar omdat veel mensen naar haar uit keken in de grote stad. Die vriendin wist hoe Aravisa kon ontsnappen uit tashbaan, het idee was om de kleine poort te gebruiken die alleen voor de koning en andere voorname mannen bestemd was, om snel de stad in en uit te kunnen.
Het idee faalde en ze moesten zich verstoppen in een klein vertrek achter een bank, toen kwam de koning, de kroonprins, en de grootvizier (waar Aravisa mee moest trouwen) van Calormen binnen om te overleggen over geheime dingen zoals het beraad voor een oorlog, Aravis met haar vriendin mochten dit natuurlijk niet horen maar ze zaten goed verstopt. De prins wou een oorlog tegen achterland beginnen om de koningin van Narnia terug te krijgen die ontsnapt was.
Maar zijn vader vond het een slecht idee, de vader gaf zijn zoon zijn zin en gaf hem 200 paarden en ruiters mee. Ze gingen weg en Aravis kon alsnog vluchten door de poort.
De paarden(Bree en Whin) waren al door een slaaf buiten de stad gebracht en Shasta was daar ook al, en ze konden gelijk verder met z,n vieren. Aravis vertelde alles en ze besloten snel weg te gaan om het achterland (dicht bij Narnia) te waarschuwen. Ze reden zo snel mogelijk door de woestijn, het duurde dagen en nachten voor ze er eindelijk waren. Steeds keken ze achterom om te zien of ze al gevolgd werden. Toen zagen ze een zand wolk achter hun het waren de 200 paarden met ruiters en de kroonprins.
Snel pakte ze hun spullen en vluchtte verder en ze kwamen weer een leeuw tegen die ze in de goede richting joeg naar een soort van huis van een kluizenaar, de leeuw verwonde Aravis en rende weg toen Shasta terug rende om Avaris te helpen. Ze waren aangekomen bij een kluizenaar. Hij zei dat Shasta recht door moest rennen om snel bij de koning van het achterland te komen hij zou Avaris wel verzorgen. Rende recht uit en kwam bij de koning, hij zag hem eerst aan voor Corin, maar Shasta legde het snel uit. Hij kreeg een ander paard en ze vluchten naar het kasteel, Shasta raakte onder weg de rest kwijt. En hoorde de vijand komen.
Hij reed op zijn paard (niet brie) recht door en ontdekte dat er iemand naast hem liep, het was Aslan de redder van Narnia en ook de leeuw die hun zo vaak had achtervolgd, hij vertelde wat er echt gebeurt was. Ze liepen het laatste stuk naar Narnia. Daar aangekomen vertelde Shasta het hele verhaal aan een egel die het weer door vertelde. Alles werd ook verteld aan de koning van Narnia (koning Edmund die net terug was van de ontsnapping uit Tashbaan).
Want de hoge koning Peter was weg. Binnen een dag hadden ze een groot leger bij elkaar van reuzen, herten, luipaarden enz. Ze gingen vechten met de soldaten van Calormen die met de koning van Archenland aan het vechten waren en Shasta ging samen met Corin stiekem mee om te vechten, Het gevecht duurde niet heel erg lang en ze wonnen het al snel .
Ze kwamen er achter dat Shasta en prins Corin een tweeling waren, dat Shasta (nu troon opvolger) ontvoerd was een paar jaar naar zijn geboorte zodat hij geen koning kon worden.
De kroonprins werd als straf in een ezel veranderd door Aslan en zal alleen weer mens kunnen worden als hij op het herfst feest in de tempel zal zijn in Tashbaan, en hij zal weer terug veranderen in een ezel als hij daar 15 km van af ging de 2e keer zal onomkeerbaar zijn. Daarom verliet hij nooit meer tashbaan toen hij weer terug veranderd was.
De paarden, Shasta en Aravis leefden nog lang en gelukkig in Narnia. Shasta en Avaris trouwde samen de paarden trouwden ook maar niet met elkaar.
Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.
Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.




Openen in tekstverwerker
Printen
Emailen