CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

ff n studiebreak

Klasgenoten stonden vroeger als hongerige hyena's om Jorieke heen. Klaar om het jonge hertje aan te vallen dat nog scoubidoutouwtjes had.

Geschreven door:

anoniem [meer]

Datum ingestuurd:

21 december 2007

Taal:

Woorden:

600

Bekeken:

2861 keer (7 deze maand)

Waardering:

3.1/5 (17 stemmen)

Deel op:

Naam:


Klas/niveau:


E-mail:


Bericht:


Bestemd voor

Geheime code: 


 

Samenvatting:
Het verhaal is een beetje in sprookjesvorm geschreven.
Het begint zo:
Een piloot moet een noodlanding maken in de woestijn. Hij heeft maar voor een paar dagen drinkwater bij zich. Terwijl hij zijn vliegtuig repareert hoort hij een klein stemmetje zeggen: “Wilt u alstublieft voor mij een schaap tekenen?” Dat stemmetje is van de kleine prins. De piloot vindt dat hij niet zo goed kan tekenen, want dat zeiden ze vroeger altijd tegen hem. Dan begint de prins te vertellen waar hij vandaan komt. Hij komt van de planeet Asteroide B-61. Hij woont daar samen met 3 vulkanen en een bloem. De prins praat vaak met de bloem. Het prinsje zorgt ook erg goed voor haar, maar zij bedankte haar nooit. De prins vond dat niet leuk, dus ging hij op ontdekkingsreis. De kleine prins wou graag kijken wat voor een andere planeten er op aarde waren.

Op de eerste planeet waar hij heen ging, ontmoette hij een koning. Die koning vindt dat iedereen en alles onderdanen moeten zijn.

De tweede planeet die hij bezoekt wordt bewoond door iemand die veel met uiterlijk bezig is. Deze man is erg egoïstisch en vindt dat iedereen die hem komt bezoeken er is om hem te bewonderen. De kleine prins vindt dat niet leuk en gaat naar de volgende planeet.

De derde planeet is bewoond door een man die veel dronken is. Die man drinkt om te vergeten dat hij zich schaamt dat hij drinkt. Het is dus een hele rare man.

Op de vierde planeet woont een zakenman. Deze man denkt dat hij heel veel sterren bezit, en daardoor is hij rijk en vindt hij dat hij meer sterren kan kopen, als ze ontdekt worden. De zakenman vindt zichzelf ook heel erg belangrijk. Hij is eigenlijk te druk om met de kleine prins te praten, omdat hij de sterren wil tellen.

Op de vijfde planeet ziet hij een lantaarnaansteker. Deze man woont op een hele kleine planeet, en hij moet elke minuut zijn lantaarn opnieuw aansteken, omdat de zon zo snel opkomt en ondergaat.

Op de zesde planeet woont een oude man die heel erg bezig is met aardrijkskunde. Hij wil graag een boek schrijven, maar hij heeft niets om over te schrijven, omdat hij geen ontdekkingsreiziger is. Daarom vraagt hij aan de kleine prins wat er allemaal leeft op zijn planeet.

Op de zevende en laatste planeet komt hij op de aarde. Hij komt hier van alles tegen. Zo ziet hij o.a. een slang. Daar ontmoet hij daar de piloot weer, en dat is de verteller. Hij vindt het een rare planeet, omdat er zoveel grote mensen wonen. Dat verbaast de kleine prins.

Ondertussen is het drinkwater van de piloot opgeraakt, en daarom gaan de piloot en de kleine prins een waterput zoeken. Eerst denken ze dat ze die nooit vinden, maar uiteindelijk vinden ze hem toch. De 2 vrienden drinken daar heel veel, omdat ze ontzettend veel dorst hebben. De piloot weet zijn vliegtuig uiteindelijk ook weer te repareren. De kleine prins is dan ondertussen al een jaar op de aarde. De kleine prins ging weer terug naar zijn eigen planeet, omdat hij zijn bloem moet beschermen, en daar verantwoordelijk voor is. De piloot vindt dat erg jammer, maar de kleine prins vertelde hem dat hij hem miste, hij gewoon naar de sterren moest kijken, en dat hij op een van die vele sterren zou wonen

---
Voor meer boekverslagen moet je zoeken op: Le Petit Prince

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.