geef je mening

Trend: wachtwoord delen met je liefje. Doe jij dat?



» resultaten poll

ff n studiebreak

Nog dertien nachtjes slapen tot seizoen 2 van De Weg Over Rozen. Nu al 'n extra shot liefde, lust, bedrog en boulimia nodig?

Geschreven door:

Janke (3 havo) [meer]

Datum ingestuurd:

23 april 2007

Taal:

Woorden:

1.050

Bekeken:

3541 keer (1 deze maand)

Waardering:

3.3/5 (39 stemmen)

Deel op:

  • Door aron op 13-10-2008
    ehmm... ik geef je hier het einde wel even door de schrijver zelf geschreven Zaterdag 20 februari - Weekevaluatie door Willem Op zaterdag 13 februari zijn onze vier pupillen met een gestolen auto op de vlucht geslagen. Stephan werd in de nacht van zaterdag op zondag door een Fransman afgeleverd op ... lees meer

Over de Auteur

Elle van den Bogaart is in 1959 geboren in Nuland. Dat is een klein dorpje tussen den Bosch en Oss. Na de MAVO heeft ze haar havo en Vwo-diploma gehaald. Ze schreef altijd al graag opstellen, maar ze was niet echt goed in de Nederlandse taal.
Op 18-jarige leeftijd is Elle naar Eindhoven gegaan. Daar heeft ze haar HBO-J diploma gehaald. Daarna kreeg Elle een baan als psychologisch medewerker in een algemeen ziekenhuis. Tijdens haar baan heeft ze daar de nodige papieren voor gehaald.
Op dit moment werkt Elle 23 uur als psychologisch medewerker. Met heel veel plezier doet ze allerlei verschillende onderzoeken bij kinderen en volwassenen.
Daarnaast heeft ze ook nog 4 kinderen, allemaal pubers. Haar kinderen zijn haar inspiratie bron voor haar boeken.

Een paar andere boeken van Elle van den Bogaart zijn:
Prooi
Krassen
De gele scooter

Titel: Duizend Kilometer
Auteur: Elle van den Bogaart

De hoofdpersonen:
Suzie: zij is 15 jaar en is lid van een groep Albanese jongeren die regelmatig in aanraking zijn gekomen met de politie. Ze wordt er van verdacht medeplichtig te zijn van ontvoering van een 14 jarig meisje. Er zouden naaktfoto’s van het meisje zijn gemaakt en worden doorverkocht. Geen gezag door moeder die haar alleen opvoed. Zij is meer het ruige type
Stephan: hij is 17 en is betrokken geweest bij inbraken en vechtpartijen. Hij behoord tot de harde kern van Ajax.
Ilias: hij is 16 jaar, doet aan joyrijden en is bij vechtpartijen betrokken geweest. Tot zijn 14e is hij altijd een sociale jongen geweest en heeft nooit ergens last van gehad. Hij zit er om zijn leven echt te verbeteren en wil geen problemen meer hebben.
Kim: zij is 17 jaar, met veel problemen thuis. Haar vader maakte seksueel misbruik van zijn dochter en haar moeder was psychisch niet helemaal goed. Kim krijgt geen steun van haar ouders. Ook heeft ze een negatief zelfbeeld en heeft contactproblemen. Ze is erg kwetsbaar.

Het verslag:
Ilias en Kim zitten al een tijd in een woonboerderij in Frankrijk omdat ze in Nederland teveel problemen hadden en hun ouders ze erna toe stuurden. In de Woonboerderij moeten ze klusjes doen in en rondom de boerderij. Ze gaan één keer per week naar het dorpje om eten te halen. Op de woonboerderij mag niet gerookt worden, emaillen of internetten.
Kim is heel erg gesloten en vind het moeilijk om met jongens om te gaan omdat ze seksueel misbruikt is door haar vader. Kim en Ilias de enige twee jongeren die op de woonboerderij zitten en moeten daarom veel samenwerken. Kim krijgt weer een beetje vertrouwen in jongens en begint Ilias zelfs leuk te vinden!
Maar dan komen Stephan en Suzie. Kim is wel blij dat er weer een meisje bij komt en heeft er veel zin in, totdat ze Suzie ziet. Suzie is een ruig meisje en doet niet aardig tegen Kim.
Ilias kan het ook niet met Stephan vinden, omdat Ilias voor PSV is en Stephan voor Ajax. Toch moeten ze leren te samenwerken.
Als ze al een tijdje met z’n vieren opgescheept zittenen, raakt Suzie geïrriteerd en wil snel weg. Ze heeft helemaal geen zin om haar ‘leven te beteren’ en bedenkt hoe ze zo snel mogelijk weg kan. Ze praat erover met Stephan en die ziet het ook wel zitten. Als niemand in de buurt is, kijkt Suzie in het dossier van en Ilias en komt erachter dat hij aan joyrijden heeft gedaan. Ilias kan ze gemakkelijk gebruiken omdat hij kan autorijden. Ook leest Suzie Kim haar dagboek en komt te weten dat Kim seksueel misbruikt is. Daar heeft ze niet zoveel aan, maar ze heeft wel door dat Ilias en Kim het goed met elkaar kunnen vinden, dus zal ze Kim er toch bij moeten betrekken.
Een paar dagen later gaan de begeleiders naar het dorp om boodschappen te doen. Stephan gaat meer en ondertussen steelt hij eten voor de ontsnapping. Als ze weer thuis zijn steelt hij ook de creditcard van één van de begeleiders en hij pakt een scherp mes om Kim en Ilias mee te bedrijgen. Stephan hoeft niet voor de autosleutels te zorgen, want die zou Suzie stelen.
De volgende ochtend is het dan zover. Suzie lokt Kim en Ilias naar de auto en Stephan dreigt Kim wat aan te doen als Ilias niet achter het stuur gaat zitten. Maar als ze een kwartiertje onderweg zijn, is de benzine op. Ze gaan naar het dichtstbijzijnde dorp en gaan daar tanken. Maar als ze een halfuurtje onderweg zijn, wil de auto niet meer rijden. Ze besluiten te gaan lopen. Met zijn allen gaan ze door het bos, want volgens de kaart die Suzie heeft meegenomen is dat het kortst om bij de snelweg te komen waar ze wil liften. Als ze halverwege het bos zijn, valt Kim in een kuil en valt heel raar. Stephan en Suzie lopen door en Ilias blijft bij kim. Kim kan zelf niet lopen, want ze heeft haar voet verstuikt, dus neemt Ilias haar op de rug. Na twintig minuten kan Ilias Kim niet meer houden en gaan ze slapen.
Stephan en Suzie bereiken wel de snelweg en hun gaan liften. Hoe het verder met Ilias en Kim afloopt is niet bekend. Zouden ze de weg naar de woonboerderij weten terug te vinden?

Mening over het boek

Ik vond dit een heel erg mooi en spannend boek. Alleen vind ik het heel erg jammer dat je niet te weten komt hoe het met Kim, Ilias, Stephan en Suzie afloopt. Ik zou wel willen weten of Kim en Ilias weer terug naar de woonboerderij komen en waar Stephan en Suzie terecht komen na het liften.

Ik vond het ook een boek wat gemakkelijk te lezen en te begrijpen is. Er komen geen woorden in waar ik de betekenis niet van wist.

In het boek worden de gevoelens van de vier hoofdpersonen goed beschreven. Het boek wordt extra leuk omdat ze alle vier heel erg verschillend zijn. Suzie is stoer en Kim is heel erg verlegen.

Ik vind het boek zeker een aanrader voor mijn klasgenoten!

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.