CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

ff n studiebreak

Annemieke blikt terug op dat dagenlange surfen van vroeger. Tegenwoordig ben je binnen een half uur klaar.

Geschreven door:

Geeke Petersen [meer]

Datum ingestuurd:

23 februari 2001

Taal:

Woorden:

1.000

Bekeken:

4993 keer (5 deze maand)

Waardering:

3.6/5 (81 stemmen)

Deel op:

  • Door wouter op 02-06-2006
    in het boekverslag van meisje met het litteken staat dianna met 2nnen dat moet diana zijn met 1n. en er staan ook typfoutjes in. groetjes wouter kaptijn (ik heb er wel veel aan gehad)
  • Door joyce op 26-02-2001
    hoi zou je mij wat informatie willen sturen over de schrijver? want dat is ook heel belangrijk voor een boekverslag. als ik geen informatie heb over de schrijver dan krijg ik geen 10 maar een simpel 6je. m.v.g. joyce

Algemene gegevens:

Plaats + jaar gelezen uitgaven: Utrecht 1998
Jaar eerste uitgaven: 1998
Genre: Jeugd probleem

Inhoud:
Hoofdpersoon: Gert Honkers, bijnaam Gert de knaller (omdat hij zo hard en zuiver schiet met voetballen.) Is een 18 jarige jongen met donker haar en een stevig postuur. Die een hekel aan school en huiswerk heeft. Maar plezier in het voetballen.

Bijpersonen:
§ Piet Honkers, vader van Gert. En grote voetbal fan.
§ An Honkers, moeder van Gert. Is tegen voetbal vindt dat Gert en zijn vader er een afgod van maken
§ Janny Stiphoef, Gert zijn meisje. Zij is erg gelovig op gevoed en haar ouders zijn tegen de verkering met Gert, omdat hij de beste voetballer van het dorp is.
§ Leo, voetbalt bij DS-80, en wordt vriend van Gert
§ Dianne, de zus van Leo, een zeer opdringerig type. Gaat in Janny’s plaats mee naar Spanje
§ Pedro, manager van de Spaanse voetbalclub waar Gert voor gaat voetballen.

Tijd: einde 20e eeuw

Plaats: Bij Gert thuis, op het voetbal veld in het dorp, op school, Bij Janny thuis, in het stadion in de stad, in Gert zijn appartement, in het stadion in Spanje, in een hotel en huis in Spanje en in het zieken huis.

Tijd verloop: chronologisch (duurt ongeveer 3 jaar)

Perspectief: vertellers

Samenvatting: Na een voetbal training moet Gert bij het bestuur komen. Hij krijgt dan te horen dat hij bij het eerste elftal van hun club mag spelen. Zijn vader is heel trots op hem. Tijdens zijn eerste wedstrijd maakt hij alle drie de doelpunten. Als hij maandag op school komt is hij de ster van de school. Gert krijgt verkering met Janny een meisje uit zijn klas. Allen het probleem is dat Janny van haar ouders geen verkering met Gert mag omdat hij voetbalt en ze daar bij Janny thuis streng op tegen zijn. Als Gert op een avond samen met Janny een stukje in zijn vaders auto gaat rijden krijgen ze een ongeluk. Gert wordt verblind door een tegenligger en rijdt tegen een boom aan. Gert wordt uit de auto geslingerd maar markeert niks. Janny loopt een hoofd wondt op en raakt buiten bewust zijn. Ze worden met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Gert heeft een schuld gevoel tegenover Janny, maar gelukkig wordt Janny weer beter alleen houdt er een litteken aan over. Dit vindt ze niet zo erg omdat ze nu getekend is door Gert. Als Gert bij Janny thuis op ziekenbezoek gaat wordt hij terug gestuurd door haar vader.
Gert is nog steeds de beste speller van Geel- blauw, tijdens een wedstrijd komen er twee heren van de profclub DS-80 bij Gert kijken. Gert krijgt een aanbod om bij Ds- 80 te voetballen. Eerst twijfelt hij nog want zijn moeder en Janny en haar ouders zijn tegen zondag voetbal, maar hij het aanbod toch aan.
Hij gaat nu in een appartement dicht bij het stadion wonen omdat hij enkele keren per dag moet trainen. Hij krijgt daar een nieuwe vriend Leo een jongen die ook bij DS- 80 voetbalt. Ook met Leo zij zus Dianne wordt hij bevriend.
Als Janny langs komt wil Gert de verkering uit maken, maar Janny wil dit niet. En verleid Gert om dingen te doen die hij beter niet had kunnen doen. Janny deed dit op de hoop dat ze nu met gert mag trouwen om dat ze gemeenschap gehad heeft en uit jaloezie (tegen Dianne) Gert wil ook wel met Janny trouwen maar als haar ouders dan gaan zeuren over schuldbelijdenis in de kerk ziet Gert er al snel van af want hij vindt het allemaal niet zo erg en ziet het niet zitten om schuld te belijden aan alle die in zijn ogen schaheilige mensen. Maar Janny is wel zwanger van Gert, Gert weet dit niet.
Gert krijgt een contract van een voetbal club uit Spanje. Er staat een grote foto van Gert in de krant met Dianne naast hem (zij ging stiekem naast hem staan). Als Janny dit ziet denkt ze dat Gert Dianne voor haar in de plek genomen heeft. Janny krijgt spontaan een miskraam. Gert woont nu in Spanje, Dianne is met hem mee gegaan.
Als Dianne vreemd gaat met Pedro merkt Gert dit vrij snel eerst zegt hij er niks van. Maar is wel minder aardig tegen Dianne en Pedro. Gert krijgt nu wel schuld gevoelens tegen over Janny want zij zou hen nooit in de steek gelaten hebben. En hield echt van hem en hij echt van haar, alleen deze gedachten zijn nu te laat want Gert moet nog vier jaar voor Spanje voetballen.
Dan tijdens een belangrijke wedstrijd krijgt Gert een trap tegen zijn knie. Hij wordt direct naar het zieken huis gebracht, daar wordt hem verteld dat zijn knie verbrijzeld is. Zijn vader hoort het pas maandag op zijn werk, omdat hij zondag nooit tv kijkt. Hij gaat gelijk naar huis en belt Wim Kant de coach van DS-80 die verteld hem wat er gebeurd is. En daar gaat hij ook samen mee bij Gert kijken. Gelukkig mag Gert in Nederland geopereerd worden, nu kunnen zijn ouders vaker bij hem op bezoek komen. Voor dat Gert naar Nederland gaat verteld hij Dianne dat ze bij Pedro mag blijven en dat hij haar nooit meer hoeft te zien. Gert hoort dan dat hij waarschijnlijk nooit meer kan voetbalen en denkt dat Janny hem alles wat hij haar heeft aangedaan niet kan vergeven. Daarom ziet hij het nut van zijn leven niet meer in en doet een zelfmoord poging. Maar Gert over leeft deze pogingen Janny wil hem alles vergeven. Nu ziet Gert het nut van zijn leven weer in.

Spanningsopbouw: Vond ik goed, want het was echt zo’n boek dat je het liefst in een keer uit leest

Titelverklaring: Het boek heet ‘’ Het meisje met het litteken” omdat Janny een litteken op haar voorhoofd krijgt door Gert schuld.

Is het verhaal realistisch? Ja, ik denk dat zoiets wel in het echt gebeurd kan zijn.

Beoordeling: Ik vond het net als de andere gelezen boeken een leuk boek. Het boek was ook vrij makkelijk te lezen, maar het was vooral een boek met een waarschuwing dat je voetbal of iets anders niet belangrijker moet vinden als God.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.