Info over dit verslag
Geschreven door: | |
Kwaliteit: | ![]() ![]() |
Waardering: | ![]() ![]() |
Taal: | Nederlands |
Woorden: | 313 |
Opvragingen: | 3 |
Hulpmiddeltjes
Waardering
Gemiddelde waardering: 2 uit 5 (50 stemmen)
Titels van Maarten 't Hart
De aansprekers (9) 1979 De droomkoningin (9) 1980 De Jacobsladder (11) 1986 De kroongetuige (86) 1983 De nakomer (6) 1996 De ortolaan (8) 1984 De scheltopusik (1) 2003 De steile helling (1) 1988 De versnijdenis (1) 1982 De vlieger (12) 1998 De zonnewijzer (27) 2002 Een vlucht regenwulpen (23) 1978 Het longvolume (1) 1982 Het psalmenoproer (3) 2006 Het uur tussen hond en wolf (6) 1987 Het vrome volk (3) 1974 Het woeden der gehele wereld (20) 1993 Ik had een wapenbroeder (6) 1973 Laatste zomernacht (10) 1977 Laatste zomernacht & De kroongetuige (1) 1983 Lotte Weeda (7) 2004 Mammoet op zondag (1) 1977 Stenen voor een ransuil (6) 1971 Verzamelde verhalen (1) 1992
Laatst gewijzigd op 5 maart 2000
Ik had een wapenbroeder
Maarten 't Hart
Ammer, een militair, zit in de cel omdat hij beschuldigd wordt van het vermoorden van Arthur, zijn beste vriend. Hij is schuldig, maar hij weet niet of hij het met opzet heeft gedaan. Bij een schietoefening hapert zijn pistool en op het moment dat hij zich omdraait om dit tegen de sergeant te zeggen gaat het pistool af en wordt Arthur dodelijk getroffen. In de cel denkt hij terug aan de tijd die hij samen met Arthur doorbracht om erachter te komen wat zijn gedachten waren op het moment dat hij Arthur dood schoot.
Ammer was opgeroepen voor militaire dienst en kwam er tijdens zijn militaire dienst achter dat hij homo was. Hij kreeg een relatie met Arthur die bij hem in de groep zat.
Arthur was een heel zelfverzekerd persoon waar Ammer steun bij kon vinden, want Ammer was eigenlijk veel te zwak voor de militaire dienst. Ammer is iemand die nooit voor zichzelf opkomt en daardoor veel dingen misloopt. Ammer en Arthur besluiten om samen een weekend door te brengen bij Arthur. Ammer heeft het gevoel dat je als vrouw zwakker mag zijn en wil zich daarom altijd al eens als vrouw verkleden. Hij schaamt zich voor de zwakke persoon die hij is en als vrouw is hij iemand anders. Dit is er echter nooit van gekomen, maar nu Arthur er bij is helpt hij hem. Ammer wil zijn toekomst delen met Arthur, maar Arthur vindt Ammer te slap en heeft geen zin om zijn leven te verpesten door zich aan Ammer te binden. Op de terugweg naar de kazerne woord er geen woord gesproken en de volgende dag komt Arthur om bij de schietoefening.
Als de mogelijkheid zich voordoet te ontsnappen doet Ammer dit, maar dit verandert niet zo veel voor hem, want hij worstelt nog steeds met de schuldvraag.
Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.
Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.




Openen in tekstverwerker
Printen
Emailen