ff n studiebreak
Bij klassieke muziek moet je niet aan je grijze oma denken, maar aan YouTube. 5 tips van Lucas en Arthur Jussen.

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.
geef je mening
Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?
1. Wie is de hoofdrol speler/speelster?
Ellen.
2. Waar spelen de gebeurtenissen zich af?
Het speelt zich op deze plaatsen af:
- Bij Ellen thuis
- Op school
3. Wanneer spelen de gebeurtenissen zich af?
- In onze tijd.
Dat zie je aan de mobieltjes en de digitale camera.
4. A. Wat is het belangrijkste probleem in dit verhaal?
- Dat er waarschijnlijk is geknoeid met de stemming.
B. Hoe word het probleem opgelost/ hoe loopt het af?
Dat probleem wordt voor een deel opgelost.
De opbrengst van de verschillende acties gaat voor de helft naar de VKS ( Vereniging voor kinderen met stofwisselingziekte).
5. Waarop slaat de titel?
Het is oneerlijk dat het broertje van Ellen (Jeroen) SCAD (een stofwisseling ziekte) heeft.
6.Korte inhoud van het boek:
Ellens familie is niet een gewone familie. Ellens broertje (Jeroen) heeft SCAD. Zijn Enzymen werken niet goed, hij heeft een energiestofwisselingziekte. Een belangrijke taak van je lichaam is energie maken. Daardoor kan je niet alleen bewegen maar ook denken. Als 1 of meer enzymen die bij het maken van energie horen niet werken, komt er te weinig energie vrij.( Enzymen zijn hulpstoffen die het je lichaam makkelijker maken om bepaalde processen uit te voeren.) Jeroen heeft dus te weinig energie en zit daardoor in een rolstoel.
Ellen zit in groep 8, op school organiseren ze elk jaar met groep 8 een sponsorloop, een rommelmarkt en een musical om geld in te zamelen voor het goede doel. De kinderen van groep 8 mogen zelf beslissen welk goede doel dat is. Daarvoor wordt gestemd. Het lijkt Nabila, de vriendin van Ellen, een goed idee is om de VKS als goed doel uit te kiezen. Jeroen staat ingeschreven bij die stichting. Ellen vindt het een goed plan en ze vragen twee werkneemsters van de VKS om hun klas over dit doel te vertellen.
Vanessa is een heel vervelend meisje. Zij wil niet dat er op de VKS gestemd word, zij wil dat Unicef het goede doel wordt dat de school dit jaar steunt. Ze knoeit met de stemmen door twee leerlingen uit de klas om te kopen met bonnen van de McDonalds. Het lukt haar en Unicef wint. De omgekochte leerlingen houden hun mond maar Ellen komt erachter en ze doet er alles voor om de juf te overtuigen. De juf gelooft haar wel maar ze hebben geen bewijs. Juf belooft haar dat de opbrengst van de rommelmarkt naar de VKS zal gaan. Ellen en Nabila willen dus heel veel geld ophalen met de rommelmarkt, ze gaan een verloting doen. Daarvoor hebben ze natuurlijk wel super leuke prijzen nodig. Ellens vader geeft hun de hoofdprijs, een mobieltje met beltegoed! Iedereen wil wel een lootje kopen, ze hebben dus een grote winst. Daarna is er nog sponsorloop, die opbrengst en die van de musical gaat dus naar Unicef. Vanessa geeft Ellen een pootje terwijl ze bezig zijn met de sponsorloop. Ellens voet is zwaar gekneusd en ze moet in een rolstoel. Ze kan gelukkig nog wel mee doen met de musical. Ellen heeft na 2 uur al genoeg van de rolstoel en ze heeft dus enorm veel medelijden met Jeroen, die altijd in de rolstoel moet zitten. Later zegt Vanessa tegen de juf dat ze heeft geknoeid met de loting en dat ze graag wil dat de helft van de opbrengst alsnog naar de VKS gaat. Dat gebeurt. Ellen en Jeroen zijn super blij! Voor Ellen zit de basisschool er op. Maar ze weet wel dat het er niet bepaalt makkelijker op gaat worden.
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.