Info over dit verslag
Geschreven door: | anoniem |
Niveau: | 4VMBO |
Kwaliteit: | ![]() ![]() ![]() |
Waardering: | ![]() ![]() ![]() ![]() |
Taal: | Nederlands |
Woorden: | 893 |
Opvragingen: | 13 |
Hulpmiddeltjes
Waardering
Gemiddelde waardering: 4 uit 5 (30 stemmen)
Titels van Dirk Bracke
'God wil het!' (1) 2003 Als de olifanten vechten (8) 2002 Black (3) 2006 Blauw is bitter (25) 1994 Buitenbeen (1) 2006 De sjoekel (0) 1998 De sjoekel 2.0 (0) 2000 Een lege brug (13) 1997 Een vlieg op de muur (10) 1995 Henna op je huid (11) 2005 Het engelenhuis (6) 2003 Het uur nul (20) 1996 Over Tijd (1) 2007 Overleven in de tros (2) 2001 Steen (1) 1993 Stille lippen (8) 1999 Straks doet het geen pijn meer (16) 2001 Vuurmeisje / Steen (2) 1993 Zij en haar (10) 2004
Laatst gewijzigd op 2 april 2007
Titel: Henna op je huid
Schrijver: Dirk Bracke
Genre: Cultuur roman
Hoofdpersoon: Touria (Een Marokkaans meisje dat niet tevreden is met het feit dat haar ouders vertellen hoe ze moet leven)
Overige belangrijke personen: Ilyas (Een vriend van Habib die Touria ontmaagd voor het huwelijk), Habib (de strenge broer van Touria), Hanane (De Marokkaanse vriendin van Touria die niet zo streng behandeld word door haar ouders), Karim (de homobroer van Touria die haar blijft steunen en verdedigen) Seppe (een Belgische jongen waar Touria enige tijd een relatie mee heeft), Emma(een vriendin van Touria die haar de kleren leent die Touria wil dragen)
Het verhaal begint op een school in België en gaat over Touria, een normaal moslimmeisje. Alleen wil Touria geen normaal moslimmeisje zijn, maar ze wil meer op de meisjes lijken die bij haar op school zitten. Haar vrienden vinden dit ook, en toveren Touria om tot het meisje die Touria ook wil zijn. Ze nodigen haar uit naar een café: Het Glazen Broodje, maar Touria is veel te bang om daar naartoe te gaan omdat haar vader haar waarschijnlijk zou slaan. Toch besluit ze een keertje te gaan. Ze vindt het fantastisch en probeert zovaak mogelijk terug te komen. Ze gaat steeds meer met haar vrienden om en gaat zich ook zo beginnen te gedragen als haar vrienden. Buitenshuis begint ze minder haar hoofddoek te dragen, en meer open kleren te dragen die ze leent van haar vriendin Emma. Emma gaat shoppen met Touria en ze kopen samen kleren die Touria wel zou staan. Haar vrienden vinden haar op deze manier veel mooier. Vooral Seppe, een Belgische jongen die verliefd wordt op Touria. Touria merkt dit en heeft zelf ook een oogje op hem. Ze vertellen wat ze voor elkaar voelen en krijgen een relatie. Maar die houdt niet heel lang stand. Habib, de broer van Touria, komt achter de relatie tussen de Belgische jongen en zijn Marokkaanse zusje, die samen in het gras lagen te knuffelen. Hij is er fel tegen dat een Belgische jongen aan zijn Marokkaanse zusje zit, en geeft Touria een klap in haar gezicht. Maar Touria trekt zich hier niks van aan. Toch heeft Touria haar twijfels over de cultuurverschillen. Zal hij moslim worden? Of gaat zij moeten veranderen voor hem. Als Touria dingen vertelt over haar cultuur, knapt Seppe hierop af. Door de reactie van Seppe krijgt Touria twijfels over hun relatie en maakt het uit. Touria praat weken niet meer met Seppe, alleen een vlugge hallo. Thuis vertelt Habib over Seppe en hoe Touria erbij loopt. Haar vader vindt dit maar niks en wordt woedend. Haar vader vertelt over de jongen waar hij haar mee wil uithuwelijken. Een traditionele plattelandsjongen uit Marokko. Touria wil dit niet. Ze wil geen hoofddoek meer dragen en er te gekleed bijlopen.
Haar broer Karim werd in elkaar geslagen door twee vreemde jongens. Waarom was niet bekend. Alleen Karim wist het zelf. Karim was homo en werd betrapt toen hij met zijn vriend naar een bioscoop ging.
Touria ontmoet Ilyas en hij vraagt haar om mee te rijden naar Rijsel voor €150 per rit. Zij vraagt zich af waarom hij dit doet, na een aantal keren meegereden te zijn vertelt hij over de drugssmokkel. Dat het niet opvalt als een Marokkaans meisje dat traditioneel is gekleed samen met een jongen rijdt en dan drugs smokkelt. Touria word verliefd op Ilyas en dat merkt hij. Ilyas neemt haar mee naar zijn huis om met haar te vrijen. Ilyas belooft Touria dat hij met haar zal trouwen. Touria gelooft het niet en vraagt hem een aantal keer of hij het meent. Ze vraagt hem of ze – net zoals bij de bruiloft van haar nicht – ook henna op haar handen zal krijgen. Hij belooft alles te doen voor haar. Maar na het vrijen blijkt het allemaal een leugen te zijn. Ilyas krijgt ruzie met de broer van Touria en Ilyas vertelt dat hij met haar naar bed is geweest. Iedereen weet het nu, Touria is ontmaagd door Ilyas. Haar broer Karim is op zichzelf gaan wonen. Karim is de enige die nog in Touria gelooft. Touria gaat langs bij Karim en praat er met hem over. Karim wordt woedend van binnen. Hij bedenkt een plan. Hij laat Ilyas verongelukken in een auto ongeluk. Niemand weet dat het een opzettelijke moord is. Behalve Karim en Touria. Karim zegt dat hij het maagdenvlies wil laten herstellen en zo ervoor wil zorgen dan Ilyas gelogen had.
De titel wordt in het boek duidelijk gemaakt waar Touria op het punt staat te vrijen met Ilyas. Hier vertelt Ilyas dat hij met haar zou trouwen en het dus niet uit zou maken wanneer ze zouden vrijen. Met die gedachten vertelt Touria over de hennaschilderingen op de hand van haar nicht toen die ging trouwen. Die vond Touria zo mooi dat ze die zelf ook wilde op haar handen als ze zou trouwen.
Het is een modern boek dat zich afspeelt in België. Waarschijnlijk na 2002 aangezien Touria een mobiele telefoon met camera krijgt van Ilyas die pas na 2002 verkrijgbaar was.
Beoordeling:
Ik vond het leuk om dit boek te lezen, het was makkelijk te begrijpen en er kwamen geen moeilijke woorden in voor. Het verhaal laat je nadenken over deze problemen die in het boek voorkomen, en het geeft ook een beeld over hoe het in een andere cultuur het eraan toe gaat.
Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.
Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.




Openen in tekstverwerker
Printen
Emailen