ff n studiebreak
Online een chick scoren, je liefde laten zien op Whatsapp en digitale kusjes sturen. Zonder een blauwtje te lopen. Aanrader?

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.
geef je mening
Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?
Titel
Serenade
Schrijver
'Serenade' is geschreven door Leon de Winter. Leon De Winter werd
geboren te 's Hertogenbosch, Nederland, in 1954. Daar groeide hij op in een Joods-orthodox milieu. Hij ging naar het gymnasium in Den Bosch en later naar het gereformeerd gymnasium in Waalwijk.
Na zijn eindexamen vertrok hij in 1974 naar Amsterdam om aan de
Nederlandse Filmacademie te studeren Hij had grote bezwaren tegen het onderwijsniveau en publiceerde samen met René Seegers en Jean van de Velde een zwartboek in 1976, waarin hij forse kritiek gaf op de opleiding. De winter verliet zonder eindexamen de Filmacademie in 1978. Vanaf 1978 maakte hij samen met zijn Filmacademievrienden enkele tv-films en de speelfilm 'De Verwording Van Herman Durer'. Later pas verscheen De Winters roman met de gelijknamige titel, gebaseerd op de film. Hij ontving hiervoor in 1979 De Reina Prinsen Geerligsprijs. In
samenwerking met Seegers en Van de Velde kwam in 1981 zijn tweede film 'De Afstand' uit.
Vanaf 1978 was De Winter recensent van Duitstalige literatuur bij
'Vrij Nederland'. Hij publiceerde ook in 'De Volkskrant'. Zijn romans 'La place de la bastille' en 'Zoeken Naar Eileen W.' werden verfilmd door Rudolf van den Berg.
In 1986 verbaasde De Winter met 'Kaplan'. Een complete stijlbreuk met de boeken daarvoor, die hem door het gros van critici niet in dank werd afgenomen. Leon de Winter wilde met 'Kaplan' iets doen wat niets met literatuur te maken had. Alles moest kunnen. Het moest een dikke worst worden, pure lol.
Boek
'Serenade' is verschenen in 1995 bij uitgeverij CPN, Amsterdam. Het is het boekenweekgeschenk van de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek, ter gelegenheid van de Boekenweek 1995.
Het boek is opgebouwd uit 15 hoofdstukken en 93 bladzijden. De 15
hoofdstukken zijn aangeduid door middel van 3 sterretjes.
Thema
Het thema in 'Serenade' is 'de zoektocht van een zoon naar zijn
moeder'.
Motieven
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.