Boekverslag Per Nilsson

Jij, jij en jij

... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ...

Info over dit verslag

Geschreven door:

Gina [meer]

Niveau:

2VWO

Kwaliteit:

Waardering:

Taal:

Nederlands

Woorden:

1223

Opvragingen:

12

Hulpmiddeltjes

Openen in tekstverwerker Openen in tekstverwerker

Printen Printen

Emailen Emailen

Waardering

Gemiddelde waardering: 4 uit 5 (7 stemmen)

Heb je er iets aan gehad? Geef zelf je waardering:
Erg goed bruikbaar
Goed bruikbaar
Bruikbaar
Een beetje bruikbaar
Niks aan gehad

Titels van Per Nilsson

Laatst gewijzigd op 22 maart 2006

Titel: Jij, jij en jij
Auteur en informatie: Per Nilsson, geboren in Zweden. Het boek ‘De geur van Melisse’ kreeg een Deutsche Jugend Literatur Preis en een Zilveren Zoen. In 2000 verscheen Jij, jij en jij dat door de pers erg positief werd ontvangen.
Uitgeversjaar: 2000 (In Zweden 1998)
Genre(s): avontuur, liefde
Thema: Liefde, vriendschap, dood, zoektocht naar je eigen ik.

Hoofdpersonen:
Anon > Is een jongen van 12 jaar die in groep 8 van de basisschool zit. In de klas word Anon vaak gepest, hij trekt zich hier weinig van aan en heeft het vaak niet eens door. Anon leeft in z’n eigen wereldje en het kan hem niet schelen hoe ze over hem denken. Hij was (vooral in de eerste helft van het verhaal) een somber persoon.
Nils > Is een jongen van 20 jaar, zit op het moment niet op school en is erg geďnteresseerd in de dood. Dit laat hij blijken doordat hij in een grafkist wil slapen, en hij zichzelf laat begraven. Nils is een rustig persoon, maar heeft veel doorzettingsvermogen > Dit is te merken aan z’n ideeën over het levend begraven worden.
Zarah > Een meisje van 17 jaar. Ze heeft lang blond haar en een relatie met Victor. Ze werkt in een kinderdagverblijf, waar ze aardig doet tegen Mia en de kinderen. Zarah is erg zelfverzekerd, dit merk je doordat ze vaak zichzelf in de spiegel bewondert.
Bijpersonen:
Hannes > De vriend van Nils. Hannes helpt Nils met z’n acties zoals de begrafenisondernemer afleiden en het graven van ’n graf. Hij is één van de weinige die Nils begrijpt.
Victor > De vriendin van Zarah, een aantrekkelijke jongen die altijd met duistere zaakjes bezig is. Ik vind hem een apart persoon, hij vond dat Zarah niet naar andere mannen mocht kijken, en zelf liep hij wel te flirten. Ook gooide hij Zarah’s kat uit het raam, dat was wel gemeen.
Mia > Collega van Zarah op het kinderdagverblijf. Ze is stiekem verliefd op Zarah, dit vertelt ze Zarah als ze op vakantie zijn in Italië. Zarah schrikt hier erg van en ze wilt de eerste weken niks meer met Mia te maken hebben. Mia komt over als een erg aardig persoon.

Gebeurtenissen:
Het gaat dus om Anon, Nils en Zarah. Het zijn drie totaal verschillenden mensen die door toevallige omstandigheden toch met elkaar in contact komen. Zo vind Anon de portemonnee van Zarah, en loopt de hele dag te fantaseren over haar. Hij is een dagdromer, loopt hierdoor vaak tegen lantaarnpalen op en dat ziet Nils, hij herkend zichzelf hierin. Nils ziet Anon later op ´n ouderavond van zijn zusje die bij Anon in de klas zit.

Zarah en Nils ontmoeten elkaar in een café, Zarah ziet haar vriend met meisjes flirten, Zarah wil wraak nemen en vraagt een jongen met haar te flirten, en te doen alsof ze elkaar al jaren kennen. Zarah weet niet dat dit Nils is, Nils raakt geobsedeerd door Zarah en hierdoor gaat het al een beetje rommelen tussen haar en Victor. Zarah gaat naar Italië, Nils volgt haar en Victor ziet dit later op de foto´s, op elke foto staat Nils namelijk op de achtergrond. Hier barst de bom, Nils heeft ook een berichtje achtergelaten dat hij van haar houdt. Victor denkt dat Zarah vreemdgaat.
Dan komt Anon de portemonnee terugbrengen, ze worden vrienden en Zarah ziet Anon als haar mascotte. Anon scheert Zarah haar hoofd kaal, want ze wilt niet meer mooi zijn. Stomtoevallig belt op dat moment Nils aan; Hij heeft ook z’n hoofd kaalgeschoren omdat hij zo’n jeuk had aan z’n hoofd van de beestjes (door het levend begraven). Zarah denkt dat dit haar tweeling ziel is, omdat ze zo op elkaar lijken nu. Maar als ze door heeft dat het dé Nils is verpest dit alles. Als Nils kan uitleggen hoe het zit komt het weer een beetje goed, Zarah moet naar het park omdat ze heeft afgesproken met Anon en hierbij gaat Nils mee, op voorwaarde van Zarah dat er nooit een ‘ons’ komt. Hier komen de drie uiteindelijk bij elkaar en praten ze over het leven.
Perspectief: Het perspectief in dit boek is heel apart. Elk hoofdstuk verplaats je je weer in een ander persoon. Ook lees je soms terugblikken, bijvoorbeeld wanneer hun paden elkaar kruisen. Je leest dat stuk dan eerst bij Zarah, maar later lees je het nog eens van de kant van Nils. Ik vond dit goed gedaan, het was niet verwarrend.

Plaats:
Het verhaal speelt zich af in Zweden, en dan op een aantal plekken zoals bij de hoofdpersonen thuis en op plekken waar je makkelijk afspreekt zoals in het park en bij de bakker. De precieze plaats of streek staat niet in het boek vernoemt.

Tijd:
Het verhaal wordt een half jaar beschreven, van een paar weken voor het voorjaar tot de zomervakantie. Dit is waar het gebeurt, maar het zou ook bijvoorbeeld in een heel ander deel van het jaar kunnen gebeuren omdat ze erg weinig aandacht aan de tijd besteden.

Begin:
Het verhaal begint middenin. Anon is aan het dromen en gaat naar school, Zarah wil met Victor vrijen en Nils is bij de begrafenisondernemer.

Probleem en afloop:
Er zijn wel wat problemen en spannender stukken in het stuk, als Nils bijvoorbeeld onder de grond ligt en Hannes niet komt om hem te bevrijden als Nils het teken geeft. Er is een einde, maar er is nog geen punt achter het verhaal gezet. Er zou bijvoorbeeld een vervolg kunnen komen, omdat er niet word verteld wat er met Victor gebeurt die is opgepakt, en hoe de drie met elkaar omgaan in hun verdere leven.
Titelverklaring: Ik vind de titel wel goed gekozen, het gaat om 3 mensen die een band met elkaar krijgen op een speciale manier. Zo werd er in het verhaal gesproken over jij, jij en jij.

Twee andere titels:
Probeer het… En zie > Deze titel past er goed bij omdat Nils en Anon allebei hun angsten overwinnen en met Zarah, het meisje van hun dromen in contact komen. Ze zijn er de hele tijd mee bezig, en bij Anon word dit succesvol, bij Nils weet je het nog niet omdat het boek dan eindigt.
Van dood naar liefde en van liefde naar verdriet > Deze titel slaat het meest op Nils en Zarah en wat minder op Anon. Op Nils omdat hij graag eerst dood wil meemaken en dan gaat hij voor de liefde. Op Zarah want die heeft veel liefde maar haar liefde eindigt in verdriet omdat haar vriendje weggaat. Anon heeft weinig met deze titel te maken omdat hij wel liefde heeft maar weinig verdriet meemaakt. Hij maakt wel verdrietige dingen mee, maar hij trekt zich hier weinig van aan.

Beoordeling:
Ik vond het een goed boek, er werden verschillende emoties in verwerkt, grappige en spannende. Ook leest Nils engelse boeken waarin mooie/leuke uitspraken staan, zo vond ik deze erg mooi: “But if you find your angel, follow her. Don’t let her disappear, don’t let her fly away.” Er zit ook een grappig stukje in op blz. 122 & 123, Nils is op de begraafplaats en ontdekt dat er een stel jongeren zitten te feesten met ’n kampvuurtje en bier.
Maar tussen het midden en het einde in zitten er ook wat vagere gesprekken in, zoals blz. 282 & 283, dit vond ik een beetje te langdradig.

Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.

Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.