
|
Geschreven door: | |
Datum ingestuurd: | 28 juli 1999 |
Taal: | |
Woorden: | 1065 |
Opvragingen: | 7836 (96 deze maand) |
Waardering: |
Titel: | De oogst |
Auteur: | |
Jaar van uitgave: | 1900 |
Moeilijkheidsgraad: |
|
Thema: |
Auteur: | |
Nationaliteit: | Nederlands |
Populaire titels: |
|
1. De oogst | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
2. De oogst | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |

Titel
De oogst
Schrijver
'De Oogst' is geschreven door Stijn Streuvels. Stijn Streuvels is de schrijversnaam van Frank P.M. Lateur, neef van Guido Gezelle. Hij werd geboren te Heule, België, in 1871. Eerst was hij bakker te Avelgem, maar in 1905 vestigde hij zich te Ingooigem, waar hij zich alleen nog aan de letterkunde wijdde. Streuvels schreef allerlei verschillende genres zoals realistische boerennovellen ('De vlaschaard'), proletariërsnovellen ('De Oogst'), romans waarin de kinderziel wordt ontleed ('Prutske'), romans waaruit de religieuze hunkering opklinkt ('Het Kerstekind') en sprookjes (Tristan en Isolde).
De jonge Streuvels debuteerde in verschillende tijdschriften. Het blad 'Van Nu en Straks', orgaan van de vernieuwers van de Vlaamse letterkunde, ontdekte hem al snel en publiceerde enkele novellen. Het beste van dit jeugdwerk werd gebundeld in 'Lenteleven' in 1899. Door deze novellen kreeg hij wat faam en Streuvels zette zich honderd procent in. Hij schreef boeken zoals 'Dodenden' en 'Langs de wegen' waarin de fantasie hoogtij viert, maar ook de sombere realiteit. Daarna gaat Stijn Streuvels meer aandacht besteden aan de mens. Dat doet hij onder meer in 'Dagen' en 'Openlucht' in 1905.
Het echte succes bereikt hij in 1907 met 'De vlaschaard' dat handelt over het boeren- en plattelandsleven.
Streuvels heeft de Vlaamse mens, vooral de boerenwerkman en de boer, levensecht getekend, zodat hij de naam meester van de boerenroman verdient. Het Vlaamse buitenleven van voor WO I is in zijn oeuvre weergegeven, zodat de getuigenis daarvan bewaard bleef voor het nageslacht.
Boek
'De Oogst' is verschenen in 1900 bij uitgeverij 'Desclée De Brouwer.' Het is de eerste novelle uit de bundel 'Zonnetij' en tevens de belangrijkste. Hiermee bewees Streuvels definitief zijn kunnen. Het boek is een doorlopend verhaal zonder hoofdstukken en het heeft 71 bladzijden.
Titel
De titel van 'De Oogst is zeer logisch omdat het verhaal gaat over de tocht van een groep Vlaamse werkmensen naar Frankrijk, waar zij onder een brandende, moordende zon op een eindeloos veld het koren gaan oogsten.
Thema
Het thema in 'De Oogst' is 'de natuur'
Motieven
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons dan weten.
a d v e r t e n t i e

Wat ga jij later doen voor je poen? Het liefst wil je een uitdagende baan met een goed salaris. Misschien iets met economie en biologie. Met mensen werken, in een team van experts of als zelfstandig ondernemer. Niet alleen op kantoor, maar ook buiten aan de slag. Wil je weten hoe? Check www.beleefbuiten.nl, doe mee met de actie en win een VIP-dag!
a d v e r t e n t i e

Jarenlang organiseerde Scholieren.com de Docent & Conciërge van het Jaar verkiezing. Het werd tijd voor een ode aan deze geweldige mensen. Die is er nu.