Info over dit verslag

Geschreven door:

laura

Kwaliteit:

Waardering:

Taal:

Nederlands

Woorden:

769

Opvragingen:

12

Hulpmiddeltjes

Openen in tekstverwerker Openen in tekstverwerker

Printen Printen

Emailen Emailen

Waardering

Gemiddelde waardering: 3 uit 5 (6 stemmen)

Heb je er iets aan gehad? Geef zelf je waardering:
Erg goed bruikbaar
Goed bruikbaar
Bruikbaar
Een beetje bruikbaar
Niks aan gehad

Titels van Katrien Vervaele

Laatst gewijzigd op 15 mei 2005

1) De schrijfster van het boek is Katrien Vervaele. Katrien is geboren op 9 april in 1954. Als kind woonde ze in De Haan. Later toen ze 18 was is ze gaan studeren. Nu woont ze in Zuienkerke. Katrien heeft 2 dochters: Lore en Marieke, en 1 zoon: Wouter.

2) De titel van het boek is: “Geen weg meer terug”. Het boek heet zo omdat als Sandel en Flo voorbij het spiraal vormig symbool in de wand van een grot zijn, ze niet meer terug kunnen. Ze worden door de “krachten” van het symbool de tunnel ingetrokken.

3) Het genre van het boek is: avontuur. Dat kun je zien omdat het gaat over het avontuur dat Sandel en Flo beleven als ze de uitgang in de grot moeten vinden. Het boek is ook erg spannend geschreven.

4)Het verhal speelt zich af in ?

5) Het verhaal speelt zich groot en deels af in een grot. Dat is omdat Sandel en Flo eigenlijk al vanaf het begin van het verhaal in de grot verdwaald zijn en in de grot gevangen zitten.

6) De hoofdpersoon van het verhaal is Sandel. Zij is het meisje waar het hele verhaal over gaat. Ze is 13 jaar en voor niks bang. Haar grootste hobby is grotten onderzoeken. Ze is erg eigenwijs, en als iemand zegt dat ze iets beter niet kan doen, dan doet ze dat toch (zoals bijv. toch alleen naar de grot gaan). Een belangrijke bijpersoon is Flo, zij is de vriendin van Sandel. Flo gaat mee met Sandel als ze de grot in gaat (ze verdwalen samen in de grot). Flo is ook 13 jaar, en een beetje verlegen. Flo stottert af en toe heel erg, en daar schaamt ze voor.

7) Het probleem van Sandel is dat ze wil weten wat de kracht van het spiraal nou precies is. Maar om dat te weten moet Sandel voorbij het spiraal weten te komen. Aan het begin lukt dat niet. Later als het wel lukt komen ze door de “kracht” niet meer terug.

8) Op een rotswand in het dal is een groot fossiel van een oud koraal. Telkens als Sandel haar hand op het hart van het fossiel legt voelt ze een vreemde trilling. Sandel wil onderzoeken waardoor die trillingen komen, en gaat de grot in. Na lang zoeken met een vriend vindt ze een tekening op de wand van de rots: een spiraal. Later gaat Sandel alleen zonder een ouder iemand de grot in, terug naar het spiraal. Maar als ze in de tunnel die na het spiraal komt wil klimmen lukt dat niet. De krachten van het spiraal houden haar tegen. Later gaat Sandel terug naar het spiraal met Flo, en Flo komt er wel langs: zij kan wel de tunnel inkruipen. Als Sandel na een tijdje roept dat Flo terug moet komen hoort ze dat niet. Door de krachten hoort ze niks meer en wordt ze naar binnen getrokken. Pas als Sandel haar hand op het spiraal legt en dan Flo roept komt ze terug. Na een paar dagen proberen Sandel en Flo weer voorbij het spiraal te komen. Dit keer lukt het ook Sandel om er voorbij te komen. Als Sandel en Flo allebei bang zijn en terug willen horen ze een hard gerommel: de spleet bij de uitgang gaat dicht. De grot houdt hun gevangen. De enige (mogelijke) uitgang is om door de tunnel voorbij het spiraal te kruipen. Toen ze weer bij het spiraal kwamen werden ze door de krachten de tunnel ingetrokken. Aan het eind van de tunnel was een grote ruimte waar allemaal kristallen in de wanden zaten. In de wand zat een gat, die gingen ze in. Daarna kwamen ze uit bij weer een grote ruimte, daarna kwamen ze uit bij een meer, en nadat ze door het meer naar de andere kant hadden gezwommen kwamen ze uit bij een rots waar je naar links en naar rechts kon. Sandel en Flo gingen allebei een andere kant op, en raakten allebei de weg kwijt. Na een lange tijd, als ze allebei bijna dood gaan zien ze licht: de uitgang. Boven, als ze weer samen zijn gaan ze naar huis toe om alles uit te leggen.

9) Ik vond dit een heel leuk boek om te lezen. Het was erg spannend, daardoor bleef ik geboeid om verder te lezen.ik wilde op een gegeven moment (midden in het verhaal) niet meer stoppen met lezen omdat ik het zo spannend vond. Het boek was niet al te moeilijk om te begrijpen, dit kwam omdat het taalgebruik niet al te moeilijk was, en er weinig moeilijke woorden in voorkwamen.

Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.

Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.