Info over dit verslag
Geschreven door: | |
Niveau: | 1ASO |
Kwaliteit: | ![]() ![]() ![]() |
Waardering: | ![]() |
Taal: | Nederlands |
Woorden: | 795 |
Opvragingen: | 1 |
Hulpmiddeltjes
Waardering
Gemiddelde waardering: 1 uit 5 (12 stemmen)
Titels van Evert Hartman
Buitenspel (13) 1986 De droom in de woestijn (4) 1989 De vloek van Polyfemos (19) 1994 De voorspelling (25) 1993 Gegijzeld (40) 1984 Het bedreigde land (3) 1988 Het onzichtbare licht (16) 1982 Morgen ben ik beter (19) 1987 Niemand houdt mij tegen (12) 1991 Oorlog zonder vrienden (39) 1979 Overval in de nacht (1) 1995 Signalen in de nacht / Nederlandse verzetsroman omnibus (1) 1980 Vechten voor overmorgen (12) 1980
Laatst gewijzigd op 24 februari 2004
A)Woordenschat.
* gerantsoeneerd, rantsoeneren: op rantsoen stellen;
rantsoen: hoeveelheid spijs en drank voor een bepaalde tijd.
B)Appreciatie.
Ik vind het boek goed, een realistisch en een origineel verhaal met onverwachte wendingen. Eerst dacht ik dat het boek mij niet zou interesseren omdat het over politiek gaat, maar uiteindelijk wordt er niet veel verteld over de politiek en zit er veel verhaal in.
Alleen aan het einde mist er iets, of hun missie nu gelukt is en of de ASP nog aan de macht is in 2001. Nu is er een open einde en kan je er van alles bij fantaseren, maar misschien is dat ook juist de bedoeling van de schrijver.
Ook vind ik het een beetje overdreven van de PHI. Maar voor de schrijver was dit een verhaal in de toekomst en dan kan ik het wel begrijpen dat hij aan zoiets denkt.
Ondanks alles vind ik het boek meer dan geslaagd en een toffe aanrader!
C)Het boek speelt zich af in 2 tijdsperioden, welke?
De eerste periode is in 1992. Hier is de ASP nog niet aan de macht en strijden enkele groepen voor deze partij om ze aan de macht te laten komen.
De tweede periode speelt zich af in 1997. Dan is de ASP aan de macht en hebben ze vele dingen veranderd in de samenleving, waardoor sommigen dan weer willen dat de ASP moet aftreden.
D)Wie/ wat is de ASP?
ASP is een politieke partij en staat voor Alternatieve Samenleving Partij. Ze is er van overtuigd dat er dringende veranderingen moeten komen voor het milieu. Ze willen daar beslist ook opofferingen voor maken, of toch de gewone mens opofferingen laten maken.
Welke maatregelen leggen zij op?
*Iedereen moet een persoonsplaatje dragen
*Niet meer roken
*Verplicht lid zijn van een vereniging
*Beperkt gebruik van elektriciteit en gas
*Autorijden drastisch beperkt
*Van oktober tot en met maart: verplicht gordijnen sluiten na zonsondergang.
*Autobrandstof werd gerantsoeneerd
*Verplichting van dubbele ramen en muurisolatie.
*Strenge straffen op milieuvervuiling
Persoonlijke mening over deze maatregelen.
Ik vind ook wel dat er iets aan het milieu moet gedaan worden, en daar is onze regering nu toch al goed mee bezig, maar sommige maatregelen van de ASP vind ik toch wat overdreven. Zoals het autorijden drastisch beperken, een auto is misschien milieuvervuilend, maar voor vele mensen ook wel noodzakelijk. Ik zie mijn moeder nog niet met de fiets of de bus inkopen gaan doen voor 7 personen, of ik zie onze familie niet met de trein en dan de bus en dan nog een stuk wandelen om bij onze grootouders te geraken, en zo zijn er nog vele voorbeelden.
Ook de maatregel van verplicht lid zijn van een vereniging vind ik wat overdreven. Als de mensen dit nu gewoon niet willen, waarom ze dan verplichten? Wat voor zin heeft het dan nog? Ik weet ook wel dat het de bedoeling is van de ASP om zo nog meer controle over de mensen te krijgen, maar ik zou het toch niet leuk vinden als er iemand aan de kant zou zitten om mij en mijn ploeg te controleren… Die persoonsplaatjes vind ik ook maar niets, je kan dan niet eens rustig in de stad rondlopen, of je word gecontroleerd. Zo is er misschien wel minder misdaad, wat ik wel goed vind, maar heel het land heeft wel tegen hun zin zo een plaatje om de hals. Onze regering moet ook wel iets tegen de misdaad doen, vind ik. Vooral in de grotere steden zoals vb. Brussel. Maar hopelijk voert de regering geen persoonsplaatjes in!
De regel van de gordijnen te sluiten in een bepaalde periode na een bepaald tijdstip, vind ik ook wat overdreven. Waarom laten ze de mensen niet gewoon hun gordijnen sluiten als ze willen. En wat voor zin heeft dat?
Maar toch vind ik een paar regels van de ASP goed. Zoals bijvoorbeeld de regel dat er nergens meer gerookt mag worden, en dat er zelfs geen sigaretten verkocht mogen worden. Ik vind dat dit ook in België moet ingevoerd worden. Nu staat er al op sigarettenpakjes dat roken dodelijk is, maar helpt dat wel? In Duitsland plakken er foto’s op van een long van een roker, en dit helpt. Maar toch zou het beter zijn als er gewoon een rookverbod komt. Gezonder voor de mensen en beter voor het milieu. Ook de strenge straffen op milieuvervuiling vind ik wel goed. Maar misschien toch iets te overdreven. In plaats van de mensen een boete te geven, stuurt de ASP ze naar een instelling…Hetzelfde met de regel van het beperkt gebruik van gas en elektriciteit. Dat vind ik nog wel oké, maar volgens mij ligt het gebruik te laag. Je kan ook gewoon de prijs van gas en elektriciteit na een bepaalde gebuikte hoeveelheid, flink de hoogte in sturen zodat minder mensen overdreven gas en elektriciteit gaan gebruiken.
Maar de dubbele ramen en de muurisolatie, daar kan ik volledig inkomen.
Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.
Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.




Openen in tekstverwerker
Printen
Emailen