geef je mening
Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.
ff n studiebreak
Klasgenoten stonden vroeger als hongerige hyena's om Jorieke heen. Klaar om het jonge hertje aan te vallen dat nog scoubidoutouwtjes had.
Tekeningen: Ruud Bruijn
Omslagontwerp: Mark van Wageningen
Uitgerij + datum van uitgeven: De Fontein, 2003
Inhoud:
Hoofdpersonen:
De echte hoofdpersoon in dit verhaal is eigenlijk Tijmen, een jongen van 12, zijn karaktertrekken zijn dat hij slim is en vastberaden, maar hij is ook heel voorzichtig. De 2e hoofdpersoon is Klaas, hij is 14, maar kleiner als Tijmen, dat komt omdat ze in de 18e eeuw nog kleiner waren dan nu, want generatie na generatie wordt steeds groter. Klaas heeft eigenlijk wel het zelfde karakter als Tijmen, je merkt ook dat ze ongeveer dezelfde gedachtes hebben.
Rode draad:
In het begin van het verhaal zijn ze met z’n vijven soldaatje aan het spelen in de buurt van de moerassen van Fort de roovere. Op een moment hebben ze even onenigheid en valt Tijmen in het moeras, hij zakt dieper en dieper,als ze Tijmen eruit hebben getrokken merken ze dat er iets aan zijn broek hangt, het is een bril. Tijmen zet de bril op en beland opeens tussen de soldaten en kannonnen. Hij is van de 21e eeuw naar de 18e eeuw verplaatst. Daar beleeft hij een heel verhaal dat ik nu even samenvat: Tijmen ontmoet daar een jongen, Klaas, waar hij al snel bevriend mee raakt. Hij vraagt hem vanalles over waar hij nu is en hoe hij terug moet, Klaas snapt er niets van. Als een koerier wordt overvallen van de Rover dan gaan zij de brief bezorgen aan Generaal Cronström, die op dat moment in het markiezenhof logeert, hij heeft de leiding over Bergen op Zoom. Onderweg beleven ze vanalles, ze worden opgepakt door de Fransen maar ontsnappen aan ze en dan bezorgen ze dan eindelijk de brief aan de Generaal. Daar worden ze als helden geprezen. Klaas vindt de bril waarmee hij in deze tijd was gekomen en keert dan weer terug naar het heden.
Het verhaal speelt zich vooral af in 1747 tijdens de Franse Revolutie. De Fransen winnen later Bergen op zoom, als je naar het Markiezenhof gaat zul je de Franse tuin treffen, die is aangelegd in die tijd. Ik heb van dit boek veel over deze tijd geleerd en ook over Bergen op Zoom, het was heel educatief.
D Informatie over de Auteur:
De naam van de Auteur is bij mij niet bekend, het enige dat ik kon vinden is Ibis, dat stond achter de titel van het boek.
Dus over de auteur valt weinig te zeggen. Ik weet alleen dat hij/zij veel gebruikt heeft gemaakt van de plaatselijke stadsarchieven, vooral van die van Bergen op Zoom, ook van boeken en musea
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.