ff n studiebreak

Annemieke blikt terug op dat dagenlange surfen van vroeger. Tegenwoordig ben je binnen een half uur klaar.

geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

Geschreven door:

Alysia (3 vmbo)

Datum ingestuurd:

24 januari 2004

Taal:

Woorden:

900

Bekeken:

11970 keer (13 deze maand)

Waardering:

2.3/5 (92 stemmen)

Deel op:

  • Door Angele op 30-05-2004
    Hallo, in de samenvatting verwarde je soms Bry met Jesse en ik vind toch dat je dat even moet gaan veranderen, want als de lezer het boek niet heeft gelezen ziet hij/zij de fout niet en ziet er een heel ander verhaal dan het eigenlijk is. Dus check het a.u.b voor de andere lezers. Dank u bij vo... lees meer
  • Door anoniem op 12-04-2004
    ik wil een din zeggen het chloe met een h en niet cloe maar verder is het een bruikbare uitreksel waar ik veel aan heb dus bedankt! mazzzlz
  • Door Nana op 28-03-2004
    vet van jou alles goed?
  • Door stefan op 08-03-2004
    eey goede shit man respect easy peasy lait mon squesy, als je weet wat ik bedoel hehehe kus stefan

Boekverslag A Sudden Silence By Eve Bunting

1. A sudden silence, ik denk dat de titel de nadruk legt op het feit dat Bry doof was en dat hij niets hoorde en dus ook niet echt veel praatte maar meer deed, hij was best stil en je hoorde hem niet vaak.
Maar wanneer hij er niet meer is, mis je toch een bepaald geluid, er hangt ineens een onaangename stilte.

2. Samenvatting hoofdstuk 5 – A Sudden Silence by Eve Bunting
De volgende ochtend werden de grootouders van Jesse door zijn ouders naar het vliegveld gebracht, jesse kon niet mee omdat er niet genoeg ruimte in de auto was. Hij vond het wel moeilijk om voor het eerst nadat Bry gestorven was alleen thuis te blijven.
Hij zou over een paar uurtjes naar Cloe gaan maar eerst naar Alexander om afscheid te nemen en hem een dienst te vragen.
Toen hij naar de kapstok liep om zijn jas te pakken hing de bruine van Bry eronder, hij nam hem mee.
Niemand had openlijk dingen van Bry uit de woonkamer gepakt maar op de een of andere manier verdwenen ze wel.Toen Jesse naar bry’s kamer ging deed hij de kastdeur open om zijn jas erin te hangen, de kast rook naar Bry een mix van zweetsokken en de au de cologne die ik hem had gegeven omdat ik er uitslag van kreeg.
In de kast hing een foto van Cloe, en in het hout stond gekrast: Bry’s meisje.
Hij ging naar Alexander en zijn moeder werpte hem een zielige goedbedoelde blik toe die iedereen hem gaf sinds Bry zijn dood.
Jesse vroeg aan Alexander of hij een schets wou maken van de mogelijke dader.
Alexander vroeg aan Bry of hij met hem mee wou lopen op het strand want hij zou een lange tijd niet meer thuiskomen.
Jesse stemde in.
Toen ze door de strandtunnel liepen zei Alexander dat het maar een kleine kans is dat de dader van een zogenaamde ’’Hit and Drive’’ gepakt wordt. En toen vertelde Bry Alexander over de schoen die hij had gevonden.
Toen ze bij het strand kwamen kwam er een man op hun af die riep: Jongens, Jongens. Het was Sowbug een zwerver die altijd op het strand slaapt, zijn gezicht zat onder de make-up, dat was vast door een stel jongeren gedaan.
Toen zei sowbug tegen bry:’Zeg ben jij…is het niet jou broer die…’, en hij stopte. Zelfs Sowbug wist het riep Jesse. Toen begon Sowbug ineeens te zeggen dat hij van niets wist en nergens wat mee te meken wou hebben.
En hij zei dat hij er die avond niet was, maar Jesse wist zeker dat hij er wel was en hij smekte Sowbug om hem te zeggen wat hij die avond had gezien.
En toen knapte er iets in Jesse hij pakte sowbug’s arm en kneep er in.
Alexander vroeg of Jesse gek was geworden en waarom hij een oude man pijn deed.
Jesse dreigde om naar de politie te gaan en zei tegen sowbug dat het hem speet. De ochtend na Bry’s moord riep Sowbug hem, maar hij rende weg. Had ik moeten blijven srtaan dacht Jesse…zou hij echt iets hebben geweten en is hij het echt vergeten?

Ik heb ervoor gekozen om over dit hoofdstuk een samenvatting te maken omdat het me aanspreekt, er komen verschillende gevoens in naar voren. Zoals rouwgevoelens wanneer Jesse voor het eesrt sinds bry’s dood alleen thuis is. En gevoelens van hoop wanneer hij bij Alexander die ’’politieschets’’ gaat maken en gevoelens van opluchting wanneer hij Alexander over die schoen verteld. En tot slot de haatgevoelens jegens Sowbug wanneer hij niets over die avond los wil laten.

3. Voor het 1e hoofdstuk heb ik de titel ’’The hit and drive’’ gekozen omdat dat de hoofdgedachte van het hoofdstuk is, de hit and drive staat centraal in het hoofdstuk.
Voor het 2e hoofdstuk heb ik de titel ‘’The Silence’’ gekozen omdat er stilte en ongeloof heerst na de dood van Bry.
Voor het 13e hoofdstuk heb ik de titel ‘’A perfect familyportrait???’’ gekozen omdat de Eichlers in het begin echt op een soort Happy Family leken maar in dit hoofdstuk komt Jesse erachter dat ze dat helemaal niet zijn en dat juist mevrouw Eichler zijn broer heeft gedood.
Voor het 14e hoofdstuk heb ik de titel ‘’The Truth is Out’’ gekozen omdat de waarheid over het feit dat mevrouw Eichler Bry heeft vermoord naar buiten komt.

4. Zie toegevoegde bladeren

5. Bij deze opdracht moet ik over verschillende punten mijn mening geven.
a. Ik vind het een zielig boek in het begin, omdat Bry dan natuurlijk wordt doodgereden en ik vind het ook wel een ‘’veraderlijk’’ boek’, want al die tijd had hij niet in de gaten dat de moeder van Cloe het had gedaan, dat is best wel ironisch. Ik vind het boek ook wel langdradig, ik heb nog nooit zo lang over zo’n dun boekje gedaan. Ik las het niet met plezier.
b. Ik zou het boek een 7- geven, want het boek heeft een heel onverwacht einde en dat zie ik wel graag in een boek.
c. Ik zou het niet echt aan iemand aanraden om te lezen, tenzij ik iemand ken die van zulke houdt. De redenen waarom ik het boek aan niemand zou aanraden, staan hierboven.
d. Ik vond Bry het ‘’leukste’’ personage, ookal sterft hij in het begin. Het hele boek draait om hem en je krijg dingen over hem te weten die je van de anderen niet weet, bv. dat zijn kast naar zweetsokken en een eau de cologne ruikt.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.