ff n studiebreak

Klasgenoten stonden vroeger als hongerige hyena's om Jorieke heen. Klaar om het jonge hertje aan te vallen dat nog scoubidoutouwtjes had.

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

Geschreven door:

Rianne (4 havo) [meer]

Datum ingestuurd:

3 januari 2004

Taal:

Woorden:

550

Bekeken:

2302 keer (1 deze maand)

Waardering:

2.0/5 (8 stemmen)

Deel op:

Naam:


Klas/niveau:


E-mail:


Bericht:


Bestemd voor

Geheime code: 


 

Auteur: Hamieda Na’na

Titel: Het vaderland

Ondertitel: -

Wie, waar, wanneer is het boek uitgegeven: het boek is oorspronkelijk uitgegeven in het Arabisch, Paris, cop. 1979.
het boek is vertaald door Richard van Leeuwen en Djűke Poppinga. Deze versie van het boek is uitgegeven door Goossens-Manteau.

Wat is het aantal pagina’s: 173

Hoe is de indeling: er wordt eigenlijk de hele tijd een brief geschreven, door Nadia, aan Frank, haar politieke idool.
Er is geen motto.

Wat zijn je verwachtingen?
ik verwachtte een boek dat over oorlog ging, en over iemand die op zoek is naar haar eigen vaderland. (na de achterkant gelezen te hebben)

Tot welk genre behoort dit boek?
Liefde en oorlog.

Hoe verklaar je de titel:
De titel, ‘het vaderland’, vind ik een goede titel voor het boek. Omdat het een belangrijke verhaallijn is, dat Nadia haar eigen vaderland vindt. Waar ze zich thuis voelt.
Wat is het hoofdthema?
Het hoofdthema van het boek is dat Nadia evenwicht in haar leven zoekt, liefde zoekt, en een vaderland zoekt.
Wat zijn de subthema’s?
de terroristische aanvallen van Nadia en haar kameraden, het verbreken van het contact door haar kameraden, en het zoeken van Nadia door Frank.

Wat zijn de kenmerken van de hoofdpersonen?
Nadia wil alles vergeten, ze wilt niet meer terug denken aan het verleden, en kan ineens ontzettend uit haar slof schieten. Ze is een geboren leider, en terroriste. Ze blijft weg vluchten voor haar verleden. En uiteindelijk verzoend ze zich ermee.
Frank heeft in zijn revolutionaire jaren een aantal boeken geschreven, waardoor Nadia geďnspireerd raakte. Maar hij is intussen veranderd. Hij wil niet meer vechten, hij wilt rust en een mooi leven in Parijs. Uiteindelijk komt hij er toch achter dat hij zijn ware gevoelens heeft weggestopt en gaat Nadia achterna terug naar de oorlog, naar het leven waar je continu met de dood bedreigd wordt, naar Aintaab, hun vaderland.

Wat is het perspectief?
het verhaal wordt verteld uit de ikvorm, nadia vertelt wat er in haar hele leven is gebeurd. Het is niet zo dat Nadia het op dat moment beleefd, maar ze verteld het in briefvorm.

Hoe staat het verhaal in de tijd?
het verhaal wordt verteld als een brief, van Nadia, aan Frank. Ze vertelt hem over haar hele leven. Soms zit er een stukje tussen dat ze gewoon in Parijs is, maar dat is moeilijk te onderscheiden van de brief. De brief bevat de hele tijd flash backs, en dan gaat ineens weer een stuk vooruit met haar verhaal.
Het brief wordt geschreven in 1977, en er zitten flash backs in naar 1967 en dan wordt er een verhaal verteld, tot ze weer terug is in 1977.

In welke ruimte speelt het?
Het verhaal wordt in Parijs geschreven, in een café, en bij Nadia thuis. Maar het verhaal zelf speelt zich op een heleboel plaatsen af, een vliegtuig kaping, waardoor ze op zo’n beetje alle vliegvelden van oost europa komen, in Aintaab, in Arabië, en in grote delen van west en oost europa.

Samenvatting:
Nadia is naar Parijs gevlucht, omdat, zoals later blijkt, ze door allerlei omstandigheden uit de terroristische beweging is gezet, waar ze voor leefden. In Parijs ontmoet ze Frank, waarvan ze denkt dat hij nog precies zo is, als in zijn boeken die ze als tiener gelezen heeft. Als Frank door de regering wordt gevraagd een onderzoek in het buitenland te leiden, begint Nadia aan haar brief.
Ze schrijft Frank hoe ze opgroeide, hoe ze bij het verzet kwam, hoeveel vliegtuig kapingen ze heeft gedaan, en hoe die verliepen, over haar enige grote liefde, die stierf in de strijd, Aboe M

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.