ff n studiebreak

Experiment: geen Twitter, mail en Whatsapp meer voor Nina. Wel faxen, brieven in enveloppen en ouderwetsch bellen.

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

Geschreven door:

Daantje (3 vmbo)

Datum ingestuurd:

1 oktober 2003

Taal:

Woorden:

600

Bekeken:

3685 keer (6 deze maand)

Waardering:

2.6/5 (17 stemmen)

Deel op:

  • Door brigitte op 21-11-2004
    Voor school moet ik een recensie(=wat de lezer van het boek vond) van een boek opzoeken op internet. We konden kiezen uit een paar boeken, waaronder rattenvanger. Ik heb jou boekverslag voor deze opdracht gebruikt . Maar nou moet ik een vraag beantwoorden waar ik geen antwoord op weet :P. Wat is h... lees meer

Titel: Rattenvanger
Schrijver: Karlijn Stoffels
Eerste druk: 2002

Waarom heb je dit boek gekozen?
Ik had dit boek al eerder gelezen en ik vond het boek zo mooi dat ik het nog een keer heb gelezen voor mijn lijst.

Beschrijf wat er op de voorkant van het boek staat.
Je ziet Lori in de deur. De deur is waarschijnlijk van Lori’s kamer.
Wat heeft de illustratie op de voorkant van het boek met de inhoud te maken?
Lori sluit zich aan het einde van het verhaal op in haar eigenkamer ik denk dat het daarmee te maken heeft.

Geef een titel verklaring
In het verhaal wordt een toneelstuk opgevoerd; namelijk de rattenvanger van Hamelen. En Marc is een soort rattenvanger.

Geef een korte samenvatting van het verhaal in ongeveer 150. sla onbelangrijke details over.
Lori is 14 jaar en woont met haar moeder in een flat. Lori's moeder is psychisch niet helemaal in orde. als zij haar medicijnen niet in neemt gebeuren er vreemde dingen. Lori's vader woont niet meer thuis en hij ziet Lori alleen af en toe op het vliegveld. Op school word er gerepeteerd voor een musical; de rattenvanger van Hamelen. Daar sluit ze vriendschap met Marie-Louise. Al vrij snel komt er een nieuwe benedenbuurman, mark, die haar seksueel misbruikt, wat Lori eerst toe laat maar later nee wil zeggen maar niet durft. Na de musical gaat Lori samen met Marie-Louise op vakantie en Mark reist hun na. 's Avonds probeert Mark het tentje van Lori binnen te dringen maar dat lukt niet want Marie-Louise slaat Mark op zijn hoofd. Als Lori weer terug thuis is van haar vakantie merkt ze dat Mark is verhuist.

Tot welk genre behoort het boek?
Een realistische- liefdesroman.

Wat is het onderwerp van het boek?
Seksueel misbruikt worden.

Welke bedoeling heeft de schrijver met het boek? Wat wil hij ons over dit onderwerp vertellen? (wat is de hoofdgedachte?)
De schrijfster wil duidelijk maken hoe je met seksuele mishandelingen om moet gaan en hoe je erop kunt reageren.

Wie zijn de hoofdpersonen van het boek? Beschrijf hun karakter en vertel kort iets over hun uiterlijk. Wat is hun relatie tot elkaar? Verandert een van de karakters in de loop van het verhaal?
Er is maar 1 hoofdpersoon en dat is Lori. Ze moet alles doen in het huishouden omdat haar moeder psychies gestoord is. Ze is erg kwetsbaar en niet zelfverzekerd. Over haar uiterlijk wordt weinig verteld. Alleen dat ze blauwe ogen heeft en blond haar.

In welke tijd speelt het verhaal?
In de tegenwoordige tijd.

Hoeveel tijd verstrijkt er tussen begin en einde van het verhaal?
Van het begin van het schooljaar tot ongeveer de lente.

Verloopt de tijd chronologisch, of zijn er tijdsprongen, flash-backs e.d.?
Het verhaal verloopt chronologisch alleen wel langzaam, alles word heel duidelijk beschreven. Er is maar 1 flash-back..

Heeft het verhaal een open of gesloten einde?
Ik vind dat het een gesloten einde is. Want ze sluit in de laatste alinea af wat er gebeurt is in het verhaal.

Waar speelt het verhaal zich af? Is dat belangrijk voor het verhaal?
Het verhaal speelt zich af in een stad of dorp met waarschijnlijk een vliegveld in de buurt omdat Lori daar altijd haar vader weer ziet. Dit is verder niet belangrijk voor het verhaal.

Geef in 150 woorden je mening over het boek. Wat vond je sterke/zwakke kanten? Kun je er iets van leren? Met wie kon je het best meeleven en waarom? Is er een deel dat je erg opviel?
Ik vond het een heel erg mooi boek. Het boek is op een meeslepende manier geschreven. Ik denk wel dat ik er iets van heb geleerd want het komt tegenwoordig te vaak tegen dat iemand seksueel misbruikt wordt. Met Lori kon ik het best meeleven omdat die alles meemaakte enzo. Het deel dat Lori en Marie-Louise op vakantie gingen viel mij heel erg op.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.