Waar gaat jouw geld allemaal aan op? Heb jij een gat in je
hand? Of ben je juist een spaarder? Heb jij een bijbaantje of heb je die extra inkomsten niet nodig?
Doe mee aan het Scholierenonderzoek van het Nibud en steun zo kinderen in arme landen!
Info over dit verslag
Geschreven door: | anoniem |
Niveau: | 1VMBO |
Kwaliteit: | ![]() ![]() |
Waardering: | ![]() ![]() ![]() |
Taal: | Nederlands |
Woorden: | 465 |
Opvragingen: | 22 |
Hulpmiddeltjes
Waardering
Gemiddelde waardering: 3 uit 5 (105 stemmen)
Titels van Francine Oomen
De reis van Lena Lijstje (2) 2004 Gek van liefde (0) 2008 Het boek van Beer (3) 2005 Het geheim van Lena Lijstje (3) 2003 Het zwanenmeer (maar dan anders) (8) 2003 Hoe overleef ik (zonder) liefde? (20) 2006 Hoe overleef ik de brugklas? (23) 2000 Hoe overleef ik een gebroken hart? (25) 2003 Hoe overleef ik het jaar 2000? (2) 1999 Hoe overleef ik met/zonder jou? (27) 2004 Hoe overleef ik met/zonder vrienden? (11) 2007 Hoe overleef ik mezelf (33) 2002 Hoe overleef ik mijn eerste zoen? (18) 2001 Hoe overleef ik mijn ouders? (en zij mij!) (40) 2005 Hoe overleef ik mijn vakantie? (6) 2004 Lena lijstje (3) 2001 Quarks! (1) 1997
Laatst gewijzigd op 12 juni 2003
De hoofdpersonen
Rosa is het meisje waar het boek over gaat. Ze is niet echt een populair meisje in de klas. Ze is een beetje een warhoofd en kan heel koppig doen.
Joost is een jongen die ze een keer had ontmoet op vakantie ze mailen elkaar erg vaak. Joost wil Rosa altijd graag helpen en andersom.
Esther was Rosa`s vriendin voordat Rosa verhuisde. Nu mailen ze elkaar.
Neuz is een jongen die Rosa ontmoet onder het graffiti spuiten. Hij is erg aardig tegen Rosa en hij leert Rosa ook beter spuiten.
Over Francine Oomen
Francine Oomen is geboren in Laren(1960)
Ze woonde samen met haar man en drie kinderen in Nuth maar ze ging scheiden. Ze bleef in de buurt wonen van haar ex-man en kinderen zodat ze samen de kinderen konden opvoeden.
Ze schrijft erg veel boeken voor kleine kinderen en grote.
Hoe overleef ik mezelf?
Rosa is net verhuisd en op school gaat het niet goed. Ze heeft daar nog geen vriendinnen. Iedereen heeft een leuke bijnaam maar ze noemen haar miss piggy. Ze denkt omdat ze dik is. Rosa besluit te gaan lijnen. Ze denkt ook dat ze lelijk is.
Ze begint te epileren en haar benen worden geschoren.(Haar benen zitten vol wondjes.
Rosa besluit haarzelf helemaal te veranderen en haar bijnaam moet Rooz worden!
De laatste tijd tekent Rooz graag graffiti. Maar nu gaat ze kunstwerken maken op het rangeer terrein. Rooz is alweer te laat, ze moet naar de directeur. Als ze haar straf gekregen heeft is ze woedend ze spuit ROOZ IS BOOZ op de deur en krijgt meteen meer straf.
S`avonds op het rangeer terrein komt ze Neuz tegen.
Nu heeft Rosa een wenkbrauwpiercing, wel een neppe want ze mag nog geen echte vanwege haar leeftijd. Thuis heeft Rosa nu erg vaak ruzie en ze stuurt ook mailtjes naar haarzelf toe.
Nu laat Rooz haar haar paars verven. En nu neemt ze ook nog een echte piercing!!!
Op school pesten ze haar nog steeds:Onze miss piggy begint arrogant te worden! Hahaha.
Ze is zo boos dat ze 1 van de meisjes duwt, het meisje kwam met haar hoofd tegen de verwarming. Ze pesten Rooz niet meer.
Op een avond ging ze graffiti spuiten met Neuz. Ze vonden een man liggend op de straat die in elkaar geschopt werd. De twee probeerde het tegen te gaan. Een knal kwam tegen Rosa`s slaap, alles werd donker.
Toen ze wakker werd bleek Neuz ook wakker te zijn en hij vroeg om verkering. “ja”
En wat bleek, ze werd miss piggy genoemd vanwege haar blonde krullen en haar wipneus. Een paar waren zelfs jaloers op die krullen! En ze kreeg uiteindelijk veel vriendinnen. Rooz verdween en Rosa kwam terug.
Mijn mening
Ik vind dit een erg leuk boek omdat het zo spannend is. Al die survivaltips zijn ook handig.
Het is een echte aanrader net zoals de andere boeken van de hoe overleef ik serie.
Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.
Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.




Openen in tekstverwerker
Printen
Emailen