ff n studiebreak

Meiden, laser je binnenste schaamlippen lekker weg joh. Want je vriendje wil een playboypoesje.

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

Boekverslag Joan Tate

Sam and Me

Geschreven door:

Lovely_mies (4 havo)

Datum ingestuurd:

10 juni 2003

Taal:

Woorden:

1.050

Bekeken:

2569 keer (1 deze maand)

Waardering:

4.3/5 (4 stemmen)

Deel op:

Naam:


Klas/niveau:


E-mail:


Bericht:


Bestemd voor

Geheime code: 


 

Jaar van eerste uitgave:
1968

Soort werk:
Historisch - oorlog - psychologisch - liefde - thriller/spionage - science-fiction - toneelstuk - komedie - tragedie - dagboek - anders:………

Plaats en tijd van handelen:
Het verhaal speelt zich af deze tijd en het vindt plaats in Engeland en later in het boek zitten ze in London.

Hoofdpersonen:
- Naam: Jo Bent. Beschrijving: Ze is een stil meisje, met een goede opleiding. Ze houdt veel van Sam en doet alles wat hij wil.
- Naam: Samuel Bent. Beschrijving: Hij is een levendige jongen, ook met een hoge opleiding. Hij houdt ook veel van Jo, maar gaat door het lint omdat Jo nooit iets doet wat ze zelf wilt.

Wat vind je van de hoofdpersonen? Wie vind je bijvoorbeeld sympathiek en wie niet? Lijkt er iemand op jou?
Ik vind niet dat Jo op mij lijkt, want ik wil juist zoveel dingen zelf proberen en doen en zij wil dat juist niet. Sam lijkt meer op mij, omdat ik ook gek zou worden als je alleen maar dingen zou doen die je zelf zou willen. Maar ik vind het wel heel goed dat Jo toch uit zichzelf naar de politie gaat en wil veranderen voor Sam.

Kun je een voorbeeld geven van een gebeurtenis, ding of persoon die/dat symbool staat voor datgene wat er in dit boek gebeurt?
De gebeurtenis die symbool staat is vooral dat Jo in huis komt bij Sam en goed contact krijgt met hem. Als persoon kan je Jo zien, want alles wat zij doet zie je in het boek.

Waar slaat de titel op?
Het gaat over het verhaal van Sam en Jo.
Hoeveel bladzijden heeft het boek? 95 bladzijden.
Hoelang heb je er over gedaan? In totaal zo’n 4 à 5 uur.

Jouw advies voor een klasgenoot:
Ik zou het boek nooit lezen, want het is heel saai en heel vaag tot het laatste hoofdstuk, want dan zie je pas hoe alles komt. En ik weet zeker dat niet iedereen het geduld heeft om zolang te wachten, dus dan heb je je tijd verspilt. Maar voor de mensen die er wel het geduld voor hebben, het is wel een mooi boek!!

Samenvatting
Als het boek begint zit Jo in een donkere hotelkamer met een baby en het enige wat ze doet is slapen en naar de baby kijken. Zo gaat dat een paar dagen door tot dat ze eten en andere benodigdheden voor de baby nodig heeft om de baby te verzorgen. Die gaat ze halen en zo komt ze weer in de bewoonde wereld terecht. Zo maakt ze lange wandelingen met de baby totdat ze besluit om naar de politie te gaan, omdat de baby helemaal niet van haar is. Bij het politiebureau nemen ze haar eerst niet serieus, maar ze blijft volhouden en dan komen ze er achter dat ze wel de waarheid spreekt.
Maar hoe komt ze aan die baby en waarom is ze niet bij Sam met wie ze is getrouwd? Dat lees je tussen de andere gebeurtenissen door. Dan denkt ze na over vroeger en dan kom je erachter wat er allemaal precies is gebeurt.
Zo lees je dat ze vroeger in een weeshuis zat omdat haar moeder was gestorven en haar vader haar niet in z’n eentje kon verzorgen en dat ze dus naar een weeshuis moest. Op haar 10e ging ze in een echt gezin wonen. Ze kwam in huis bij de familie Bent en ze hadden ook een zoon Samuel Bent. Hij was toen 14. Tijdens het huiswerk maken aan de keuken tafel samen met Sam praten ze soms ook over van alles en zo begint ze hem beter te leren kennen. Als Sam is geslaagd gaat hij ergens anders studeren. En dus ziet Jo hem een tijd niet en als hij in de vakanties thuis komt heeft Jo het heel erg naar haar zin en als hij dan weer weg is heeft ze helemaal geen zin meer om nog te werken. Ze haalt allemaal hele slechte cijfers, terwijl ze normaal goede cijfers haalde. En dan in een vakantie als ze samen op wandelvakantie gaan spreken ze af dat als ze allebei klaar zijn met school dat ze dan gaan trouwen. En voor Jo kan haar geluk niet meer op. Want ze wil alles wat Sam wil en hij wil met haar trouwen dus wil zij ook met hem trouwen. Maar ze houdt ook wel van hem. En zo trouwen ze en gaan ze in een klein appartement in Londen wonen. Sam is gelukkig en dus is Jo ook gelukkig. Sam werk overdag en Jo doet het huishouden, en zorgt dat als Sam uit z’n werk komt dat het eten dan klaar is. Zo gaat het een tijdje goed totdat ze iets te vieren hebben en Sam vindt dat Jo mag kiezen wat ze gaan doen. Maar dat is Jo niet gewend. Sam dwingt haar er toe dat zij kiest waar ze naar toe gaan en uiteindelijk gaan ze toch nog weg. En als ze een paar dagen later op een ochtend samen in bed liggen en aan het vrijen zijn kan Sam zich niet meer inhouden en zegt dat zij ook wel een keer wat mag doen. Jo begrijpt hem niet en Sam zegt dat hij nu het gevoel heeft dat hij gewoon met zich zelf aan het vrijen is, omdat zij helemaal niets doet. Jo begrijpt hem nog steeds niet en Sam wordt steeds bozer. Hij kleedt zich aan en gaat naar zijn werk. Jo blijft in bed liggen en later kleedt ze zich aan en gaat even een rondje lopen en als ze langs een winkel loopt ziet ze kinderwagen buiten staan, maar er staat geen moeder bij. En in een opwelling rent ze naar de kinderwagen toe en neemt hem mee. Een zo belandt ze in die donkere kamer die ze heeft gehuurd samen met de baby.
Op het politie bureau noteren ze eerst haar gegevens. Daarna bellen ze de ouders van de baby dat hij het goed maakt. Daarna bellen Sam, om te laten weten dat ze z’n vrouw hebben gevonden, want hij was haar gaan zoeken. Sam kwam haar gelijk ophalen en zo kwamen zij en de baby weer thuis. Jo doet erg haar best om zelf dingen te doen en besluit om een baantje te nemen. En ook gaat ze nog bij de moeder van de baby op bezoek en ze blijken het erg goed te kunnen vinden samen.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het dan weten door een reactie te geven.