Scholieren.com vernieuwd! Kun je niet wennen? Oude site.

Geschreven door:

Shinning

Datum ingestuurd:

20 november 2002

Niveau:

4 havo

Taal:

Nederlands

Woorden:

417

Opvragingen:

2119 (1 deze maand)

Waardering:

2.6/5 (14 stemmen)


iets winnen?
Sinds 27 november draait de film Oorlogswinter in de bioscoop. Wij hebben 3 maal het boek van de film en 3 knijpkatten om weg te geven.

Samenvatting:
Levi is een mooie, Indonesische vrouw die niet alleen wil zijn.Daarom heeft ze altijd een (of meerdere) relaties. Ze wordt vaak verliefd, ze kan niet kiezen tussen haar mannen.Ze reist veel, met of zonder vaste vriend.Tijden haar reizen zoekt ze ook weer het gezelschap op van andere mannen.
Levi zou willen leren van zichzelf te houden zonder de tussenkomst van mannen en vrouwen. Maar ze kan niet zonder groeiende passie. Belangrijker dan eten, drinken,slapen,zijn de ogen van de ander,even net te lang en te indringend op de hare gericht.Iedere man was anders, en dat was ook wat ze in elk contact zocht:het onbekende.Er zijn nog andere mannen, er zijn ook de vriendinnen.
Elke liefde, was een reflexie van haar zelf,maar was ook liefde,dat ze wil,dat wil ze geloven.

Titel:
Lange reizen, korte liefdes

Thema :
Het thema is angst om alleen te zijn wordt verdrongen door het constante gezelschap van mannen.

Motieven zijn:
- Liefde: Levi zegt dat ze van alledrie de belangrijke mannen in haar leven houdt.
- Seks: Ze heeft het veel over seks, met veel verschillende(bekende en vreemde)mannen.
- Reizen: Ze houdt erg van reizen en doet dat ook erg veel.

Structuur:
Het verhaal is opgedeeld in twee hoofdstukken.

Personages:
De hoofdpersoon is Levi.
Andere belangrijke personen zijn de drie mannen in haar leven: Len, Vos en Iz.
Levi schildert, schrijft en reist veel.
Levi zegt dat ze van alledrie houdt. Haar liefde voor Len bestaat uit pure passie. Tussen haar en Vos zit een constante aantrekkingskracht. Haar relatie met Iz is blijvend, Iz blijft bij haar,in tegenstelling tot de anderen.Vos en Len waren vrienden, totdat Len Levi ontmoette.
Len is een kunstenaar,hij schildert.Hij is een complexe persoonlijkheid.
Vos schrijft, verhalen gedichten.
Hij is onzeker en een beetje bezitterig.
Iz reist veel.
Iz laat Levi los, maar blijft altijd trouw aan haar.Hij is zelfstandiger dan de anderen.

De tijd:
Het speelt zich af in het heden.
Het speelt zich af in Nederland en in allerlei landen waar ze heen reizen. De meeste landen liggen in Azië.
In Nederland speelt het zich af in woningen. De reizen zijn meer in avontuurlijke omgevingen.

Eigen mening:
Ik vond het boek helemaal niet leuk. De gevoelens van de hoofdpersoon zijn heel slecht beschreven, kan iemand zulke rare gevoelens hebben? Het boek is niet spannend.Ik heb bijna honderd bladzijdes met veel aandacht gelezen ik was steeds aan het denken dat het leuk zou gaan worden. Maar ik las niets bijzonders en de rest van het boek heb ik zelf las omdat het moest. Het was een verhaal die ik niks vond.
Ik vond het boek niet moeite waard. Ik zou ook anderen adviseren om dit boek niet te lezen.

Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.

Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.

1. Lange reizen, korte liefdes
2. Lange reizen, korte liefdes

zoeken
geef je mening: Jij en je geld

Wat voor geldtype ben jij?


Ik spaar eerst voordat ik iets koop

Als ik iets wil en ik heb geen geld dan leen ik het

Ik denk goed na voordat ik geld uitgeef

Ik vind het best moeilijk om mijn geld uit te geven, ik spaar liever

Wat ik heb aan geld, geef ik direct uit


Meer weten over jezelf en je geld? Doe dan mee aan het Scholieren onderzoek van het Nibud en steun zo kinderen in arme landen!

nieuwsbrief

Elke maand onze nieuwsbrief in je mailbox?