Scholieren.com vernieuwd! Kun je niet wennen? Oude site.

Geschreven door:

frank [meer]

Datum ingestuurd:

17 november 2002

Niveau:

1 aso

Taal:

Nederlands

Woorden:

617

Opvragingen:

6604 (3 deze maand)

Waardering:

3.4/5 (84 stemmen)


iets winnen?
We hebben 5 exemplaren van Road To Revolution, de nieuwe live dvd van Linkin Park, om weg te geven!

Het boek gaat over de GVR, de grote vriendelijke reus.
De schijver is Roald Dahl.
Roald Dahl is aan de titel gekomen omdat de hoofdpersoon van dit boek een grote vriendelijke reus is. Roald Dahl zelf was ook groot en vriendelijk.
Hij heeft het boek helemaal verzonnen.

De hoofdpersonen zijn de GVR en Sofie.
De andere personen in het boek :
*De andere reuzen : de vleeslapeter, de bottenkraker, de mensenmepper, de kinderkauwer, de vleeshakker, de schrokschranzer, de meisjesstamper, de bloedbottelaar, en de slagersjongen.
*De andere mensen : de Koningin van Engeland, Marie het kamermeisje van de Koningin, Meneer Tibbs de paleis-butler, Het Hoofd van het leger, en Het Hoofd van de luchtmacht.

Ik heb het boek gekozen omdat het een fijn boek is om te lezen en ik hou wel van een beetje humor en spanning

Korte inhoud
Sofie is een klein meisje en woont in een weeshuis.
Ze is bang om in slaap te vallen omdat ze gelooft in spoken.
Op een nacht is Sofie klaarwakker. Er schijnt een manenstraal op Sofie.
Ze kijkt uit het raam en ze schrikt zich rot , want er staat een groot wezen aan de overkant. Sofie wil schreeuwen, maar ze kan het niet omdat te veel schrik heeft.
Opeens ziet hij Sofie . Hij pakt haar beet en neemt haar mee. Eerst lopen ze heel hard ,erna is het precies of ze vliegen. Bij een grot gekomen stoppen ze en Sofie denkt dat de reus haar gaat opeten. De reus zegt dat hij de GVR is en dat de andere reuzen mensen opeten.
De GVR praat nogal raar..
Dan vertelt de GVR vanalles over de andere reuzen. De reuzen eten echte mensen op, Sofie vindt dit heel erg. Maar de GVR verzameld dromen die in potten bewaard zitten om aan de kinderen te geven zodat ze beter kunnen slapen. Sofie vindt dat ze iets moeten doen aan die mensetende reuzen en wil naar de Koningin van Engeland gaan om dit te laten stoppen.
Eenmaal in de grot terug zegt de Sofie: “ik heb een plan. We moeten dromen mengen. Ze gaan dromen mengen en doen ze in een pot. De droom is voor de koningin, maar het is een nare droom over reuzen die kinderen opeten. Ook de GVR komt er in voor, maar die is juist een lieve reus.Dan gaan ze naar de koningin. Eenmaal in de stad gaan ze naar het paleis.
De GVR zet Sofie af bij het paleis. De volgende ochtend werd de Koningin van Engeland wakker. Wat schrok het kamermeisje toen ze Sofie op de vensterbank bij de koningin zag. Even later kwam de GVR en stelde zich voor. Daarna gingen ze allemaal eten.
Toen de GVR alles had verteld, riep de koningin het hoofd van het leger en het hoofd van de luchtmacht. Ze gingen de andere reuzen vangen.
Toen ze eraan kwamen werd de vleeslapper wakker. Hij pakte een man. Maar Sofie stak haar broche in de voet van de Vleeslapper. Die schreeuwde heel hard van de pijn en liet de man los.
Even later werden de reuzen vastgebonden.
Ondertussen waren ze in de stad ook druk bezig.met een groot gat te maken waar ze de reuzen in konden stoppen. Toen de helikopters met de reuzen kwamen, konden ze direct in het gat dat de mensen hadden gemaakt. De reuzen werden toen alleen nog maar gevoerd met snoskommers.
Nadat er een keer twee mensen in het gat waren gevallen en met veel gekraak op waren gegeten, hebben de mensen er een bord bij gezet: “Niet voederen”.

De GVR werd natuurlijk niet gestraft , maar hij wou goed leren praten. Sofie heeft hem dat geleerd en hij is zo goed geworden in lezen en schrijven dat hij het boek over ‘de GVR’ heeft geschreven.

Belangrijk!
De verslagen op Scholieren.com zijn bedoeld als naslagwerk. Lever nooit verslagen van internet zomaar bij je leraar in. Je bent zelf verantwoordelijk voor de gevolgen van dit soort fraude.

Wij krijgen de verslagen van scholieren. Hierdoor kan het gebeuren dat er foute informatie online staat. Gebruik geschiedt dus op eigen risico. Kom je een fout tegen? Laat het ons weten.

zoeken
geef je mening: Jij en je geld

Wat voor geldtype ben jij?


Ik denk goed na voordat ik geld uitgeef

Als ik iets wil en ik heb geen geld dan leen ik het

Ik vind het best moeilijk om mijn geld uit te geven, ik spaar liever

Wat ik heb aan geld, geef ik direct uit

Ik spaar eerst voordat ik iets koop


Meer weten over jezelf en je geld? Doe dan mee aan het Scholieren onderzoek van het Nibud en steun zo kinderen in arme landen!

nieuwsbrief

Elke maand onze nieuwsbrief in je mailbox?