Schoolreis: NY of stinkcamping?
Mijn jaarlaag heeft de pest in: als enige van de hele school gaan we dit jaar niet op schoolreis. Op een Brabantse school gebeurde het tegenovergestelde: daar gingen ze naar New York.
Dat laatste is een supercoole ervaring natuurlijk, maar gaat dat niet wat, uhm, te ver?
Ik kan me voorstellen dat elke school er af en toe over twijfelt: gaan we een supervette all-inclusive reis maken, of houden we het allemaal low-budget en weinig spannend vanwege de wat minder rijke scholieren?
Stinkende camping
Bij ons op school gingen we dus nóg minder ver: dit hele schooljaar hebben we noppes gedaan met onze klas of jaarlaag. Niks. Niet eens op zo'n verschrikkelijk saaie vierdaagse kampeerweek waarin je met z'n allen op een stinkende camping zit in een dorpje verderop. Dat is misschien ook niet toppiejoppie, maar je doet nog wat met z'n allen. Beetje teamspirit, wat je volgens mij voor 50 euro per persoon zo geregeld hebt.
Maar nee. Toen ik aan de docenten vroeg waarom wij als enige jaarlaag geen schoolreis hebben, was het antwoord: "sommige mensen hebben het eenmaal niet zo ruim." Uiteraard heb ik daar begrip voor.
Want je voelt je vast heel erg genaaid als je niet mee kunt naar New York of Barcelona en als excuus tegen je vriendinnen moet zeggen 'dat je je echt niet lekker voelt,' terwijl mammie en pappie gewoon niet de doekoe hebben om je op die reis te sturen. Dat is echt heel erg kut. Wat dat betreft begrijp ik best dat mijn school zegt: "of we gaan met z'n allen, of we gaan gewoon niet."
Buddies
Aan de andere kant is het natuurlijk wel minder tof voor de overgrote meerderheid die het wél kan betalen, maar zo'n leerzame, gezellige, vette reis aan zijn neus voorbij ziet gaan. Er zijn immers ook betalingsmethodes waarbij je maar een klein bedrag per maand hoeft te betalen, of we organiseren gewoon iets mega low-budget.
Want hoe cool New York en educatief ook klinkt, het gaat tenslotte vooral om het samenbrengen van een groep en buddies worden met klasgenoten waarvan je eerst walgde. Meisjes die elkaars make-upremover uitlenen en 's avonds in bed nog even roddelen over die ene bitch. Of jongens die elkaars deo lenen en de lekkerste konten van het schooljaar bespreken. Het hoort er allemaal bij en daar hoef je echt geen reis van duizend euro voor te hebben.
Stinkcamping
Dus, ik zeg: laten we niet niets doen, ook niet naar New York afreizen, maar lekker low-budget naar die stinkcamping om de hoek gaan. Lekker teamspiritten onder het genot van muggen, het opzetten van graftenten en smerig eten. Voor je het weet zijn er nieuwe vriendgroepen gecreëerd inclusief nieuwe stelletjes. Minstens net zo leerzaam als New York, toch?
voeg reactie toe
Sneller en makkelijker reageren?
Login of maak een profiel aan
reacties