Arie Boomsma over stoute pubers
Last-minute leren
Arie Boomsma (36) is een Nederlandse televisiepresentator die veel jongerenprogramma's maakt. Hij brengt vaak 'n bezoekje aan middelbare scholen en weet precies wat wij leuk vinden. Weet hij ook wat wij graag lezen?
Grote lezer
"Als je me had gevraagd naar mijn favoriete boek, had ik geen antwoord kunnen geven," verzucht Arie, "ik lees heel erg veel. Een favoriet boek kiezen is dan vrijwel onmogelijk. Maar ik heb wel een favoriet boek waarin jongeren de hoofdrol spelen. Het boek The catcher in the Rye is een goed voorbeeld: een heerlijke coming-of-age-roman."
Twee werelden
Arie begint vol enthousiasme te praten over deze coming-of-age-roman, waarin de ontwikkeling richting volwassenheid centraal staat. "Wat dit boek zo goed laat zien is dat je als puber tussen twee werelden in staat. Aan de ene kant de wereld van het kinderlijke en aan de andere kant juist de volwassenen, waar je nog niks mee te maken wilt hebben. Dit boek is al oud: de eerste druk was stamt uit 1945. In Amerika is het nog altijd het meest gelezen boek onder jongeren, denk ik", voegt Arie er aarzelend aan toe.
De hoofdpersoon in het boek is een zeventienjarige jongen die inmiddels van vier scholen getrapt is. Dat is genoeg om te begrijpen dat het een tof scholierenverhaal is. Het boek is Engelstalig en hier te verkrijgen. Vraag, voordat je naar bol.com holt om 'm voor je boekenlijst te lezen, wel je leraar Engels even of hij het boek ook oké vindt als literair werk. Op scholieren.com zijn er 29 boekverslagen geschreven over The Catcher in the Rye en jij kunt de dertigste schrijven! In ieder geval: veel leesplezier.